Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ekran Kartı

Share

Recommended Posts

Ekran kartı almadan ana kartın kaç x ekrankartı desteği sunuyor ona bak ve öyle bir ekrankartı al derim.Şayet ana kartın agp slotun 16x değeri var ise istediğin ekran kartı destekler ona önem ver.

[quote name='mucit41' date='03 April 2011 - 23:07 ' timestamp='1301872050' post='987273']
Ekran kartı almadan ana kartın kaç x ekrankartı desteği sunuyor ona bak ve öyle bir ekrankartı al derim.Şayet ana kartın agp slotun 16x değeri var ise istediğin ekran kartı destekler ona önem ver.
[/quote]

Agp'mi O.o :nea:

Ekran kartın yüksek ama ram in düşük ise kasar.Burda ek külfet olarak ram yükseltmen olacaktır ona göre kendini ayarla.512 mb lik ekran kartları da bu oyunu destekler unutma.

Edited by mucit41

İkisinde aynı olmasına dikkat et.Sonra problemler başladığında foruma mesaj atarasın.Son sözüm kullandığın rami sök aynısından al tak sorun olmaz.

Edited by mucit41

Ya hala insanlar bu ram konusunda neden bu kadar bilgisizler anlamıyorum! Ya da öylemi davranıyolar bilmiyorum!

GTA 4 sistemin yüksek olmasını ister ki işlemci olarak en az Core 2 duo 1.8 gerekir.
Ram olarak 1,5 ve üzeri olması gerekir ki konuyu açan arkadaşta 2GB varmış bu yeterli.
Ramın yüksel olması öyle tahmin edeceğiniz kadar peformans sağlamaz.

Ekran kartı olarak en az X1900 gerek ama en azından oyunun takılmamasını istiyorsanız HD2600 daha uygundur.

Şimdi burda yapılması gereken işlemciyi duruma göre yükseltmek ve ekran katını yenilemektir.

(Anakart modelini yazarsan daha iyi yorumlar yapabilirim.)

Edited by PC MERAKLISI

Kardeş Core 2 duo ama ? e8400 mü e4500 mü şimdi biri çukur diğeri tepe oluyor.Senin 200 tl bütçen varsa ekran kartı alacaksan aldığın ekran kartında hd5750olacaksa öncelikle power supply 400 +80 plus özellikli bir power olmalı ve ramin en az 2 gb olmalı işlemcinin modelini tam veremediğin için yorum yapamıyorum.İşlemcimin modelini bilmiyorum diyorsan cpu-z programını indirip öğrenebilirsin.Aksi takdirde ekran kartını alsan bile hayal kırıklığına uğraman şüphesiz.İyi forumlar

[quote name='PC MERAKLISI' date='04 April 2011 - 11:57 ' timestamp='1301918263' post='987437']
Ya hala insanlar bu ram konusunda neden bu kadar bilgisizler anlamıyorum! Ya da öylemi davranıyolar bilmiyorum!

GTA 4 sistemin yüksek olmasını ister ki işlemci olarak en az Core 2 duo 1.8 gerekir.
Ram olarak 1,5 ve üzeri olması gerekir ki konuyu açan arkadaşta 2GB varmış bu yeterli.
Ramın yüksel olması öyle tahmin edeceğiniz kadar peformans sağlamaz.

Ekran kartı olarak en az X1900 gerek ama en azından oyunun takılmamasını istiyorsanız HD2600 daha uygundur.

Şimdi burda yapılması gereken işlemciyi duruma göre yükseltmek ve ekran katını yenilemektir.

(Anakart modelini yazarsan daha iyi yorumlar yapabilirim.)
[/quote]

Sen bu belirtilen sistem özellikleriyle yani

1.5 gb ram
intel pentium 4 1.8 işlemci
x1900 ekran kartıyla oyna bende bugüne kadar boşa yaşamışım diyeceğim he oynarsın ama 800x600 çözünürlükte 10 fps almakla oynanıyorsa herkes neden paralarını döküyor sistem için

kardeş işlemcin yeter,detay düşebilir ama gayet rahat/akıcı oynarsın..ram 2gb ise kurtarır ama 1gb ilave güzel olur bunun içinde ekran kartı bütçeni kısma çünkü ram sonradan eklenebilir,hatta işin görülürse sonradan 2gb bile eklersin..ekran kartı olarak nvidia gts450 yada ati 5750/5770 olabilir bütçeye göre..alacağın ekran kartında powersupply de önemli..kaliteli bir markanın gerçek değerini verebilen en 350watt(anlık değil sürekli 350watt verecek en az) bir power varsa elinde bu kartlarda sorun olmaz

edit:eğer power düşük kalırsa ek güç bağlantısı istemeyen 5670 ddr5 gibi bir modelede yönelebilirsin..en son 160tl seviyesindeydi ama üstteki kartlar daha performanslı olur elbette

