Jump to content

Hangi Laptopu Almalıyım ?

hakanalan
 Share

Recommended Posts

[quote name='hakanalan' date='24 Şubat 2011 - 22:59 ' timestamp='1298585354' post='969263']
evet kardeş bende onu demeye çalışıyorum diyer markalarda dışardan parçaları temin ediyor casperı nedne kötülüyorlar anlamış değilim laptopun markasından önce özelliklerine içindeki parçaların markalarına bakmak gerekir belirttiğim laptoplarda işlemci ve ekran kartı markaları var diyerlerinin markası yazmıyor sadece değerlerini yazmışlar araştırmak lazım geri kalan parçaların hangi marka olduğunu.
[/quote]
illa casper alacaksan gri renkli olmasın siyah olsun yoksa zaten sonradan gri siyah karışımı oluyor ısındıkça boya atıyor
yani siyah bölgeye gri boya vuruyorlar direk gri plastik üretmiyor şu olay var çinde fason yaptırıyorlar çoğu marka
kasa çok adi oluyor yoksa casperla bir alıp veremediğim yok tabi ekranıda çinde yaptırıyorlar bir asus un bir samsungun ekranıyla
casper in ekranı aynı olmaz kalite olarak dediğim gibi illa casper alacaksan kasaya dikkat et sağlamıda var çürüğüde
sonra ısındıkça çatlamalar olur onun için diyorum

[quote name='yawuz58' date='25 Şubat 2011 - 00:12 ' timestamp='1298586137' post='969273']
illa casper alacaksan gri renkli olmasın siyah olsun yoksa zaten sonradan gri siyah karışımı oluyor ısındıkça boya atıyor
yani siyah bölgeye gri boya vuruyorlar direk gri plastik üretmiyor şu olay var çinde fason yaptırıyorlar çoğu marka
kasa çok adi oluyor yoksa casperla bir alıp veremediğim yok tabi ekranıda çinde yaptırıyorlar bir asus un bir samsungun ekranıyla
casper in ekranı aynı olmaz kalite olarak dediğim gibi illa casper alacaksan kasaya dikkat et sağlamıda var çürüğüde
sonra ısındıkça çatlamalar olur onun için diyorum
[/quote]

yani tek sorun ısınma bakalım verdiğim 1. alternatif daha 1 ay oldu çıkalı onu almayı düşünüyorum inş elimizde patlamaz :)

[quote name='hakanalan' date='24 Şubat 2011 - 13:59 ' timestamp='1298556596' post='968977']
iyi güzel diyorsunuzda istediğim özelliklerde en ucuz laptop casper. dellin laptoplarını bende biliyorum adamlar 2 yıl yerinde destek veriyor ama fiyatıda güzel onların acer bilmiyorum ama istediğim özellikler acer laptopta daha pahalı en uygun casper gözüküyor özellik ve fiyat bakımından 2 laptop arasında kaldım işte hangisini alsam bilmiyorum.
[/quote]
ben olsam casperin i7 işlemcilisini alacağıma dell i3 ünü alırım.yine casper almam.en azından içim rahat olur

[quote name='hakanalan' date='24 Şubat 2011 - 13:59 ' timestamp='1298556596' post='968977']
iyi güzel diyorsunuzda istediğim özelliklerde en ucuz laptop casper. dellin laptoplarını bende biliyorum adamlar 2 yıl yerinde destek veriyor ama fiyatıda güzel onların acer bilmiyorum ama istediğim özellikler acer laptopta daha pahalı en uygun casper gözüküyor özellik ve fiyat bakımından 2 laptop arasında kaldım işte hangisini alsam bilmiyorum.
[/quote]

Casper'ların fiyatları nedir ?

Hocam sırf donanım birimleri iyi, özellikler yüksek, fiyatı diğer markalara göre ucuz diye alayım deme, iyice araştır donanım parçalarını karşılaştır diğer markalarla. Ayrıca ısınma sorunu varmı yokmu diye araştır. Casper ısınma sorunu yaşayabilirsin.

arkadaşlar öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. verdiğim 1. alternatif laptop daha çıkalı 1 ay olmuş özellikleri ve performansı gayet iyi görünüyor caspera 1 şans verip onu almayı düşünüyorum bi risk alıcaz inş aldığım riske deyer eyer dediğiniz gibi kötü çıkarsa napalım canımız saolsun alıp kullandıktan sonra performansı hakkında bilgi vericem sorunlu çıkarsa artık şansımıza :)

• 1 ay sonra...

arkadaşlar verdiğim 1. alternatif olan laptopu aldım çok memnunum gerek kasa tasarımı donanımsal yazılımsal herşeyi süper şuanda piyasada olan her türlü oyunu sorunsuz şekilde oynatıyor takılma yok inş ilerde bi sorun çıkarmaz puanlamasıda çok iyi işlemci ve rame 7.2 veriyo en düşük oran ekran kartı oda 5.6 süper bişeyyy :)

Edited by hakanalan