Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Açılışı Hızlandırma

fruion
 Share

Recommended Posts

[quote name='iilkeerr' date='06 April 2011 - 17:04 ' timestamp='1302102294' post='988652']
bunu kendim düzenledim bütün ayarları yapar internet hızlandırma açılış kapanış vs.

[code]http://hotfile.com/dl/113546077/7457547/ayar.REG.html[/code]
[/quote]

arkadaş win7 için demiş xp için dememiş.verdiğin dosyadaki ayarların nerdeyse hepsi xp için ve hatalı regler.

[color="#00FF00"]@fruion[/color]

[code]*Boot dosyaları ile açılışı hızlandırmak için;
Regedit'e girip HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOpt imizeFunction anahtarına gidin, burada Enable adındaki string anahtarını bulun eğer yoksa Enable adında bir dize değeri oluşturun ve değerini Y yapın.
[/code]

buyur kardeşim açılışı hızlandırma reg ayarı.

Edited by Taytanix

[quote name='Taytanix' date='06 April 2011 - 18:54 ' timestamp='1302105248' post='988703']
arkadaş win7 için demiş xp için dememiş.verdiğin dosyadaki ayarların nerdeyse hepsi xp için ve hatalı regler.

[color="#00FF00"]@fruion[/color]

[code]*Boot dosyaları ile açılışı hızlandırmak için;
Regedit'e girip HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOpt imizeFunction anahtarına gidin, burada Enable adındaki string anahtarını bulun eğer yoksa Enable adında bir dize değeri oluşturun ve değerini Y yapın.
[/code]

buyur kardeşim açılışı hızlandırma reg ayarı.
[/quote]

ben ne zaman format atarsam atıyım o değer zaten Y seçili olarak geliyor

[quote name='iilkeerr' date='06 April 2011 - 17:56 ' timestamp='1302105373' post='988705']
ben ne zaman format atarsam atıyım o değer zaten Y seçili olarak geliyor
[/quote]

win7de o blge boş olarak gelir.senin sisteminde o zmn bu regi ekleme yapmışlar.normal bir win7de odaya boş olarak gelir.

1>>Başlat>Arama Kutusu’na>msconfig yaz ve Enter’a bas.

Önyükleme sekmesine geç>Gelişmiş Seçenekler> İşlemci Sayısı işaretle>Listeden en yüksek rakamı seç>OK>Uygula > Exit Without Restart (Sistemi başlatmadan çık) – Don’t show this message again (Bu mesajı bir daha gösterme)

Bu ayarları yaptıktan sonra sisteminiz artık açılış esnasında çift veya dört çekirdeğin gücünden yararlanacaktır.

[quote]İntel Due P8700 işlemcili ve Windows 7 Ultimate 64 Bit yüklü makinemizde yaptığım denemede normalde 45 saniyede açılan bilgisayar 22 saniyede açıldığını söyleyebilirim [/quote]

2>>Windows 7 Yüklü Bilgisayarı Hızlandırındırma

Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz birçok uygulama ve bu uyuglamalara ait servisler işletim sistemi açılırken başlatılır. Bu nedenle Windows 7 açılış süreside aynı oradan uzayacaktır.
Kayıt Defteri (Registry) üzerinde yapacağımız birkaç değişiklik ile Windows 7 açılış performansını arttırabiliriz.
İlk olarak Başlat (Start)’a tıklıyoruz, Arama (Search) bölümüne “regedit” yazarak Kayıt Defteri (Registry)’ne giriyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.
HLKM\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\MemoryM anagement\PrefetchParameters
PrefetchParameters anahtarı altında bulunan aşağıdaki kayıtların değerlerini sırasıyla değiştiriyoruz.
EnablePrefetcher : 2
EnableSuperfetch : 2

Sistemimizi eski haline getirmek için değiştirmiş olduğumuz değerleri 3 yapmak yeterli olacaktır.

[quote name='Roqqo' date='06 April 2011 - 18:32 ' timestamp='1302107525' post='988732']
Başlangıctakı işe yaramayacak programları kaldır w7 xp den gec acılıyor zaten bıldığim kadarıyla :)
[/quote]

yok aga xp daha geç açılıyor.xpde o logondaki çubukların geçmesi beni deli ediyor.xpye ayar çekersen belki daha hızlı açılır.ama nhormal şartlarda win7 dağıtır ortalıgı:D

[quote name='Taytanix' date='06 April 2011 - 19:34 ' timestamp='1302107659' post='988736']
yok aga xp daha geç açılıyor.xpde o logondaki çubukların geçmesi beni deli ediyor.xpye ayar çekersen belki daha hızlı açılır.ama nhormal şartlarda win7 dağıtır ortalıgı:D
[/quote]
benim xp en geç 15-20 saniyede açılıyor :)

[quote name='iilkeerr' date='06 April 2011 - 18:54 ' timestamp='1302108861' post='988748']
benim xp en geç 15-20 saniyede açılıyor :)
[/quote]

aga o bilgisayardan bilgisayra değişir.misal benim işlemci amd althon processor 2 x4 çekirdek
xp 30-35sn arası açılıyor.win7 15snyi bile bulmuyor bazen.

• 3 ay sonra...