Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Wi7 Yi Silip Xp Kuramıyorum

namkol01
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ben uzun süredir win7 ultimate 7601 kullanıyorum. zamnında bilgisayar kendiliğinden kapanmaya başladı format atmak istedim bu siteden indirdiğim modifiye edilmiş xp kurmak için pcyi kapatıp açtım xp cd sini okumaya başladı ama mavi ekranda hata verdi ve xp kurulmadı tekrar tekrar denedim olmadı vazgeçtim tekrar win7 kurdum kapanma problemi aşırı ısınmadan oluyormuş soğutucu ile çözdüm olayı ama arkadaşın pc de win7 starter var beğenmiyor xp kurmaya çalıştık yine olmadı yardımcı olabilirmisiniz

windows 7 format atamıyorsanız sorun donanımsal değilse,acronis drive cleanser programı var acronis iso cdsinin içinde, onunla windows 7 kurulu sürücüyü seçip format atın. sonra tertemiz kurabilirsiniz.

Bios a girin sata sürücüleriyle ilgili bir kısım göreceksiniz bazı bioslarda win7,xp,vista gibi katagorilendirlir bazılarında sata,ide yazar bazılarında sata, ahci bi secenek daha var ama ne yazdıgını cıkartamıyorum. Sonuç olarak bu alanı [b]ide,xp,ahci[/b] seçeneklerinden hangisi varsa onu yapmanız gerekmekte.

[quote name='bursa_Texas' date='03 April 2011 - 19:28 ' timestamp='1301858920' post='987115']
Bios a girin sata sürücüleriyle ilgili bir kısım göreceksiniz bazı bioslarda win7,xp,vista gibi katagorilendirlir bazılarında sata,ide yazar bazılarında sata, ahci bi secenek daha var ama ne yazdıgını cıkartamıyorum. Sonuç olarak bu alanı [b]ide,xp,ahci[/b] seçeneklerinden hangisi varsa onu yapmanız gerekmekte.
[/quote]
arkadaşım acemiyim kusura bakma yazdığından anladığım biosa giriyoruz xp yi seciyoruz ve pc ye reset atıyoruz doğrumudur

[quote name='dj sms' date='03 April 2011 - 19:38 ' timestamp='1301859511' post='987128']
SATA Entegreli XP CD si bul tek çaren,forumda birsürü var...
[/quote]
en kolay yöntem bu olsa gerek teşekkürler arkadaşım deniyeceğim

[quote name='Nash' date='03 April 2011 - 19:28 ' timestamp='1301858880' post='987113']
windows 7 format atamıyorsanız sorun donanımsal değilse,acronis drive cleanser programı var acronis iso cdsinin içinde, onunla windows 7 kurulu sürücüyü seçip format atın. sonra tertemiz kurabilirsiniz.
[/quote]
çok karışık birşey araştırdım biraz proğram ingilizce hatayı affetmiyormuş galiba riske girmek için tecrübem çok az yine de saol

Edited by namkol01

[quote name='namkol01' date='03 April 2011 - 19:31 ' timestamp='1301859071' post='987120']
arkadaşım acemiyim kusura bakma yazdığından anladığım biosa giriyoruz xp yi seciyoruz ve pc ye reset atıyoruz doğrumudur
[/quote]

Reset atmıyoruz save and exit diyip cıkıyoruz. İçerinde tüm sata sürücüleri bulunan cd kullandığım halde zaman zaman bu hatayı alıyorum. İlk mesajımı dikkatli okuyup biostan dediğim işlemi yaparsan sorunun çözülecektir. Save and exit diyoruz ancak. Bulamazsan fotograf makinasıyla resim çekip ekle beraber yapalım.

[quote name='namkol01' date='03 April 2011 - 19:25 ' timestamp='1301858736' post='987110']
arkadaşlar ben uzun süredir win7 ultimate 7601 kullanıyorum. zamnında bilgisayar kendiliğinden kapanmaya başladı format atmak istedim bu siteden indirdiğim modifiye edilmiş xp kurmak için pcyi kapatıp açtım xp cd sini okumaya başladı ama mavi ekranda hata verdi ve xp kurulmadı tekrar tekrar denedim olmadı vazgeçtim tekrar win7 kurdum kapanma problemi aşırı ısınmadan oluyormuş soğutucu ile çözdüm olayı ama arkadaşın pc de win7 starter var beğenmiyor xp kurmaya çalıştık yine olmadı yardımcı olabilirmisiniz
[/quote]
mavi ekranda nasıl bir hata veriyor.Daha açıklayıcı olursan sevinirim.
diski mi bulamadı yoksa dosya okuma hatasımı veriyor

[quote name='pcmemo' date='04 April 2011 - 00:50 ' timestamp='1301878220' post='987295']
mavi ekranda nasıl bir hata veriyor.Daha açıklayıcı olursan sevinirim.
diski mi bulamadı yoksa dosya okuma hatasımı veriyor
[/quote]
arkadaşım cdyi okumaya başlıyor biçimlendirme kısmı gelmeden windows bir hatadan dolayı kapatıldı yöneticinize yada vb. başvurun diyor pc kapatım açınca birşey olmamış gibi eski işletim sistemi ile açılıyor

[quote name='mucit41' date='03 April 2011 - 23:02 ' timestamp='1301871734' post='987272']
XP Kurulum aşamasında hangi bölümde mavi ekran hatası alıyorsun onu belirtki yardımcı olunsun.
[/quote]
arkadaşım cdyi okumaya başlıyor biçimlendirme kısmı gelmeden windows bir hatadan dolayı kapatıldı yöneticinize yada vb. başvurun diyor pc kapatım açınca birşey olmamış gibi eski işletim sistemi ile açılıyor

arkadaşı anladım. benim de aynı problem var. konu açacaktım arama yaptım zaten konu açılmış.

şimdi bi laptop var 7 yüklü. xp yüklemek için gerekli adımları geçiyoruz. hani; cdden yükleme için bi tuşa bas diyo. orda basıyosun. mavi ekranda geçici dosyslar geçiyo. en son hani nt falan yüklüyo ondan sonra siyah bi ekran gelecekya lisans anlaşmasından önceki durumda. o ara windows bir sorun algıladı diyo. ama win7 ya da vista yüklerken böle bi problem vermiyo.