Jump to content

Macbook Hediye Geldi


sömürgen
 Share

Recommended Posts

[center]ÜRÜN HEDİYE GELDİ SIFIR KUTUSU AÇILMADI[/center]
[center]PİYASADA FİYATI 2300-2600 ARASI DEĞİŞİYOR[/center]
[center]FİYATINI 2000 TL OLARAK DÜŞÜNÜYORUM[/center]
[center]TEKLİFLERE AÇIĞIM[/center]
[center]KONYA YADA İSTANBULDAN ELDEN VEREBİLİRİM[/center]
[img]http://images.gittigidiyor.com/3790/MACBOOK-YENI-NESIL__37904186_0.jpg[/img]
[img]http://images.gittigidiyor.com/3557/Apple-MacBook-Air-YENI-11-inch-64-GB__35574647_0.jpg[/img]
[center]YENİ
Apple Mac Book Air - 11 inch 64GB

Teknik Özellikler

Boyutlar
Yükseklik: 0.3 - 1.7 cm
Genişlik: 29.95 cm
Derinlik: 19.2 cm
Ağırlık: 1.06 kg

İşlemci ve Bellek
* 1.4GHz Intel Core 2 Duo İşlemci (3MB paylaşımlı L2 Önbellek)
* 800MHz Veri Yolu
* 2GB 1066MHz DDR3 SDRAM (Maksimum 4GB)

Veri Depolama
* 64GB Flash Disk

Ekran
* Milyonlarca rengi destekleyen 11,6 inç (diagonal) parlak geniş LED-arka aydınlatmalı ekran
* Desteklenen Çözünürlükler: 1366 x 768 (Doğal), 1344 x 756, 1280 x 720, 1024 x 576 piksel (16:9 görüntü oranı), 1152 x 720, 1024 x 640, ve 800 x 500 piksel (16:10 görüntü oranı), 1024 x 768, 800 x 600, ve 640 x 480 piksel (4:3 görüntü oranı), 720 x 480 piksel (3:2 görüntü oranı)

Grafik ve Video
* NVIDIA GeForce 320M (Anabellek ile paylaşımlı 256MB DDR3 SDRAM Bellek)
* Genişletilmiş masaüstü ve video mirroring: Dahili ekranda tam yerel ekran çözünürlüğünü, harici monitörde ise 2560x 1600 piksele kadar çözünürlüğü milyon renkte destekler.
* FaceTime kamera
* Mini DisplayPort
- Tamamen Dijital Video Çıkışı
* Mini DisplayPort to DVI Adaptörü kullanan DVI çıkışı(adaptörler ayrı satılır)
* Mini DisplayPort to VGA Adaptörü kullanan VGA çıkışı(adaptörler ayrı satılır)
* Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adaptörü kullanan Dual-link DVI çıkışı (30-inç Apple Cinema HD Display'i destekler)(adaptörler ayrı satılır)
* Mini DisplayPort to HDMI Adaptörü kullanan HDMI çıkışı(adaptörler ayrı satılır)

İletişim
* Dahili Airport Extreme Wi-Fi network (IEEE 802.11n tabanlıdır, IEEE 802.11a/b/g uyumludur)
* Dahili BlueTooth 2.1 EDR (Enhanced Data Rate) kablosuz teknoloji
Bağlantılar
* 2 adet USB 2.0 portu
* Mini Display Port
* MagSafe
* Kulaklık girişi

Ses
* Stereo hoparlörler
* Çok yönlü ses alabilen mikrofon
* Kulaklık jakı

Pil ve Güç
* Tümleşik 35 watt-saatlik lityum polimer pil
* Kablo yönetimi sistemi ile 45W MagSafe güç adaptörü
* MagSafe güç adaptörü portu
* 5 saate kadar pil ömrü
* 30 güne kadar standby süresi
[/center]

[img]http://img03.blogcu.com//v2/images/orj/s/e/w/sewaq/sewaq_1296256055.jpg[/img]


Taşınabilir Performans.

