Jump to content

Lcd Tv Yi Uydu Alıcısına Nasıl Baglarım ?

vidoq
 Share

Recommended Posts

Slmlar;
102 ekran toshiba lcd tv aldım ve bilgisayarıma monitörolarak hdmı2 den bagladım.ekran kartım zotac 9500 1080 p.full hd görüntü aldım.
normal kullanıyorum.bide uydu recieverdan da tv görüntüsü alım diyorum.4 hdmı girişi ve tv ou tgirişi pc girişi 2 de scart girişi var.
55 ekrana uyduu reciver baglı onun baglantısını kesmeden benim lcd tv ye nasıl görüntü alabilirm.reciverın arkasında giirşlervarama bilmiyorum ne oldugunu bana en maliyetli olarak nasıl aktarma yaparım.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
kalın saglıcakla

AC (Ac güç kablosu) INPUT : 90 – 250 V arasındaki değerlerde çalışan elektrik kablosudur.
RF IN : Normal harici anten bağlantısıdır.
RF OUT : Cihazın tv’ye görüntü çıkışıdır. Tv’nin UHF bandında arama yaparak görüntüyü bulabilirsiniz.
Loop Through: Buradan analog uydu alıcısı bağlantısı yapabilirsiniz.
LNB IN : Lnb girişi
TV : Skart tipli tv bağlantısıdır. Eğer tv’nizde skart girişi var ise standart ara kablo yerine skart ile bağlantınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde görüntü çok daha net olacaktır.
0V / 12V : Harici 0V / 12V anahtar bağlantısı.
VIDEO : Tv ya da başka bir aygıta ait video bağlantı portu.
ATN IN : Harici anten girişi.
AUDIO R/L : Harici ses sistemleri bağlantısı ( R = sağ , L = sol ).
RS-232 SERIAL PORT : RES-232 kablo bağlantısı. Bilgisayara veya diğer bir cihaza bağlamak için kullanılan kablonun takıldığı yer.
SPDIF : Dijital surround ses birimi.

böle girişleri var ama bunların hepsivarmı bilmiyorum.pek anlamıyorum bu konuda ...

Scart coklayıcı ile bağlayabilirsin çoklayıcıya hem 55 ekran tv ni vede lcd tv ni baglayabilirsin çoklayıcının
diğer ucunuda receiver a bağlıcaksın diğer alternatif splittır kullanmak bunuda normal tv kablosu ile yapıyorsun
split tır ile istediğn kadar tvye bağlıyabilirsin saygılar