Jump to content

Test Şıkları Kontrol ?

pilgetir
 Share

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar altda gördüğünüz resimdeki cevap anahtarından diyelim ben 1. sorudayım 1 cevap anahtarını işaretledim cevabın doğru/yanlış olduğunu merak ediyorum ve altta sonuç gör butonuna tıkladığımda hem yanındaki kareye hemde 1sorunun cevap anahtarının yanındaki boş kutucuğa doğru ise dogru.png yanlış ise yanlış.png resmini atsın istiyorum uğraştım yapamadım sadece resim atma işlemini yapabildim visible ile yarıdm lütfen.

[img]http://i53.tinypic.com/2i0z0op.png[/img]

Bence ams bu iş için pek ideal değil, yani istediğin yapılabilir ama 100 soruluk bir şblon hazırlamaya kalktığında bu çok uğraş ister Abdullah'ın dediği gibi bu iş için ideal programlara denemen lazım

[quote name='KintaRo' date='31 March 2011 - 11:48 ' timestamp='1301564926' post='985210']
Bence ams bu iş için pek ideal değil, yani istediğin yapılabilir ama 100 soruluk bir şblon hazırlamaya kalktığında bu çok uğraş ister Abdullah'ın dediği gibi bu iş için ideal programlara denemen lazım
[/quote]
Hocam cevabınız için teşekkürler fakat zaman problem değil ben,im için bu işlemleri amsde hazırlamaya çalışıyorum benim için ideal görünüyor sorunumu nasıl çözebilirim.

2 soruluk bir örnek hazırladım. Elimden geldiğince işini kolaylaştırmaya çalıştım ama genede bunu tamamlamak baya zaman alacak. cevap seçimi için fonksiyon hazırladım. hepsine tek tek kod yazmana garek kalmayacak. Kodların bulunduğu yerler;

- cevapların üzerindeki resimlerde,
- sonucu goster'in üzerindeki hostspot nesnesinde
- global functions'da
- page on preload'da.

Senin yapman gereken sayfaları Page>Duplicate ile çoğaltarak sonucu goster'in üzerindeki hostspot nesnesinde bulunan sSoru1 kısımlarını soru numarası kaçsa ona göre düzetmen.Örn. 3. sayfa yani 3. soru ise o kısım sSoru3 olacak. Tabi Global Functions'da;

[code]sSoru1 = "A" -- 1. sayfadaki sorunun doğru cevabı
sSoru2 = "C" -- 2. sayfadaki sorunun doğru cevabı
sSoru3 = "D" -- 3. sayfadaki sorunun doğru cevabı[/code]

şeklinde tüm soruların gerçek doğru cevaplarını tanımlaman gerekiyor. Başarılar :)

:download1:

[code]http://www.mediafire.com/?jtttn0js15zurx5[/code]

[img]http://i.imm.io/4QHG.jpeg[/img]

Çok çok teşekkür ederim cevabınız için fakatyönetim panelinden ekılemel yaptığım için hatırlarsanız egemynetin yaptığı örnek apz idi.

Çalıştığım projeyi öm ile yolladım ..

benim yapmaya çalıştığım şu..kullanıcı yönet,impaneline girecek oradan comboboxdan konu türünü seçecek altdada soruları hazırlayacak doğru şıkkı işaretleyecek diyelim soru 1 olarak kaydetti ben soru1 sayfasına gidince sopnucu göster dedigim de onlarıda yapacak yani "Doğru Cevap "ınputuna ben girmek zoprunda olmayacağım herşey yönetim panelinden ahzırlanmış olsun istiyorum. Ama beceremedik tabi ki..

Edited by pilgetir

• 6 ay sonra...