Jump to content

System Reserved Gizleme-Apache2Triad Net Açmak

MasterTR
 Share

Recommended Posts

[b]Ne ettiysem bu sorunu çözmedim,Aşağıda 2 sorum var soruma bakıp çözümleyen arkadaşlalra teşekkür ederim.

Apache2Triad internete açmak istiyorum yaptığım bu forumun bilir kişilere göstermek fikir alak niyetindeyim,Nette araştırma yaptım tam netice verecek bir çözüm bulamadım bu konuda deneyimi olan arkadaşlara verilecek cevaplar şimdiden teşekkür ederim.

2.sorum:
Bilgisayarımı sabah açtığımda bir HDD bilgisyarıma yerleştiğini farkettim,Windows 7 100 Mb lık bir alan,yanılmıyorsam boot dosyaların bulunduğu bölüm bu,ismide "System Reserved" bu bölümü gizleme şansımız varmı ? görünmez olsa daha iyi olur hiç değilse bilgisayarımda yer işgal etmez,bu konuda deneyimi olan arkadaşlara ve verilecek cevaplara şimdiden teşekkür ederim.[/b] Edited by MasterTR

2. sorunuza cevap eğer bilgisayarımda 100 mb lık bir bölüm oluşmuş ise ve de görünmez yapmak istiyorsanız. Bilgisayarımı sağ tıklatın ve Yönet'i seçin Depolama'dan Disk Yönetimi(Yerel) İ açın sonra bilgisayarınızdaki diskler görünecektir. Siteme ayrılan disk bölümün sağ tıklayın ve Sürücü harfi ve yolu değiştiri tıklayın sonra Kaldır'ı seçin pc ye restart atın. Artık bilgisayarımda sisteme ayrılan bölüm görünmeyecek..

kendi bilgisayarınızdaki web sitenizi dısarıdan bir baskasının izlemesi için yapacaklarınız.

1. PC ile Modem arasındaki ip adresini ip ayarlarından sapitlemek (Örnek : 192.168.1.5)
2. Sabitlediğiniz local ip adresinie modemden port acmak (80 nolu portu 192.168.1.5 adresine yönlendireceksiniz)
3. Karsı tarafa sizin wan ip adresinizi vereceksiniz ( http://www.ip-adress.com/ gibi sitelerden öğrenebilirsiniz.)

Not: siz sitenizi browserde localhost yada 192.168.1.5 yazarak görebilirsiniz. Karşı taraf ise wan ip adresinizi yazarak görebilir.