NVIDIA GeForce Grafik Kartı.

Hareket halindeki güç.
MacBook Air'da NVIDIA GeForce 320M grafik işlemci bulunur; bu, 13 inç MacBook Pro'da kullanılanın aynısıdır. MacBook Air'ın bir önceki neslinden iki kat daha fazla performans sunar.2 NVIDIA grafik işlemci fotoğraf görüntülerken, video izlerken ve oyun oynarken hayranlık uyandıran bir hız ve güç sağlar. Ayrıca MacBook Air'da yaptığınız e-posta yazmak, web'de gezinmek gibi günlük işleri de hızlı ve enerjiyi verimli kullanarak gerçekleştirir.

Intel Core 2 Duo İşlemciler.
Boyutu küçük. Performansı büyük.
MacBook Air 1,4 kilogramdan daha hafiftir, ancak ağır işlerin altından başarıyla kalkar. Intel Core 2 Duo işlemciler işlere hız katar. MacBook Air ile çok çeşitli alanlarda üretken olabilirsiniz. Yılın etkinliğini konferans salonundan canlı aktarımla blogunuza yazın. Satış sunumunuzu havaalanında mükemmelleştirin. Kütüphane rafından T'ye kadar olan referansları alın. MacBook Air ile yapmanız gereken her şeyi ihtiyaç duyduğunuz anda ve ihtiyaç duyduğunuz yerde yapın.

[img]http://img03.blogcu.com//v2/images/orj/s/e/w/sewaq/sewaq_1296256062.jpg[/img]

[center]Her Milimetresi Mac.
İnceliğinin altında büyük kardeşlerinin yaptığı her şeyi yapabilen, tam kapasiteli bir Mac bulunur. Tek eksiği vardır: Ağırlığı.

Tamamı Flash Saklama Alanı.
Anında memnuniyet.
iPod, iPhone ya da iPad'iniz varsa flash saklama alanının sunduğu avantajlara zaten sahipsiniz demektir: Güvenilirlik, hız ve verimlilik. Bu nedenle MacBook Air gibi ultra-kompakt bir dizüstü bilgisayarda flash saklama alanı kullanmak çok anlamlıdır. Flash, veriye daha hızlı ulaşmanızı sağlarken, MacBook Air'e de 30 gün gibi inanılmaz bir süre bekleme modunda kalma yeteneği kazandırır.1 Bu da şu anlama gelir: MacBook Air'ınızı ister ertesi gün, ister gelecek hafta, ister gelecek ay açın, anında çalışır.

Multi-Touch Trackpad.
İlk dokunuşta aşk.
Yeni MacBook Air, düğmesiz tasarımlı, geniş bir Multi-Touch trackpad'a sahiptir. Düğmesiz tasarım sayesinde her yere tıklayabilirsiniz. Multi-Touch trackpad ayrıca kıstırarak, dokunarak ya da döndürerek bir resmi ayarlamanıza, bir metni yakınlaştırmanıza veya bir fotoğraf albümünde gezinmenize olanak verir. Exposé'yi kullanmak için dört parmağınızı aşağı veya yukarı, açık uygulamalar arasında geçiş yapmak için sağa veya sola doğru kaydırmayı deneyin. Ya da pencerelerinizi bir yerden başka yere hareket ettirmek için yeni üç parmaklı sürüklemeyi uygulayın.
[/center]
[img]http://www.bilkom.com.tr/upload/images/250px/Hardware/MacBook%20Air/10mba13_hand_250.jpg[/img]

[img]http://img03.blogcu.com//v2/images/orj/s/e/w/sewaq/sewaq_1296256118.jpg[/img]

İki Parmakla Kaydırma
Dikey, yatay ya da çapraz herhangi bir yöne kaydırma için iki parmağınızı Multi-Touch yüzey boyunca sürükleyin.

Kıstırma Hareketiyle Açma ve Kapatma
Fotoğrafları yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak, web sayfalarında font boyutlarını büyütmek ve daha birçok işlev için kıstırma hareketini kullanın.

