Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

D:/ Açılmıyor

x_mail
 Share

Recommended Posts

[font="Comic Sans MS"][size="4"]Arkadaşlar benim pc çok yavaş D:\ sürücüsü açılmıyor sag tıkla diyorum donuyor,
ayrıca bilgisayarı ilk açtıgımda hatayla karşılaşıyorum
Hata: Alert Frond panel Usb Cable not detected
Processor Fan not detected

Lütfen yardım...[/size][/font]

[quote name='iilkeerr' date='06 April 2011 - 22:42 ' timestamp='1302129733' post='988942']
[b]işlemci fanının çalıştıgından eminmisin ? [/b]
[/quote]

[font="Comic Sans MS"][size="4"]Evet fan çalışıyor açtım baktım.[/size][/font]

[quote]Alıntıdır...[/quote]

1- "Bilgisayar"a sağ tıklayıp "Yönet" deyin.

2-Açılan "Microsoft Yönetim konsolu"nda sol tarftan Disk Yönetimi'ni seçin.

3- "Bilgisayar"da göremediğiniz bölüntü veya diske sağ tıklayak "Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir..." deyin.

[img]http://4.bp.blogspot.com/_BXwcUicKMGc/S5-VIlXgPrI/AAAAAAAABjk/0fZWjVLbg2M/s400/sshot-1.png[/img]

4-Açılan pencerede "Ekle" seçeneğini seçin.

[img]http://2.bp.blogspot.com/_BXwcUicKMGc/S5-XBL4UMnI/AAAAAAAABjs/7vuKhlB_kU0/s400/sshot-2.png[/img]

5- Açılan pencerede "Şu sürücü harfini ata : " şıkkını işaretledikten sonra bölüntüye bir harf atayın.

[img]http://2.bp.blogspot.com/_BXwcUicKMGc/S5-Xf4_pCvI/AAAAAAAABj8/eS372LS6mXw/s400/sshot-3.png[/img]

6- Artık bölüntünün görülebiliyor olması lazım.

[img]http://1.bp.blogspot.com/_BXwcUicKMGc/S5-ZBtwtHXI/AAAAAAAABkE/GHhVLtHFUzY/s400/After1.jpg[/img]

[img]http://3.bp.blogspot.com/_BXwcUicKMGc/S5-ZHficfFI/AAAAAAAABkM/Kxo6WFeb7ns/s400/After2.jpg[/img]

buyuk ihtimal virus yuzundendir. ya da en son yuklemis oldugun onay almamis yazilimlar yuzunden de olmus olabilir. imkanin varsa sistemini bu olayin baslamadan onceki bir tarihe geri yukle. ya da saglam bir virus tarayicisi ile sistemini tara...

duzelmezse onemli bilgilerini yedekle ve isletim sistemini bastan kur.

Bunuda dene bi istersen ;)

bilgisayarım>araçlar>klasör seçenekleri>dosya türleri sekmesine tıkla ve orda simgelerini bul ve kaldır de ve ondan sonra makinanı yeniden başlat ve sorunun giderilmesi gerekiyor.

Edited by byroqqo

[quote name='byroqqo' date='06 April 2011 - 22:46 ' timestamp='1302129967' post='988947']
buyuk ihtimal virus yuzundendir. ya da en son yuklemis oldugun onay almamis yazilimlar yuzunden de olmus olabilir. imkanin varsa sistemini bu olayin baslamadan onceki bir tarihe geri yukle. ya da saglam bir virus tarayicisi ile sistemini tara...

duzelmezse onemli bilgilerini yedekle ve isletim sistemini bastan kur.
[/quote]

Format attım 2 kere olmadı aynısı.

serosero arkadaşın anlattıgı şekilde uygulayacam ...

"Başlat->Çalıştır->cmd yaz karşına gelen pencereye aşağıdakilerini aynen kendi elinle sırayla gir.;
1-) cd c:2-) attrib autorun.inf -r -a -s -h
3-) del autorun.inf
Bunları sırayla yazıp pc'ni yeniden başlat bakalım olacakmı? ;)

[quote name='byroqqo' date='06 April 2011 - 23:14 ' timestamp='1302131692' post='988955']
"Başlat->Çalıştır->cmd yaz karşına gelen pencereye aşağıdakilerini aynen kendi elinle sırayla gir.;
1-) cd c:2-) attrib autorun.inf -r -a -s -h
3-) del autorun.inf
Bunları sırayla yazıp pc'ni yeniden başlat bakalım olacakmı? ;)
[/quote]

dedini yaptım 2 ve 3 komutta dosya bulunamadı yazdı
Pc reset atimmi çok yavaş ondan sordum.

