Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Devamlı Kapanıyo

goktunc
 Share

Recommended Posts

Slm arkadalar benim pc bi kaç zamandır açılmadan kapanıyo ne yaptıysam boş en son teknik servise götürdüm onlar yazılımdan dolayı diyolar ama alakası yok yeni format atayım diyorum yine olmuyo bilgisayar açılıyp baze vindows açılıyo ama çok geçmeden kapatıyor kendini ram ları deiştirip denedim ekran kartını deiştirip denedim güç kaynagını deiştirip denedim yine aynı.. Yardımcı olabilcek arkadaşlardan destek bekliyorum

anakart gigabyte ga965p-s3
işlemci pentium dualcore d 2,8
2gb ram
ekran kartı gforce 9400gt
skystar2 tv kartı
kablosuz pci adaptor

pcı kartlarınıda söktüm olad tek denemediğim anakart ve işlemci kaldı benim de aklıma işlemci gelmişti direk uygun işlemci bulamadım geri iadesi mümkün olmadıgı içinde almaya çekindim açıkçası ..tşkler

işlemci ısınmasından kaynaklanan bir sorun, işlemciye termal macun döküp tekrar deneyin, fan yavaş dönüyor olabilir veya anakarta tam oturmamış olabilir Cpu fanının anakarta tam olarak oturduğundan emin olun. İşlemcide bir sorun olsa bilgisayar açılıp kapanmaz, açılır ve ekrana görüntü gelmez. Bu durumdada çoğunlukla işlemci değil anakart arızalıdır.

Edited by cLubberS

• 1 ay sonra...

bunun bir kac nedeni var genelde..

işlemci fanımı sok ve temizle.. ve iyiice yerine oturtur.. yada işlemci fanını değiş..
Hardiskinin bielşstir ve c.d dahil hepsini biçimlendir siıfırdan kur .trojen varsa ..buda neden oluyo..
ekran kartını cıkar 10 board varsa anakartında ondan ac pc yi..
tek ram tak ve dene..
power dan kaynaklana bilir..

bunların birinden kaynaklanan sorundur..

• 2 hafta sonra ...