Jump to content

WinSetupFromUSB 1.10

Beyfendi
 Share

Recommended Posts

Aramızda program yazmayı bilen birinden rica ediyorum. Windows7-USB-DVD-tool bunun kadar kullanımı kolay birşey yapılamaz mı acaba?İso dosyasını göstermen yeter geri kalan her işi kendi hallediyor biliyorsunuz.Mecburiyetten netbooka xp kurucam.Hall.dll hatası verdi.Birsürü karman çorman program var nette.

Bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Şu anda hiç kimsede Windows 7'yi kaldırmayacak PC olduğunu zannetmiyorum.
İndirirsiniz [b]Windows 7 USB DVD Download Tool[/b] programını Microsoft'un sitesinden, gösterirsiniz iso dosyasını, bütün dosyaları USB içine atar.

[quote name='ozgur_12' date='09 Mart 2011 - 22:44 ' timestamp='1299711269' post='977464']
slm ben bu programı ilk denediğimde çalışmıştı fakat şimdi çalışmıyo kurulum sorunsuz tamamlandı...fakat boot etmiyo neden olabilir...
[/quote]

programı yaniden indir ve herşeyi yazılanlarda olduğu gibi baştan yeniden yap.

Winsetupfromusb V1.0-Beta7 (Usb'den Format Prog.) kurma talimatı

1- Öncelikle çoklu sistem kurulumu yapacaksanız usb belleğniz 4Gb veya üstü olamalı;
menüden RMPreb usb yi seçin...
2- Alt menüden winpeve2/winpeve3 NTFS(kesinlikle bu kutucuğu işaretleyin aksi taktirde pc ye kurulum aşaması diğer kutucuklarda yavaş olur) seçip 6Prepare tuşuna basıp usb belleğimize format atalım...(volume kutucuğuna isteğe bağlı olarak usb belleğe isim verelim)işlem sonlandıktan sonra exit demeyi unutmayın.
3- Bu bölümde usb belleğe xp, vista veya win7 kurulumum aşamasını göreceksiniz.Hangisini kurmak istiyorsanız ilgili kutucuğu seçin.
eğerki elinizde İSO uzantılı kalıp dosyalar varsa , ultra iso programını indirip kurun ve iso kalıp üzerinde sağ tuş yapıp mount to
drive seçeneğini işaretleyip sanal sürücüye ekleyin.(programın ayarlar bölümünden 2 adet sanal sürücü ayarı yapmayı unutmayın)VE yüklenecek dosya yolu olarak ilgili menüde ilgili sanal sürücü yolunu gösterin.
4- Son aşama GO tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin.ok
5- Kuracağınız pc yi biostan veya boot menüden usb ile başlatın(Genelde Asus anakartlarda F8 ,Gigabyte F12; değişkenlik gösterebilir).Çıkan menüden kuracağınız işletim sistemini seçin.Gerekli yönergeleri izleyin.Bu kadar tüm arkadaşlara kolay gelsin....

• 2 hafta sonra ...

kardeş bende çok ugraşmıştım ama meger flash diskin kendine has bi parti kodu varmış malesef her program olmuyo kedice arkadaşımız burada daha detaylı anlatmış kesinlikle kuracaksın ben kurdum.hiç bi sorun yok http://www.drusb.com/ yapamazsan yardımcı olabilirim

Edited by omer112

Karedeş öncelikle güzel payşalımından dolayı teşekkür ederim
Gelelim sorunuma: Vermiş olduğun bütün yönergeleri eksiksiz yaptım USB den xp nin kurulumuna başlamadan önce Sözleşmeyi kabul etmek için F8 tuşuna basın ekranından sonra gelen ekranda Disk bölümleri olan C\: ve D:\ yerine Format atarken kullanmış olduğum flash belleğimin 3,7 GB nı görünüyo sadece.
Takıldım kaldım :)
Yardımlarını bekliyorum. İlginize teşekkürler...

[quote name='president21' date='02 April 2011 - 23:28 ' timestamp='1301786901' post='986676']
Karedeş öncelikle güzel payşalımından dolayı teşekkür ederim
Gelelim sorunuma: Vermiş olduğun bütün yönergeleri eksiksiz yaptım USB den xp nin kurulumuna başlamadan önce Sözleşmeyi kabul etmek için F8 tuşuna basın ekranından sonra gelen ekranda Disk bölümleri olan C\: ve D:\ yerine Format atarken kullanmış olduğum flash belleğimin 3,7 GB nı görünüyo sadece.
Takıldım kaldım :)
Yardımlarını bekliyorum. İlginize teşekkürler...
[/quote]

c: ve D: hiç görünmüyormu yoksa onlarda görünüyor aynı zamanda flsh belleğindemi görünüyor eğer onlarda görünüyor ise yani c: ve d: sorun yok demektir flash belleğiyin görünme sebebi ntfs olarak biçimlendirdiğin için şayet c: ve D: görünmüyor ise bi ekran görüntüsü gönderebilirsen sorun daha net anlaşılır.