arkadaşlar epey bi çözüm yolu önermişler ama sorun sanki yazılımsalmış gibi çözüm anlatmışlar
ama benim tahminim anakartında bi sorun var gibi, çünkü işlemci fanında sorun diye uyarı alıyosun ama fan çalışıo diosunki fanın tam oturduğuna da eminsen kesin anakartta sorun
ama benim bu durumdan emin olman için önerim bios ta hardware monitor yada benzeri adla bi menü vardır oradan işlemcinin ısısına bakman ki eğer 60 civarı yada daha yüksekse kontrol edeceğin şeylerin başında fanın oturup oturmadığı çünkü mandallardan biri bile oturmuosa işlemci soğumaz yok o sağlam diosan overclock yaptıysan biosu load et o da olmazsa ya da bu dediklerimden yapamıyacakların varsa kesinlikle bi bilgisayarcıya götür çünkü en azından başka bi diskle ya da data kablosuyla test şansı var ya da diskini sağlam bi pc ye takıp performansına bakabilir.
biraz uzun oldu anlatım ama farettiysen sorunun teşhisi bile epey bi problem ki umarım çözüm kolay olur, şimdiden geçmiş olsun

Edited by agsalman

[quote name='iilkeerr' date='07 April 2011 - 01:42 ' timestamp='1302129733' post='988942']
[b]işlemci fanının çalıştıgından eminmisin ? [/b]
[/quote]

onu nerden çıkardın şimdi işlemci fanı çalışmasa zaten bios uyarı verir

x_mail combofix kurup denermisin

Edited by berce

[quote name='berce' date='07 April 2011 - 06:22 ' timestamp='1302150175' post='988971']

[/quote]

[b]İşlemci fanı anakart üstündeki başka bi güç girişine takılmışsa bu hatayı verebilir yani mümkündür.Bios o durumda hata vermez,bios sıcaklık için hata verir.Bence işlemci fanın CPU Power kısmına takılmamış.[/b]

arkadaşım xp kullanırken aynı sorun bende de olmuştu 2 gb.ram vardı.bittürlü açılmıyordu "D".biyerden okudum ramları tek tek çıkarım denedimki,meğer ramın biri bozulmuş.1 gb. ta düşürdüm tekini çıkarıp.bence ramları da kontrol et.cpu fanın yeterli hızda dönmüyorda olabilir

Bencede hata RAM' lerden kaynaklanıyor. Değiştiğinde sorun kalmaz.
Bir zaman bende HDD' imin diğer bölümünü görememiştim ve iki defa format atmakla dahi sorunu giderememiştim. Daha sonra CD' den çalışan XP ile bilgisayarımı başlattım ve HDD' in göremediğim bölümüne girerek görünmez dosyalarıda görünür yaptım ve her formattan sonra kurduğum işletim sistemlerinden arta kalan dosyaların tamamını sildim ve yeniden format atarak bu beladan kurtulmuştum.

[quote name='berce' date='07 April 2011 - 07:22 ' timestamp='1302150175' post='988971']

[/quote]
valla güldürdün beni ya hahahhahahah :D adam zaten açılışta Processor Fan not detected uyarısı alıyorum diyo sen neyin hesabını yapıyosun hala ?

Edited by iilkeerr

Arkadaşım bilgisayar açılırken aldığın hata mesajları kasanın içinin fazla tozlanmasından veya rutubete maruz kalmasından kaynaklanabilir. Kasanının içinin tozunu temilemeni işlemçi fanının kablosunu söküp tekrar takmanı eğer toz yoksa bile kasanın içine hava tutmanı tavsiye ederim.

Yerel disk D: nin acılmaması ise büyük ihtimalle partisyonlama ile ilgili yada windows tan kaynaklanan bir hata yüzündendir.
öncelikle şunu denemelisin: xp için bilgisayarıma gir.
üstteki standart düğmelerden klasörleri tıkla yada görünüm menüsünden gezgin çubuğu klasörleri seç. sol kısımda bilgisayardaki disk ve klasörler görüntülenir. sol taraftan yerel disk d: tıkla açılması gerekir.
eğer olmadıysa şunları dene
partisyonlamaile ilgiliyse : Bilgisayarıma sağ tıkla yönet i sec disk yonetimine gel burada hard disklerin ve partisyonların görüntülenir. Yerel disk D: ye sağ tıkla bölümü sil de (Bölümdeki tüm veri kaybedilecek).Eğer mantıksal sürücü görülüyorsa onu da silmelisin. daha sonra aynı konuma tekrar sağ tıklayıp yeni bolüm... secip yeni bölüm oluşturmalı ve bölüme sürücü harfi ve yolu atamalısın. Bölümün bilgisayarım da görünür açmaya çalıştığında biçimlendirilmemiş uyarısı alırsın. biçimlendirdiğinde açılması gerekir... kolay gelsin.

birde bölüm boyutuna dikkat etmelisin. Çok küçük (1-10 mb ) olmamalı.Daha büyük olmalı...

Edited by kalelibilişim

D sürücüsü hic yomus gibi yorumlar girilmis ama adam d'yi sag tıklıyorum dedigine göre var :D yazılımsal bir sorun oldugunu da sanmıyorum hata mesajı acık:ön panel usb kablosu bulunamadı, işlemci fanı bulunamadı. (hata mesajının ilk cümlesine yorum kattım "frond" degildir herhalde o yaprak demek, "front" yazdıgını tahmin ediyorum.)