Jump to content

Windows Xp Sp2 Kuramıyorum Yardımcı Olun

vengefull58
 Share

Recommended Posts

[quote name='vengefull58' date='03 April 2011 - 11:52 ' timestamp='1301831573' post='986864']
Windows xp kuramyıorum setup una gırıyorum ama windows xp kur butonuna basamıyorum neden oluyor acaba vırus probramınıda kapattım ama yınede olmuyor acıl bı yardım lazım
[/quote]

Anlaşıldığı kadarıyla,xpsp2 yi kurulu windows üzerinden kurmaya çalışıyorsun.
Elinde bulunan cd veya dvd yi CDROMA tak,pc yi yeniden başlat,cd veya dvd ninde önyüklemeli olması gerekir başlangıçta Cd romdan başlatacaksın,(cd romdan başlatmak için bir tuşa basın) uyarısını görünce bir tuşa bs.Harddisklerin biçimlendirildiği bölüme geldiğinde,otomatik olarak C: seçilidir.O mavi ekranda yazar zaten,C: seçili iken önce D harfine bas,Enter yeri gelirse enterle,L harfine bas.C: silinmiş olacak.Silinen yer atanmamış olarak gözükür.Tekrar orayı seç C harfine bas,siyah yazılı bölümleme alanı gelir,oraya bölmek istemiyorsan rakamlarla oynama olduğu gibi bırak Entere bas,sildiğin C: sürücüsü geri gelecek ham olarak gözükecek.Burayı tekrar Enterle biçimlendirme alanı gelecek,hızlı veya yavaş biçimlendirmeden birisini seç Enterle,biçimlendirmeye başlar ve otomatik olarak kuruluma başlar,bazı cd lerde serial veya kullanıcı adı,bilgisayar adı girme yeri gelebilir,elinde serial varsa girmen gerekir,yoksa kurulum yapamazsın.Bazı cd lerde ise serial önceden girilmiştir,otomatik kurulumu yaparsın.Başarılar...

• 2 hafta sonra ...