Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Internet Cafe Için En Uygun Modem.?

Share

Recommended Posts

selamlar arkadaşlar 50 pc li bir cafe için sizce en güzel modem hangisi olabilir siz değerli arkadaşların yorumlarını beklıyorum ona göre alacam fiyat 500 tl e kadar olabilir yalnız yazacağınız modemi de biliyor olmanız gerekir yoksa alıp zarar etmeyelim:)))

şuan kullandığım modem :lınksys ag241 memnun değilim:((

@betenabeki 50 tane bilgisayarın var diyelim istersen 500 tl lik bir modem al işini görmez cumartesi pazar kan kusturur sana senin modem kalsın git birtane daha modem al fiyatı fark etmez çokda uzuz birşey olmasın 25 tane makina taşıyabilecek kadar yani 100 tl 150 tl civarı bir modem ve çift hat çektir ondan sonra sana çift hat 50 pc lik bir kafeye nasıl dağıtılır yardımcı olalım.muhtemelen hız açısından düşünüyorsun burdan bakınca öyle görünüyor :)

[quote name='mehmetben' date='29 March 2011 - 19:59 ' timestamp='1301428764' post='984511']
@betenabeki 50 tane bilgisayarın var diyelim istersen 500 tl lik bir modem al işini görmez cumartesi pazar kan kusturur sana senin modem kalsın git birtane daha modem al fiyatı fark etmez çokda uzuz birşey olmasın 25 tane makina taşıyabilecek kadar yani 100 tl 150 tl civarı bir modem ve çift hat çektir ondan sonra sana çift hat 50 pc lik bir kafeye nasıl dağıtılır yardımcı olalım.muhtemelen hız açısından düşünüyorsun burdan bakınca öyle görünüyor :)
[/quote]

valla arkadaşım tam da üstüne bastın benim sorunum aynen dediğin gibi kardeş ;
zaten bu sorunu ttnet ile bir türlü çözemedik 8 mb sınırsız alıyorum makınalar yarısından fazlası dolunca internet çok yavaşlıyor ve şikayet alıyorum bu nedenle acaba modem mı kaldırmıyo diyerekten siz değerli dostlarıma bı danışayım dedim ve bugün ttnetten bir paket alsam nasıl yapayım dersiniz yani yedek modemımde vat tplink idarelik ( sıfır)nasıl yapalım ....

Önçe şusu söylemek istiyorum sana. Muhakkak duymussundur netlimitsiz paketini 2 tane hat al birisini bir ay netlimitsiz ile dene. Diğeri 8megabit limitsiz olsun her zaman. Kusadasındayım bir abimizin bir kafesi var. 4 Hat var ikisi netlimitsiz. ttnet bu adil kullanım olayı yüzünden bazı bölgelerde o 25 gb kota dolunca hızı düşürüyor ama bazı bölgelerde düşürmüyor. Eğer sendede düşmüyorsa üçünçü bir hat daha al oda netlimitsiz olsun :) 3 tane hat senin için cok iyi olur. bu benim dediğim kafede 77 pc var. ve silkroad,metin2 ve online counter strike,gta 5,cod oynayan cok fazla müşteri var. O yüzden interneti böldük bilgisayarlara. ancak bu şekilde iyi oluyor :) yoksa lag denilen birşey var bu oyunlarda sürekli o dert cıkıyor ortaya.

Buradan açıklamalı ve resimli örneklere bakarak yapabilirsin tamamen bana ait takıldığın yerler olursa tekrar yardımcı olurum

[code]http://cid-c3f74a2e44f5f27f.office.live.com/self.aspx/Programlar%c4%b1m-MnY/%c3%87%c4%b0FT%20HATLI%20ADSL%20BA%c4%9eLANTISI.rar[/code]

Edited by mehmetben

hocam modemı nasıl alırsan al 8 mbps ınternet tek hatla mutlaka yavaslıcaktır ıkı hat 3 hat alacagına vdsl2 al rahat et modemıde onlar verıyor zaten

haa bu arada 100 mbps bıle alsan turkıyede 1 mbps upload sınırı oldugu ıcın yıne yavaslıcaktır !! 80 makına 2 32 lık vdsl2 hat var hafta sonları yınede yaslıyor !!

Edited by ecüş

Arkadaşım kendimi yerine koyarak konuşuyorum;
2 adet hat alırım 2 tanede Linksys bu marka cisconun düşük ölçekli iş yerleri ve ev kullanıcıları için ürettiği bir markadır. Performansı en iyi alabileceğin modemlerdir. 2 adet ileriyide düşünere (işler iyi giderse yeni clientler için) Gbitlik siwitch alırım. Tercihim cisco olur ama :) böylelikle lokal içerisinde veri alış verişi veya lan oyunlarında en iyi performansı alırım :) 2 adsl veya vdsl2 senin tercihin bınları PFsense kurulu bir bilgisayar kullanarak lokale interneti dağıtırım :) PFsense linux ücretsiz dağıttıgı bir güvenlik işletim sistemidir. v.b....

vigor modemleri guzel fena sayılmaz zyxel taş gibi ama işini ciddiye alıyorsan cisco ve juniper urunleri derim ozellikle juniper bu işler için adsl+firewall urunleri var yanlız yonetimi zordur sıradan bir bilgisayar t.servisi yapamaz vlan ve qos band genişliği tanımlayabilirsin.

Profosyonel düşünüyorsan vdsl yada çift edsl modemler var bunlara load balancing yaparak harika sonuclar alabilirsin yanlız dediğim gibi yonetimleri zordur zira t.servise verecegin para modemin fiyatını aşabilir kendim yapabilirim diyorsan juniper sitesindeki manuallere bir bak derim anlarsan ne ala

Edited by tnc_tr