Jump to content

Şifreli Bilgiyarda Oturumu Nasıl Açarım ?

loksben14
 Share

Recommended Posts

win xp sp2 bnmki geçen şifre koydum ablam filan girmesin die şifreyi unuttum format atmak zorunda kaldım :) şifreli oturumu nasıl açarım ?? bide ablamın pc sindeki şifreyi nasıl kırarım vista kullanıyo ??

yardımcı olursanız sevinirim

Edited by loksben14

[quote name='loksben14' date='03 Mart 2011 - 07:56 ' timestamp='1299139578' post='973175']
win xp sp2 bnmki geçen şifre koydum ablam filan girmesin die şifreyi unuttum format atmak zorunda kaldım :) şifreli oturumu nasıl açarım ?? bide ablamın pc sindeki şifreyi nasıl kırarım vista kullanıyo ??

yardımcı olursanız sevinirim
[/quote]

Active password changer adında çok küçük bir bir iso dosyası var bunu internetten indir cdye kalıp dosyası olarak yazdır. Bilgisayarın açılışını cd olarak göster bu cd ile açılsın ondan sonrası komutları takip et..
Veya elinde Hiren boot cd varsa şifreleri kırmak için gerekli tüm programlar bu cd içerisinde mevcut.

Direk Link sitesinden....

http://www.hirensbootcd.org/

en altta file name var oraya tıklarsanız otomatik indiriyor..

Active password changer linki...
http://hotfile.com/dl/108436313/8436f69/Active_Password_Changer_3.0.iso.html

[quote name='loksben14' date='03 Mart 2011 - 08:35 ' timestamp='1299141907' post='973189']
bilgisayar cd açılır nası yapıcam disc at önce track at önce var onlarlamı yapılıyo
[/quote]

öncelikle verdiğim linklerden bir dosyayı indir. tavsiyem active password changer çünkü mb küçük.
ondan sonra bu cd yi kalıp disyi olarak yazdır( bilgisayarında nero yüklü ise üzerinde sağ klik yap birlikte aç de oradan nero yu seç çıkan ekranda dosyayıs yazdır de bu kadar.)
bilgisayarların açılışlarında bios ları vardır bios da bilgisayarın ilk okumasını istediğin sürücüyü 1 ci yapacaksın boot secuense cdrom olacak ondan sonra cdyi tak bilgisayara komutları takip et..
bios ayarları bilmiyorsan netten biraz araştır...

Edited by cem10