Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

WinSetupFromUSB 1.10

Beyfendi
 Share

Recommended Posts

Vermiş olduğum program sayesinde elinizde bulunan belleğinizin kapasitesine göre tüm sistemlerinizi tek bir bellekten menülü olarak kurulum yapabilirsiniz modifiye edilmiş olsun yada olmasın fark etmez, tarafımca denenmiştir, şahsım telefonumun 8 gb'lık micro sd kartını usb belleğe dönüştürerek hem modifiye etmiş olduğum xp'mi ve full windows7sp1 bu program sayesinde attım ve şimdi istediğim tüm biligisayarlara format atabiliyorum format atacağım bilgisayarın anakartı usb den format atmayı desteklesin veya desteklemesin fark etmiyor şayet anakart usb destekliyor ise açılışta boot ekranını getiryorum ve usb seçip gelen ekrandan kurmak istediğim sistemi seçip format işlemine başlıyorum, eğer anakart usb'den formatı desteklemiyorsa belleği bilgisayara takıp yeniden başlatıyorum ve biosa girip boot menüsünden hdd boot bölümünde usb belleğimde göründüğü için hdd yerine usb'yi seçiyorum. böylelikle format işlemini gerçekleştiriyorum. Neden bu kadar detaylı anlattım yapamayan arkadaşlar olursa bu şekilde yapsın diye.

Şimdi gelelim programın kullanımına usb belleğimizi bilgisayarımızın herhangi bir usb girişine takıyoruz daha sonra programı rardan çıkarttıktan sonra WinSetupFromUSB_1-0-beta7.exe çalıştırıyoruz karşımıza gelen ekrandan ilk olarak RMPreyUSB tıklayıp 3 BOOT OPTIONS bölümünden tercihimizi yapıyoruz çoklu sistem atıcaksak ilk seçeneği seçiyoruz tekli bir sistem kuracaksak sisteme göre diğerlerinden birini seçiyoruz hemen alttaki 4 FİLE kısmında hiçbir tercih yapmamıza gerek yok orası otomatik olrak ilk seneğimize göre işaretlenecektir ve exıt deyip çıkıyoruz ana ekranda usb belleğimize atıcağımız sistemlerin klasörlerine ilgili yerlerinden göstererek GO'yu tıklıyoruz ve belleğimize sistemlerimiz atılmaya başlamış oluyor. Kullanmak isteyen arkadaşlara hayırlı formatlar.
Bu benim ilk paylaşımım anlatımda sürçi lisan ettiysem affola.

Anlatımından dolayı kuzens arkadaşa teşekkürler.
1- Öncelikle çoklu sistem kurulumu yapacaksanız usb belleğniz 4Gb veya üstü olamalı;
menüden RMPreb usb yi seçin...
2- Alt menüden winpeve2/winpeve3 NTFS(kesinlikle bu kutucuğu işaretleyin aksi taktirde pc ye kurulum aşaması diğer kutucuklarda yavaş olur) seçip 6Prepare tuşuna basıp usb belleğimize format atalım...(volume kutucuğuna isteğe bağlı olarak usb belleğe isim verelim)işlem sonlandıktan sonra exit demeyi unutmayın.
3- Bu bölümde usb belleğe xp, vista veya win7 kurulumum aşamasını göreceksiniz.Hangisini kurmak istiyorsanız ilgili kutucuğu seçin.
eğerki elinizde İSO uzantılı kalıp dosyalar varsa , ultra iso programını indirip kurun ve iso kalıp üzerinde sağ tuş yapıp mount to
drive seçeneğini işaretleyip sanal sürücüye ekleyin.(programın ayarlar bölümünden 2 adet sanal sürücü ayarı yapmayı unutmayın)VE yüklenecek dosya yolu olarak ilgili menüde ilgili sanal sürücü yolunu gösterin.
4- Son aşama GO tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin.ok
5- Kuracağınız pc yi biostan veya boot menüden usb ile başlatın(Genelde Asus anakartlarda F8 ,Gigabyte F12; değişkenlik gösterebilir).Çıkan menüden kuracağınız işletim sistemini seçin.Gerekli yönergeleri izleyin.Bu kadar tüm arkadaşlara kolay gelsin....

