Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İpod 4. Nesil Alacağım , Nereden Almalıyım ?

Mytolocia
 Share

Recommended Posts

Arakdalar İpod 4 Nesil alacağım , yurtdışından daha ucuza geliyor sanırım fakat bazı noktaları çözümleyemedim. Apple ın orjinal sitesinde 229 dolar free shipping diyo ama hangi ülkelere gönderidiğine dair bir açıklama yok apple ıd de almadıgım için işin içine iyice giremedim , ebay 'i da araştırdım biraz , sanırım en pahalısı türkiyeden almak olacak.

Bu konuda bana tavsiyede buluncak birkaç arkadaşa ihtiyacım var , sizin tavsiyeleriniz nelerdir , şuradan al şöyle şeklinde ,tavsiyelerinizi bekliyorum .

yurt dışından alsan bile gumrükte taklır cıhazın sende o cıhazı gumrukten almak için para vermen gerekir toplamda verdiğin para Türkiyede satılan cihazlarla aynı fiyata gelmiş olur. bu nedenle Türkiyeden almak daha mantıklı.Türkiyeden alacaksan sahibinden.com a gir bir araştır derim uygun fiyatta 0 bulabilirsin.

dostum sana şöyle açıklayayım;

1-öncelikle Apple ın orjinal sitesinden alamazsın türkiyeye göndermiyor free shipping olayı amerika içi geçerli
2-eğer amerikada tanıdığın varsa ona "moneygram" ile hesabına para gönderirsin o alır sana amerika fiyatına(alabileceğinin en ucuzu olur)
3-e-bay'den almak istiyorsan satıcının "worldwide" satış yapması gerekiyor ve satıcıya güvenmen lazım birde türkiyeye girerken gümrükten geçmesi gerekiyor eğer gümrükte takılırsa gümrükte kalan her gün için para ödersin bir şeye benzemez çok pahalıya gelir
4-en son türkiyeden alabilirsin amerika fiyatlarına 100-150 tl daha ekleyip elden yada kargoyla alabilirsin(gittigidiyor,sahibinden)

Edited by hur_82

[quote name='headhunterxxx' date='02 April 2011 - 19:17 ' timestamp='1301771842' post='986557']
Ebay dan aldıgımda , gümrükte takılıp takılmayacagı konusunda ne yapabilirim top rated satıcıların bi artısı olur mu bu konuda peki ?
[/quote]

onunla alakası yok dostum işin açıkcası gümrük memurunun keyfine bağlı 150$ altı gümrüğe girmiyor ama senin alacağın cihazda küçük ve hediye falan olarakta gümrükten geçebilir ancak dediğim gibi garantisi yok

Gümrükte 150 Euro üzeri eşyalarınız kargoya takılır.
Gümrük Mevzuatına göre yurtdışından POSTA YOLU İLE ile
telefon getirtilmesi yasak isterse 5 Euro olsun fiyatı.

Yapılacak en iyi işlem üstteki arkadaşımızın dediği
gibi yurtdışından türkiye gelecek biri ile telefonu getirtmek.

arkadaşım zaten telefon olsa wasabi121 dediği gibi 5 tl bile olsa türkiyeye sokamazsın ama cihaz telefon değil ama 150 euro'nun üstünde gümrükteki memur kıl birisi çıkarsa geçirmeyebilir bence bu risk alınmaz.Hem karşı tarafa ne kadar güvenebilirsin. Eğer arkadaşın varsa yurtdışında onunla beraber getirt yoksa buradan al derim.mesela; iPod Touch 4 32 gb usa fiyatı tr karşılığı:450 tl türkiyede: 550 tl o kadarda olsun en azından sorun olursa muhattap olabileceğin birisini bulabilirsin bence ama kendin bilirsin.

arkadaşım eğer yurtdışında tanıdığın varsa ona getirt yoksa bence yapacağın olay basit neredesin bilmiyorum ama sahibinden, gittigidiyor gibi sitelerden bakarak elden alacaksın fiyat farkı biraz olacak ama yapacak bir şeyde yok.Ben 1 ay önce iPod touch 4 64 gb aldım(cihaz sıfır) istanbuldan elden 600 tl'ye sorunsuz kullanıyoum zaten apple cihazlarında pek sorun olmuyor

[quote]iPod Touch 4 32 gb usa fiyatı tr karşılığı:450 tl türkiyede: 550 tl [/quote]

Nerde satılıyor bu fiyata 32 gb lıgı ben Ankara'dayım Electro World ve Teknosa'ya baktım 570 TL 8 Gb 4 Nesili ?

Edited by headhunterxxx