Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hp Yazıcı Yükleme Sorunu

BlueKing3
 Share

Recommended Posts

[font="Century Gothic"][center]Merhaba arkadaşlar. Sorunum yazıcımla ilgili. XP kullanıyordum ve W7'ye çevirdim.İlk kurduğumda sorun yoktu,herhangi birşeyi rahatlıkla çıkarıyordu fakat tekrar format atmak zorunda kaldım. Ondan sonraki driver yüklemem de sorunsuz bir şekilde bitti ama Microsoft Word veya Foxit Reader ile birşeyi yazdır dediğimde yüklü yazıcı yok diyor. Yazıcı yükle dediğimde [b]"Active Directory Dizin Hizmetleri şu anda kullanılamaz"[/b] hatası alıyorum. Sorunu geniş pencereden incelediğim de aşağıdaki sorunu görüyorum. USB ile ilgili sıkıntı varmış gibi ama 5 tane giriş var. Klavye filan çalışıyor. Yazıcının kablolarını da temizledim ve rahat olacağı şekilde düzenledim. Fakat sorunum ortadan kalkmadı. Revo Uninstaller ile iki defa silip baştan yükledim,kendi sitesinden driver indirdim ama malesef olmadı. [b]Sorunu nasıl çözeceğimi bilemiyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar...[/b]
[img]http://www.ressim.net/61/upload/d66e32c5.png[/img]
[/center][/font]

Yüklemiş olduğunuz driver'ı kaldırın. Birde universal driver indirerek deneyiniz. Usb kablosunu çıkarınız ve istediği zaman takınız.

ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL12216/ja-35999-24/upd-PCL5-X32-5_2_6_9321.exe

[quote name='mila' date='03 April 2011 - 15:09 ' timestamp='1301832544' post='986875']
Yüklemiş olduğunuz driver'ı kaldırın. Birde universal driver indirerek deneyiniz. Usb kablosunu çıkarınız ve istediği zaman takınız.

ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL12216/ja-35999-24/upd-PCL5-X32-5_2_6_9321.exe
[/quote]
Deneyeceğim,teşekkür ederim kardeşim.

[quote name='ozyol' date='03 April 2011 - 15:40 ' timestamp='1301834425' post='986898']
"Yazıcının kablolarını da temizledim"

Nasıl temizlediniz? Başka bir data kablosu denediniz mi?
[/quote]
Bant ile birbirine bağlıydı ve karmakarışık duruyordu. Bantı çıkardım ve rahatlattım demek istedim. Başka kablo denemedim ama bu 2.kabloydu. Yeni aldım,ilk kablosunu değiştirmiştim.

[quote name='h_a_s_a_n' date='03 April 2011 - 16:03 ' timestamp='1301835812' post='986918']
sorun kabloda olabilir elinde başka kablo varsa tak driverleri tekrar yükle eğer olmuyorsa HP marka driver'i internetten indir tekrar dene...
[/quote]
Teşekkürler kardeşim,deneyeceğim...

[quote name='haticeözdemir' date='05 April 2011 - 09:11 ' timestamp='1301983879' post='987828']
yazicinin driver'i hangi isletim sistemlerini destekliyor kontrol etmenizi oneririm. en saglikli yok isletim sisteminiz icin yazicinin guncel driver'ini internetten firma sitesinden indirirseniz daha iyi olur....
[/quote]
Alakanız için teşekkür ederim fakat onu da denedim,sorun aynı..