Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Laptopumun Üzerinde Windows 7 Yazıyor

Semih5555
 Share

Recommended Posts

[quote name='iilkeerr' date='29 March 2011 - 14:53 ' timestamp='1301410433' post='984409']
benim bilgisyarın üstündede ilker yazıyor ve driverlerde sorun çıkartmıyor :D driver pack solution 11 i indirip kullanırsan bir sorun çıkartmaz :D
[/quote]

link verebilir misin peki üstad?

birde emin misin sorun çıkarmayacağına? ben oyunlarda daha iyi performans almak için xp'ye geçmeyi düşünüyorum ama...

[quote name='JohnRambo' date='29 March 2011 - 14:58 ' timestamp='1301410712' post='984415']
Oyun performansı açısından W7 daha iyi usta :whistle:
[/quote]

Allah Allah. Bende hp g62 b16st var. Özellikleri iyi ama oyunlarda kasmalar yaşıyorum. Ram kullanımıda sürekli fazla oluyor. Ne yapmam gerek; ben bilgisayar işinden pek anlamadığım için tek bu çözüm geldi aklıma.

[quote name='JohnRambo' date='29 March 2011 - 16:58 ' timestamp='1301410712' post='984415']
Oyun performansı açısından W7 daha iyi usta :whistle:
[/quote]
asla öyle değil oyun oynama açısından xp daha iyi ben şuanda 7 kullanıyorum ama xpde aldıgım performansın yarısını bile alamıyorum oyunlarda

[quote name='Semih5555' date='29 March 2011 - 17:01 ' timestamp='1301410882' post='984418']
Allah Allah. Bende hp g62 b16st var. Özellikleri iyi ama oyunlarda kasmalar yaşıyorum. Ram kullanımıda sürekli fazla oluyor. Ne yapmam gerek; ben bilgisayar işinden pek anlamadığım için tek bu çözüm geldi aklıma.
[/quote]
oyun oynamak istiyorsan xp senin için windows7 de oyunlarda kasma sorunu yaşarsın

[quote name='iilkeerr' date='29 March 2011 - 15:03 ' timestamp='1301411008' post='984419']
asla öyle değil oyun oynama açısından xp daha iyi ben şuanda 7 kullanıyorum ama xpde aldıgım performansın yarısını bile alamıyorum oyunlarda

oyun oynamak istiyorsan xp senin için windows7 de oyunlarda kasma sorunu yaşarsın
[/quote]

çok teşekkürler ilker kardeş.

ama sorum yanlış pek anlaşılmamış gibi genellikle driver sormuşum gibi algılanmış.

tekrar sorayım laptopta windows 7 yapıştırması var, hani olurda w7 için dizayn edilmiştir xp yüklersek verim alamayız gibi bi durum olur mu?
içimde kalmasın diye tekrar sorayım dedim :)

evet şuanda yoğunluk var yada başka bir sorun var ama o senin tam aradığın şey o siteye arasıra girip bak ve 2011 sürümünü Torrent olarak indir :)

[quote name='Semih5555' date='29 March 2011 - 17:08 ' timestamp='1301411339' post='984426']
anlıyorum. verdiğin linki bende denedim çalışmıyor.

bir de, 32 bit 64 bit olayı var mı xp de?
[/quote]
var ama 64 bit xpde türkçe dil desteği yok sadece ingilizce sürümü var

[quote name='Semih5555' date='29 March 2011 - 17:11 ' timestamp='1301411484' post='984430']
bir de, 32 bit 64 bit olayı var mı xp de? varsa ben kaç bit yükleyeyim?

o halde 32 bit yükleyeceğiz. ben araştırmaya başlayayım.

teşekkürler.
[/quote]

çift çekirdek olması bişey dğeiştirmez 32 bit kurabilirsin:)
benim sistemi deneyebilirsin istersen -_-

[code]http://www.tnctr.com/topic/167160-windows-xp-lite-mart-guncel-sadece-300-mb/page__pid__984414[/code]

Edited by iilkeerr

ne kadar saçma bir soru. w7 logosu var sorun yaşarömıyım.zaten w7 hakkında bilgin yoksa laptopu neden aldınki.ayrıca genelde laptoplarda home premium vardır ortalama fiyatın üzerinde olan laptoplarda.sakın silipte xp kurayım deme özellikle nette çok olan yok liyt sürüm yom gamer sürüm gibi xp leri sakın kurma.11 yaşındaki xp ye güvenme artık yeni nesil w7 kurulu kalsın ama tavsiyem 64 bit kurulu olsun.

lapptopun marka modelıne gore sitesinden xpnin driverlarını ındırebılrsın
bazı yenı modellerde xp drıverı vermıyorlar artık
format atmadan once driverların olup olmadıgını kontrol et
son olarak laptopun uzerindeki isim sistemi etkilemez
gereksiz bi soru olmuş
kolay gelsın