Jump to content

Samsung Dizüstü Pcler Keylogger Yüklü Mü Satılıyor


mucit41
 Share

Recommended Posts

[center][size="4"][color="#0000FF"][b]Samsung dizüstü bilgisayarlar keylogger yüklü mü satılıyor?[/b][/color][/size][/center]

[b]Bir kullanıcının Samsung laptopunda keylogger bulması, Samsung’a sıkıntılı günler yaşatacak gibi görünüyor.[/b]

Birçok bilgisayar kullanıcısı güvenliklerinden emin olabilmek için bilgisayarlarına antivirüs programları yüklerler. Peki ya bilgisayar, satın aldığınız anda zaten virüslüyse? İşte Samsung marka laptop satın alan bir kullanıcının başına gelen de tam olarak bu. R525 ve R540 model Samsung laptoplar, üretimden içerisinde bir keyloggerla çıkmışlar. Hackerların da en sık kullandığı yöntemlerden birisi olan keylogger, klavyeden basılan her tuşu bir dosyaya aktararak kaydeden ve internet üzerinden hackera mail atmaya yarayan bir virüs çeşididir. Yani kendi bilgisayarınızda olmasını isteyeceğiniz en son şeylerden birisi.


Virüslü laptoplardan birisini satın alan bir kullanıcının bilgisayarında keylogger bulması ve bunu bildirmesi üzerine oldukça zor bir duruma düşen Samsung, önümüzdeki haftalarda konuyla ilgili olarak birçok dava ile karşılaşabilir. Windows klasörünün içerisindeki SL isimli klasörde bulunan StarLogger isimli keylogger programının ise oraya nasıl girdiği konusunda Samsung'un da pek bir şey bilmediği ortada.

Samsung, yaptığı resmi açıklamada, durumu ciddiye aldıklarını ve konuyla ilgili bir iç soruşturma başlattıklarını duyurdu. Samsung, kendi içindeki hackerın kim olduğunu önümüzdeki günlerde bulabilecek olsa da kendilerine olan güveni derinden sarstıkları da bir gerçek. Ayrıca şu an piyasada olan ve içerisinde keylogger yüklü olan laptopların geleceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

[quote]http://teknokulis.com/Haberler/Guvenlik/2011/03/31/samsung-dizustu-bilgisayarlar-keylogger-yuklu-mu-satiliyor[/quote]
Link to comment
Share on other sites

Bu kadar büyük bir firmanın o tür işlerler işi olmaz :D ama tabiki bütün virüs programlarının genelde bu kadar basit açıkları varmış.Yani dosya ilişkilendirmesi böyle birşey.Karmaşık.Yazık adama ama ya iki sefer laptop aldırmışlar adama.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...