Jump to content

Bilgisayar 5 Dakika Sonra Açılıyor..

kadiryakan
 Share

Recommended Posts

Merhaba,
Bilgisayarımda son 1-2 aydır power düğmesinde problem vardı. İlk başlarda önemsemedim . açmak için 1-2 defa basmak gerekiyordu. Dün akşam iyice açılmamaya başladı. Ben de sorun power switchindedir diye onu çıkarttım ve bilgisayarcıya götürdüm ama kablo ve anahtarı çalışıyordu. Eve geldiğimde ise anakarta bağladım tekrardan powerı yine çalışmadı .. Sonra kendi kendine açıldı bilgisayar.. Sorun anakartta mı yoksa power supply de mi.. Çünkü bilgisayar çalışmadığında power supplyin arkasındaki on/off tuşunu indirdiğimde işlemci fanı ve bilgisayarın fanı 3-4 saniye dönüyor.. Evdeki eski powerı attığımdan deneme yapamıyorum o yüzden yardımlarınızı bekliyorum.. Sistemim aşağıdadır arkadaşlar.. Eğer Power Supply sorunlu ise Power önerilerinizi bekliyorum.. Windows XP kullanıyorum..

DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200) /4 GB Corsair DDR2 /ECS A780GM-A Anakart/ Palit 4850HD 512 MB/320 GB Samsung Sata HDD / Sound Blaster live 5.1/Samsung Write Master DVD R/RW /LG DVD-RW /Jazz 7915 5+1 /Aver TV Studio v203/ USRobotics ADSL2+ /AOPEN H600 B27 /FSP Epsilon 700W

bilgisayar kapandıktan sonra bir kaç saniye fanlar güvenlik için çalışırlar bu normal durum

bundan tam emin olmamakla beraber power düğmesinde bir sorun olabilir sıkmıştır

birde power switch demekle anlatmak istediğin nedir power supply mi

bilgisayar çalışıyordu yani switchlerde (açma-kapama tuşu) problem yoktu.. bios pili çıkarttım olmadı.. kısa devre şeklinde de yaptım yine olmadı.. ben de power supply'i götürdüm bir yere orada çalıştı PSU.. Sonra sorun anakarttadır dedim gittim ana kartla Kadıköy'e (garanti süresi dolmadığından Exa'ya gittim kendileri ana karta bakamazlarmış 15 gün'den daha uzun bir süre önce almış olduğumdan yaklaşık 1 yıl önce almıştım) ben de oradakilere sordum bu durumu kimse bakmadı ama ankarttan dediler, Power Switch kablosunu da ben haşat ettiğimden onu aldığım yer saolsunlar baktılar ana karta ve o da çalıştı. Eve geldim yine kasayı monte ettim ama sonuç hüsran yine aynı şekilde çalıştı...Şimdi sorun nerede arkadaşlar :(