Döndürme
Bir resmi döndürmek için baş ve işaret parmağınızı Multi-Touch yüzeye yerleştirin ve saat yönüne ya da ters yöne çevirin.Üç Parmakla Sürükleme
Sistem Tercihleri'nden etkinleştirilen üç parmakla sürükleme için imlecinizi bir pencerenin en üstüne getirin ve pencereyi sürüklemek için üç parmağınızı Multi-Touch yüzey üzerinde gezdirin.

Gezinmek İçin Üç Parmakla Kaydırma
İleri ve geri gitmek için üç parmağınızı Multi-Touch yüzey boyunca sağa ve sola doğru sürükleyin.

Exposé İçin Dört Parmakla Yukarı/Aşağı Savurma
Tüm açık pencerelerinizi ekrana döşemek için dört parmağınızı Multi-Touch yüzey boyunca aşağı doğru sürükleyin. Masaüstünüze çabuk erişim için tüm pencereleri bir kenara sürükleyin.

Uygulamalar Arasında Geçiş İçin Dört Parmakla Sağa/Sola Savurma
Tüm açık uygulamaları simge olarak görebilmek için dört parmağınızı Multi-Touch yüzey boyunca sağa ya da sola doğru sürükleyin. Geçmek istediğiniz uygulamayı seçin.

Sağ Tıklama
Sağ tıklama işlevlerini, trackpad'inizin bir köşesine tıklayarak veya trackpad'in herhangi bir yerine iki parmağınızla basarak gerçekleştirin. "Tap to Click" fonksiyonunu geçerli kılarak, herhangi bir yere iki parmağınızla dokunun.

Çift Tıklama
Multi-Touch yüzeyde herhangi bir yere iki kere basın. Ya da Sistem Tercihleri'nden "Tap to Click" seçiliyken, yüzeye iki kere dokunun.


[img]http://img03.blogcu.com//v2/images/orj/s/e/w/sewaq/sewaq_1296256125.jpg[/img]

Tıklama
Tıklama için Multi-Touch yüzeyin herhangi bir yerine basın. Ya da Sistem Tercihleri'nden "Tap to Click" seçiliyken, yüzeye dokunun.
Uzun Ömürlü Pil.
Anında açılır. Bir ay kapalı kalsa bile.
Her kazandıran flash saklama alanı daha büyük pile alan sağladığından en çok sevdiğiniz şeylere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Mesela web'de gezinme, fotoğraf düzenleme ya da video seyretme. Tek şarjla 11 inç modelde 5 saate, 13 inç modelde 7 saate kadar pil ömrüne sahip olun. MacBook Air'ı uykuya geçirin pil ömrünü 30 güne kadar korumayacak şekilde bekleme moduna geçsin.1 Yeniden açtığınızda ise anında çalışmaya başlasın. Böylece her zaman yeterince şarjınızın olduğunu bilerek elektrik şebekesinden içiniz rahat bir şekilde uzaklaşabilirsiniz.

Yüksek Çözünürlüklü Ekran.
Milyonlarca piksel. Milimetrik incelik.
Yeni MacBook Air'ın ekranı, boydan boya, her pikseliyle bir mühendislik başarısı ve tasarım harikası. Sadece 4,86 milimetre (0,19 inç) kalınlığında ama çözünürlüğü o kadar yüksek ki daha büyük bir ekrana bakıyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Ve bunun iyi bir nedeni var. 11 inç MacBook Air, 16:9 oranında bir geniş ekrana ve bir 13 inç dizüstü bilgisayardan daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. 13 inç MacBook Air ise, 15 inç dizüstü bilgisayara eşit bir çözünürlüğe sahip geniş ekranıyla kendine hayran bırakır.