Edited by slkcer

Bence hiç birşey yapma. Sen Gta4 ü denedin mi ?? Denemeden konu açmanın manası yok. Yoruma gerek yok.
Bak kardeşim Gta4 elinde varsa dene. Kasıyorsa tek işlemciyi değiştirmen yeterli. Sana tavsiyem işlemcini sat.
Büyük ihtimalle 30-40 TL eder. 200 TL bütçe tamam işte daha ne istiyorsun. 230 TL sayalım, E5500 işlemci tercih
ederim hiç bir problem yaşamazsın. 6.2 puan veriyor w7. Ekran kartı da kesinlikle Nvidia al derim. Çünkü GTA
oynuyorsun. 8400GS veya 8600GT kesinlikle yeter. E5500 130 TL, 8400GS ekran kartı 70 TL fiyat bu,
sorunsuz oynarsın hadi kolay gelsin.

SATILIK BİLGİSAYAR
(Monitör Hariç !!!)

3 GB (DDR2-800 Mhz-Kingston) RAM
512 MB (128 Bit) Ati Radeon HD 2600 Pro Ekran Kartı
250 GB Samsung Hard Disc
Amd Athlon 64x2 Dual Core (Çift Çekirdek 2.61 Ghz İşlemci)
Asus Vento A9 Kasa (390 Watt-Coll Master Güç Kaynağı)
Writemaster(Samsung)DVD Writer + Card Reader(Kart Okuyucu)

Not: Son çıkan bütün oyunlar ve daha önceki sürümleri rahatlıkla bilgisayarda oyunanmaktadır!!!Oyunlar bilgisayarda yüklü durumdadır ve halihazırda oynanmaktadır!!!(Fifa11 Pes11 Fifa9 NfscShift Nfshotpursuit NfsProstreet Nfscarbon Nba2k11 vb... Satıldığında bu oyunlarla birlikte verilecektir!! Fiyat: 500 TL

Bilgisayarın tek sorunu internet explorerda! eğer windows xp kullanıcaksanız,internet explorerdan internete girildiğinde bazen bilgisayar takılıp uyku moduna geçiyor sebebini bende bilmiyorum ama bunuda sadece xp de yapıyor!Windows 7 de böyle bi sorun yok! Eğer işletim sisteminiz windows 7 olacaksa veya xp de firefox kullanacaksanız böyle bir sorun kesinlikle yok!Ben su an xp ve internet için firefox kullanıyorum en ufak bi takılma yok!Sadece güncelleştirmelerde explorer kullanıyorum yada msngr da. bu şekilde rahatlıkla kullanıyorum!

Gel ben sana benim pc yi satim bu saydığım oyunların hepsi oynanıyo herhalde gta 4 de oynanır ekran kartıymış işlemciymiş uğraşma ;) alım satımda konuyu açtım bakabilirsin

[quote name='abdullah44' date='04 April 2011 - 17:50 ' timestamp='1301932212' post='987533']
Sen bu belirtilen sistem özellikleriyle yani

1.5 gb ram
intel pentium 4 1.8 işlemci
x1900 ekran kartıyla oyna bende bugüne kadar boşa yaşamışım diyeceğim he oynarsın ama 800x600 çözünürlükte 10 fps almakla oynanıyorsa herkes neden paralarını döküyor sistem için
[/quote]

Gözlerini iyi aç, öğrende gel Core 2 duo dedim!

[quote name='PC MERAKLISI' date='04 April 2011 - 13:57 ' timestamp='1301918263' post='987437']
...
GTA 4 sistemin yüksek olmasını ister ki işlemci olarak en az [b]Core 2 duo[/b] 1.8 gerekir.
...
[/quote]