[quote name='Beyfendi' date='04 April 2011 - 11:07 ' timestamp='1301915226' post='987424']
c: ve D: hiç görünmüyormu yoksa onlarda görünüyor aynı zamanda flsh belleğindemi görünüyor eğer onlarda görünüyor ise yani c: ve d: sorun yok demektir flash belleğiyin görünme sebebi ntfs olarak biçimlendirdiğin için şayet c: ve D: görünmüyor ise bi ekran görüntüsü gönderebilirsen sorun daha net anlaşılır.
[/quote]

Güzel abim C ve D yi hiç görmüyo ancak aynı flash disk ile başka pc ye format atabiliyorum Benim makina Toshıba laptop L 3000 serisi Ayrıca modifiye edilmiş Xp lerin hiç birini yemiyo makinaya modifiye Xp yi CD ile format atmaya çalıştığımda ise mavi ekran hatası veriyor Başka makinalarda CD ve Flash disk te sorunsuz olarak çalşıyor

Sizce bilgisayarım neyin peşinde ?

Not: Cevap verdiğin için sağol...

[quote name='president21' date='08 April 2011 - 01:47 ' timestamp='1302227263' post='989494']
Güzel abim C ve D yi hiç görmüyo ancak aynı flash disk ile başka pc ye format atabiliyorum Benim makina Toshıba laptop L 3000 serisi Ayrıca modifiye edilmiş Xp lerin hiç birini yemiyo makinaya modifiye Xp yi CD ile format atmaya çalıştığımda ise mavi ekran hatası veriyor Başka makinalarda CD ve Flash disk te sorunsuz olarak çalşıyor

Sizce bilgisayarım neyin peşinde ?

Not: Cevap verdiğin için sağol...
[/quote]

Peki hiç linux sistem cd ile kurulum yapmayı denedinmi yada her hangi bir linux cd ile HD biçimlendirmeyi bir dene veya snowleopard la dene sonuçta bunlar farklı işletim sistemleri bunlarla eğer hd biçimlendirme yapabilirsen daha sonra modifiye edilmiş veya edilmemiş windows sistemi kurabilirsin diye düşünüyorum.

Edited by Beyfendi

• 2 hafta sonra ...

merhaba arkadaslar bende denıyorum ama bende calısıyor aynı program adından bahsedıyoruz Winsetupfromusb V1.0-Beta7

kurulum hızlı calısıyor cok memnun kaldım artık dvd rw almaya gerek kalmıyor ve netbooklara kolayca format atılıyor bilgi için yazabilirsiniz

TESEKKÜRLER

TNCTR.com

• 2 hafta sonra ...

[quote name='ultrabela' date='29 April 2011 - 21:22 ' timestamp='1304112172' post='1001977']
hocam xp yi yaptık ta 2.sini yani windows 7 yi aynı usb ye koyamıorum dosyaLar karışıo nedeni ne oLabiLir ??
[/quote]

Arkadaşım birincisi Xp ve Win7 klasörlerin .iso şeklindemi ikincisi anlatımdakileri birebir uyguladınmı üçüncüsü flash belleğin kapasitesi 8gb veya fazlasımı bunları bi kontrol et ayrıca işlemi yaparken bir hata mesajı aldınmı.

Edited by Beyfendi

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

[quote name='ahmt899' date='13 June 2011 - 15:08 ' timestamp='1307977714' post='1029092']
bndede kurulum baslıyor direk sonra mavi ekran veriyor neden sizce ?
[/quote]

Arkadaşım bir ekran görüntüsü koyabilirmisin.

[quote name='mycell2520' date='15 June 2011 - 12:57 ' timestamp='1308142657' post='1030068']
Bu program ile hirenboot tarzı programlarıda multi boot menüye ekleye bilirmiyiz.Eğer yapılıyorsa hiren bootun nasıl ekleneceğini anlatırmısınız.
[/quote]

Malesef bildiğim kadarıyla eklenemiyor sadece işletim sistemlerini destekliyor ama iso haline getirip deneyebilirsin bizler olup olmadığını öğrenmiş oluruz.

• 3 hafta sonra ...

[quote name='ahmt899' date='13 June 2011 - 15:08 ' timestamp='1307977714' post='1029092']
bndede kurulum baslıyor direk sonra mavi ekran veriyor neden sizce ?
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/175599-samsung-n150-netbook-hddyi-goermuyor/page__pid__1041440#entry1041485

linkteki konu nedeniyle bu işleme başvurdum bende de arkadaştaki gibi mavi ekran geliyor.

• semsibey changed the title to WinSetupFromUSB 1.10