Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Işlemci Takılma Sorunu.

iilkeerr
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bende 2 tne işlemci var biri p4 3.00 ghz diğer ise pentium D 3.40 ghz..
pentium D olanı takınca oyuna girdikten yarım dakika sonra kasma sorunu başlıyor ama p4 olanda hiçbir sorun yok.. ısılarıda normal.. daha öncede böyle birşey oldu ve power suplyi değiştirince düzelmişti acaba aynı sorun olabilirmi yoksa başka bir yerdenmi kaynaklanıyordur ?? Edited by iilkeerr

ilker arkadaşım yarım kilo macun war dionda :D macunun markası belli mi (ocz , thermaltake)filan öneririm , macunuda ne fazla sürcen nede az orantılı bir şekilde sürmen lazm öle canın sıkıldığnda istediğin kadar sürersen sistemin kısa ömürlü olur ..

bu işlerle uğraşıyorum ne kadar sürülcek nasıl yapılcak biliyorum markasındada sıkıntı yok derecelere bakıyorum 30-40 arası ama oyuna girince başlıyor takılmaya acaba işlemciye yeterli voltajımı vermiyorum :/
birde derecelendirme yaptım windows 7 de pentium D gerçekten başarılı 5.5 veriyor işlemciye :) p4 3.0 ghz ise 4.2 veriyor :D

Edited by iilkeerr

şuanda 400 lük bir power bulmam zor. 350 lik yetiyordur diye düşünüyorum.. ama ilk mesajda dediğm gbi bi ara 2.66 ghz p4 vardı onu çıkardım 3.0 olanı taktım ondada takılmalar oldu poweri dğeiştirince düzeldi bu kfamı karıştırıyor :(

selam
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27520 linkte de göreceğiniz gibi p4 d 3.4ghz yaklaşık 100w güç harcamaktadır.verim alabilmek için güç hesabı yaparak uygun bir power edinirseniz sorununuz düzelecektir.kolay gelsin...

[quote name='asateş' date='05 April 2011 - 10:09 ' timestamp='1301987350' post='987840']
selam
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27520 linkte de göreceğiniz gibi p4 d 3.4ghz yaklaşık 100w güç harcamaktadır.verim alabilmek için güç hesabı yaparak uygun bir power edinirseniz sorununuz düzelecektir.kolay gelsin...
[/quote]
saol o zaman yeni bir power ile sorunu giderebilirim.. sanırım.. :)

Edited by iilkeerr

ama hemen bunu niye macuna atarlar suçu bilmiyorum sürekli yani termal macunu işlemcinin fanı kaliteliyse hiç bir sorun yaratmıyor bilinmesinde fayda var derim kendim 2 sene bu şekilde kullandım pc hiç bir şey olmadığını gördüm ama hemen takılma yada ısınma niçin macuna bağlanıyor anlamıyorum :)