Jump to content

Windows Siyah Ekran

Miyagi_
 Share

Recommended Posts

Harddisk ile ilgili sorunum var galiba hiç bir işlem yapılamıyor Pc'yi açıp Windowsu başlattığımda DOS ekranı gibi siyah bir ekranda imleç yanıp yanıp sönüyor ve Windows başlamıyor.Bu neden kaynaklanır. Yardımlarınızı bekliyorum Saygılarımla.

[quote name='Miyagi_' date='05 April 2011 - 00:18 ' timestamp='1301962712' post='987805']
Harddisk ile ilgili sorunum var galiba hiç bir işlem yapılamıyor Pc'yi açıp Windowsu başlattığımda DOS ekranı gibi siyah bir ekranda imleç yanıp yanıp sönüyor ve Windows başlamıyor.Bu neden kaynaklanır. Yardımlarınızı bekliyorum Saygılarımla.
[/quote]

Bunun nedeni birçok neden olabilir kardeşim..Bence sen güvenli modda açmayı dene ordan sistem geri yükleme yap derim.Olmadı bios ayarlarında sıkıntı olabilir,diski görmüyor yada başlatamıyor gibi.Ve yine olmadı recovery yapmanı tavsiye ederim.

Benim başımada böyle sıkıntı geldi kabloları çıkartıp taktım düzelmişti.Tabi denemek lazım..Hard disk kablon bile sorunlu olabilir.Dediklerimi denersen muhtemelen sonuca vararsın....İyi çalşmalar... :)

Şuan başka HDD takımış durumdayım ve çalışıyor ama eski hdd kurtara bilme şansım var mı güvenli modda açılmıyor Bios ayarlarınıda açamıyorum hiç bir işlem yapamıyorum sadece siyah ekran açılıyor ve en üstte _ böyle imleç yanıp yanıp sönüyor

başka hdd ile aç sistemini recovery programı kur eger hdd görebilirse bilgisayar recoveryle kurtara bilirsin. hdd açılmaz ise tabi ama açılırsa saten kopyala yapıştır yaparsın.

eski hdd enerji geliyor mu data kablosunda mı sorun var bundna emin ol. bios default yapıp tekrar tak ikinci disk olarak tak. jumper ayarlarına göz at ikinci disk olarak göstermeye çalış

Edited by edim.7