FaceTime Kamera.
Merhaba iPhone. (Sana da merhaba iPod touch.)
Yonga plakası inceliğinde MacBook Air ekranının içinde bir başka mühendislik başarısı gizli: FaceTime kamera. O kadar ince ki (neredeyse iPhone 4'teki kameradan daha ince) onu zorlukla fark edersiniz. Ancak inanılmaz düzeyde beceriklidir. Şu anda beta sürümü olan "FaceTime for Mac" uygulamasını kullanarak bir Mac'i, iPhone 4'ü ya da yeni iPod touch'ı olan herkesle Wi-Fi üzerinden FaceTime görüşmesi yapabilirsiniz. Ve video kalitesi o kadar iyidir ki, aydınlatması yeterli olmayan bir ortamda bile kullanabilirsiniz.

Stereo Hoparlör.
Duyurulur ancak görülmez.
Küçük yapısına rağmen MacBook Air eksiksiz stereo ses sağlar. Kasasındaki yer kazandıran tasarım, sesleri klavyeden veren sağ ve sol hoparlörün yerleştirilmesini mümkün kılar. Böylece çevrimiçi sohbet ederken, video seyrederken, müzik dinlerken ya da oyun oynarken daha zengin bir ses deneyiminin keyfini çıkarırsınız.

[center]http://img03.blogcu.com//v2/images/orj/s/e/w/sewaq/sewaq_1296256126.jpg[/center]

[center]Taşınabilir Performans.
NVIDIA GeForce Grafik Kartı.
Hareket halindeki güç.
MacBook Air'da NVIDIA GeForce 320M grafik işlemci bulunur; bu, 13 inç MacBook Pro'da kullanılanın aynısıdır. MacBook Air'ın bir önceki neslinden iki kat daha fazla performans sunar.2 NVIDIA grafik işlemci fotoğraf görüntülerken, video izlerken ve oyun oynarken hayranlık uyandıran bir hız ve güç sağlar. Ayrıca MacBook Air'da yaptığınız e-posta yazmak, web'de gezinmek gibi günlük işleri de hızlı ve enerjiyi verimli kullanarak gerçekleştirir.

Intel Core 2 Duo İşlemciler.
Boyutu küçük. Performansı büyük.
MacBook Air 1,4 kilogramdan daha hafiftir, ancak ağır işlerin altından başarıyla kalkar. Intel Core 2 Duo işlemciler işlere hız katar. MacBook Air ile çok çeşitli alanlarda üretken olabilirsiniz. Yılın etkinliğini konferans salonundan canlı aktarımla blogunuza yazın. Satış sunumunuzu havaalanında mükemmelleştirin. Kütüphane rafından T'ye kadar olan referansları alın. MacBook Air ile yapmanız gereken her şeyi ihtiyaç duyduğunuz anda ve ihtiyaç duyduğunuz yerde yapın.Bağlanabilirlik.
Gitmekte özgürsünüz.
Gerçekten mobil olabilmeniz için kablosuz olmanız gerekir. Bu nedenle MacBook Air, 802.11n Wi-Fi ve Bluetooth 2.1 + EDR teknolojilerine sahiptir. Kablosuz bağlantı web'de gezinmenizi, e-posta göndermenizi ve belgelerinizi yazdırmanızı sağlar.3 Ayrıca müzik, video ve yakında Mac App Store ile birlikte gelecek uygulamaları indirebilirsiniz. Nerede olursanız olun. Bir yerde kısa bir süre kalsanız da MacBook Air tüm işinizi görür. İki USB 2.0 bağlantı noktası, bir SD kart yuvası (13 inç modelde) ve kulaklık mini jakı size pek çok seçenek sunar. Ve masaüstünüzü genişletmek istediğiniz zamanlarda da bir Mini DisplayPort'u 27 inç Apple LED Cinema Display'e, projektöre ya da HDTV'ye bağlarsınız.
ÜRÜN KUTULU SIFIR DIR
O YÜZDEN İADESİ YOKTUR
SORULARINIZA VE TEKLİFLERİNİZE AÇIĞIM
KONYA VEYA İSTANBULDAN ELDEN TESLİM EDİLİR[/center]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...