WinSetupFromUSB 1.7

http://downloads.winsetupfromusb.com/WinSetupFromUSB-1-7.exe

• Like 1

biraz önce denedim çalışıyor teşekkürler.daha önce winsetupusb 0.2.2 versiyonu vardı onunla denedigim toshiba ve kingston belleklerde çalışmamıştı.ama bu programla ikisinde de(XP sp3)çalıştı.yalnız belki benim belleklerle ilgilide olabilir hem yazarken hemde formatlarken cd den çok yavaş çalışıyor cd den 20-25 dk da yüklenirken flashbelleklerden yaklaşık 1 saatte yüklendi.

[quote name='avis' date='20 Şubat 2011 - 23:47 ' timestamp='1298246265' post='967008']
biraz önce denedim çalışıyor teşekkürler.daha önce winsetupusb 0.2.2 versiyonu vardı onunla denedigim toshiba ve kingston belleklerde çalışmamıştı.ama bu programla ikisinde de(XP sp3)çalıştı.yalnız belki benim belleklerle ilgilide olabilir hem yazarken hemde formatlarken cd den çok yavaş çalışıyor cd den 20-25 dk da yüklenirken flashbelleklerden yaklaşık 1 saatte yüklendi.
[/quote]

Evet bu durum benimde dikkatimi çekti ilk format attığımda ama araştırıyorum çözümünü bulduğumda paylaşıcam. 2. sayfada yapmış olduğumuz ayarlamalardan da kaynaklanıyor olabilir.

[quote name='Beyfendi' date='21 Şubat 2011 - 07:33 ' timestamp='1298274230' post='967044']
Evet bu durum benimde dikkatimi çekti ilk format attığımda ama araştırıyorum çözümünü bulduğumda paylaşıcam. 2. sayfada yapmış olduğumuz ayarlamalardan da kaynaklanıyor olabilir.
[/quote]
flaş belleklerin okuma ve yazma standartları cd den düşüktür ama son çıkan 8gb lık toshibaeskilerden daha kabiliytli.onları denseniz.

[quote name='roseleaves' date='21 Şubat 2011 - 08:57 ' timestamp='1298279271' post='967063']
flaş belleklerin okuma ve yazma standartları cd den düşüktür ama son çıkan 8gb lık toshibaeskilerden daha kabiliytli.onları denseniz.
[/quote]
bence onunla alakası yok aynı belleklerle daha önce (windows7 usb-dvd tool kullanarak) windows7 kurdum.hem yazma hemde kurulum daha hızlıydı.

[quote name='mgulec' date='23 Şubat 2011 - 13:02 ' timestamp='1298459527' post='968152']
bir şey sorucam resimlerin üstünde neden kurbağavar imageler gözükmüyor
[/quote]

upload edilen siteden resimlerin kullanım süresi dolduğu yada serverdan silindiği için resimler gözükmüyordur.

[quote name='delibilge' date='23 Şubat 2011 - 11:05 ' timestamp='1298459740' post='968157']
upload edilen siteden resimlerin kullanım süresi dolduğu yada serverdan silindiği için resimler gözükmüyordur.
[/quote]

Bu resimlerin kalıcı olması için ne yapmam gerek nasıl upload edmem gerek?

[quote name='wildly' date='23 Şubat 2011 - 13:47 ' timestamp='1298469432' post='968280']
bende böyle bir hata verdi, sorun nedir?

[img]http://www.hizliupload.com/img/67410825529635226906.jpg[/img]
[/quote]

Belleğini FAT32 olarak biçimlendirip tekrar denermisin.

[quote name='wildly' date='23 Şubat 2011 - 15:31 ' timestamp='1298475677' post='968356']
denedim yine aynı hata
[/quote]

Birşey sorucam senin kurulum dosyaların harici bir disktemi yoksa programın kurulu olduğu yada sistemyin kurulu olduğu kısımdamı eğer doyaların harici bir diskte ise kulum doyalarını masa üstünde bir klasör oluştur ve sistem kurulum dosyalarını onun içine at ve ordan göster programa her bir sistem için ayrı klasör oluştur.

Bence diğer yöntemlerden çok daha pratik ve makul. çoklu işletim sistemlerini desteklemesi son derece güzel bencce. toshiba 8gb ta yarın denemesini yapacağım umarım performansı güzel olur minnettar kalırım. paylaşım için teşekkürler.

• semsibey changed the title to WinSetupFromUSB 1.10