Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Arkadaşım Abarttı ! Sistem Nasıl .

Konohali
 Share

Recommended Posts

arkadaş 10-15 milyara bir masaüstü topladı aldı bile şuanda deneyecek özellikleri söylüyorum şok olcaksınız ! :S

24 GB Ram
İ7 990x 6 Çekirdekli işlemci
AMD HD 6990X4 Crossfire 16 GB 2Kbit 8 Çekirdekli Ekran Kartı (Çüş)
Süper Soğutma Su Soğutma vs
3D Monitör 1920x1080 FULL HD
Kablosuz Wireless klavye mouse
5+1 Süper Ses Sistemi
Western Digital Veloci Raptor 600GB 32MB SATA6 Sabit Disk (WD6000HLHX) X2 = 1200 GB

Elektrik Faturası Nekadar Gelir diye soruyormuş bide Crysis 2 metro 2033 gibi oyunları max kalitede kasmadan oynarmıyım diye soruyor :D

Edited by kralturk02

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o oyunları ben de fuul oynuyorum ama bu o fiyatın eski para birimiyle onda birini verdim aldım :=)

ama merak ettim şimdii... 24 gb ramde anlık veri taşıma vs işlem ler nasıl oluyor bu arada hdd si ne D: kac gb ssd var:D acaba. kalkıp buna wd 1 tb 64 mb koymamıştır umarım ev arkdaşım sdd aldı uhh dedim yaa saniyelik işlmeler yapıyor..

Anakartı ne merak ettim.
15.000 lira ( ki 10-15 milyar demişsin 10ile 15in arasında 5000 lira var 7 aylık asgari ücret) 15 odalı bir ev alıp 1 odasını kullanmak gibi bişey şayet amacı yoksa eğer. sadece oyun içinse hakkaten abartmış okadar para yazık

bu millet iyice azdı.başımıza bi gelecek var.zındık olduk çıktık.elin avrupalısı hala 15-20 yıllık takoz cep telefonu kullanır, biz 6 ayda bir cep değiştiririz.memleket meselelerine duyarsız bir gençlik yetişiyor.hayırlısı bakalım.hukuk öğrencisine İsmet İnönü nereden aday olmalı die sorarlar, oğlan, yaw kardeşim dalgamı geçion.rahmetli 73 de öldü diyemez.Osman terkanı iyi izleyin.milletin halini görün.ama böle fuzuli işlere geldik mi herşeyi biliriz.yahu 15 milyara 17-18 adet laptop alınıp fakirleri sevindirmek asıl olandır.
hani bi laf var ya zenginin malı züğürtün çenesi hesabı....

e coluk cocuk pc toplarsa boyle olur ki sanmıyorum canı sıkılmış açmış gold vatan pc gibi bir siteyi parcaların isimlerini kopyala yapıştır yapmış yoksa bu sistemi toplayan adam ssd hdd koymazmı sonrada bunları raid yapmaz mı :D

[quote name='kralturk02' date='02 April 2011 - 23:09 ' timestamp='1301778579' post='986614']
arkadaş 10-15 milyara bir masaüstü topladı aldı bile şuanda deneyecek özellikleri söylüyorum şok olcaksınız ! :S

24 GB Ram
İ7 990x 6 Çekirdekli işlemci
AMD HD 6990X4 Crossfire 16 GB 2Kbit 8 Çekirdekli Ekran Kartı (Çüş)
Süper Soğutma Su Soğutma vs
3D Monitör 1920x1080 FULL HD
Kablosuz Wireless klavye mouse
5+1 Süper Ses Sistemi
Western Digital Veloci Raptor 600GB 32MB SATA6 Sabit Disk (WD6000HLHX) X2 = 1200 GB

Elektrik Faturası Nekadar Gelir diye soruyormuş bide Crysis 2 metro 2033 gibi oyunları max kalitede kasmadan oynarmıyım diye soruyor :D
[/quote]

yanlıs yazmıssın i7 ler 4 fiziksel dört sanal 8 cekirdek kapasitesinde calısır
güzel olmus

Edited by wolf991

[quote name='kralseyit66' date='03 April 2011 - 20:47 ' timestamp='1301856477' post='987075']
Bu Bilgisayardan Çok Süper Server Çıkar ama sadece oyun içinse arkadaşını bir doktora götürmeni tawsiye ederim :dribble:
[/quote]
bence server icin xeon ailesinden bir islemci felan kulanması daha mantıklı i7 ile 24 gb sacma olmus

Mantıksız bir seçim.
Tamam oyun makinesi alınır ama 24 GB Ram'e ne gerek var? 4-6 GB Ram alması yeterli olur zaten.
Bu makineyle istediği oyunu full grafik çektirir.Crysis 2 de dahil ama aşırı masraftan başka bişey yapmamış.
Birde oyun makinesinde neden AMD? Intel olması daha iyi olmazmıydı?(Bazıları kızabilir ama Intel işlemcilerinin önbellekleri ortada)
Birde bu makineye bir ssd disk yakışırdı şahsen.Madem o kadar para harcadı bir tanede SSD Disk taktırabilirdi.
Elektrik yakacak en fazla monitör ve ses sistemi olur.Elektrik faturasıda ne kadar kullanacağına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Bana ilginc gelen durum arkadas sistemin i7 oldugunu soyluyor.
Ama bazı arkadaşlar makineyi Amd olarak kotuluyor. Bazıları intel olarak.
Merak ediyorum Donanımcı bir arkadaşınızdanmı yardım alarak dizdiniz Makineyi yoksa kafanıza goremi?
Ssd disk kullanmak varken 1Tb wd disk kullanmak mantıksız.
Intel Serisi bir makinede Amd chipsetli bir ekran kartı seçmezdim. bu benim şahsi secimim tabiiki.
Ve merak ettiğim kullandığınız işletim sisteminiz ne ? birde sistem derecelendirmesinden bir printscreen alabilirmiyiz arkadaslar olarak merak edioruz.
Ve son olarak 15bin'e on tane cafe makinesi kurardım full oyun makinesi :D

[quote name='nihilist_deniz' date='03 April 2011 - 00:54 ' timestamp='1301781299' post='986640']
Yanlış anladıysam düzeltinde bunu oyun oynamak için yapacağına 600 700 verip bir ps3 alsın üstüne güzel bir ses sitemi. birde 106 tv alsa daha iyi hemde parası cebinde kalır
[/quote]

kapak

arkadaslar istedikten sonra piyasada rahatlıkla bulunacak parcalardan cıkıyor ben bitane sanal düzdün 2100 tl felan cıkmıstı okadar param olsa isimi kurmaya baslrdım ama var ana kar gigabyte asusa güvenim kalmadı p6 anakarlarda hata oldugu fark edildi asus geri topluyor simdi hepsini

[b][center]Ya ben dayanamıcam bi ekran kartı tutturmuşsun, pahalı oldugu belli olan bi işlemci, insanları zamanını çalıyosun.Pek inandırıcı değil hatta hiç inandırıcı değil en azından pc toplama sihirbazları var onlara girseydin youtubeden araştırsaydın inandırıcı olsaydın.Ne diyim zaman harcamaya değmez kusura bakma[/center][/b]

[center][img]http://www.incicaps.com/resimler/baykus-ucuyor.jpg[/img][/center]