Jump to content

Phoenix Bios Ubdate Sorunu

akasya19
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar acer travelmate 4100 labtopa yeni bios yazmak isdedim. siteye girdim güzelce bios güncellemesini indirdim. makinede vin 7 kurulu olduğu için xppe ile başlatıp xp üzerinden bios yazdım. yeniden başlattığımda makinede dos ortamında görüntü gelmedi. biraz bekledim win 7 boot oldu windowsun çalışmasında bir problem yok ama dos ortamında ekran yok. tekrar siteye girdim bios güncellemererini dikkatlice kontrol ettim birde ne göreyim indirdiğim bios yazılımı farklı modele ait, farklı model derken 4100 modeli ama donanım farklılığı olan bir modelin biosu. bendeki makinede intel ekran kartı kullanılmış ama indirdiğim biosun makinesinde nvidia ekran kartı kullanılmış. makine başlarken bios ekranı nvidia olarak bildiği için ona göre sinyal gönderiyor ve ekrana görüntü gelmiyor windows başladığında intelin driver kurulu olduğu için ekran normal çalışmaya başlıyor.

Şimdi biosu tekrar yazmam lazım ama win 7 kurulu olduğu için winphlash win 7 de hata veriyor. win 7 XP mod yükledim belki ordan olur diye ondada pili görmediği için winphlash hata veriyor. dosta ekran göremediğim için hiçbirşey yapamıyorum. en son bulduğum winphlash versionu 1656.

eğer winphlashın win 7 de çalışan versiyonu varsa veya başka bir yolu varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Edit

kimseden cevap çıkmadı.
arkadaşlar bende çözümü ancak biosu sökerek cihazla yazmakta buldum.
winphlashında daha yeni versiyonunu buldum ama buda win 7 de çalışmadı. işine yarayan biri olursa aşağıdaki linkten indirsin.

http://hotfile.com/dl/108999331/cb7c460/Phoenix_Winphlash-2.0.2.9.rar.html Edited by akasya19