Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

D Görünmez Oldu

milano88
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum ne olduğunu anlamadım sapa sağlam bilgisarı kullanuyordum ancak bugün bi ara bilgisayarı kapattım ve akşam eve gelince açtığımda D bölümü kaybolmuştu disk yönetiminden bakıyorum şöyle bir görünüm var ve hiçbir işlem yapamıyorum aldığım hata bu biraz araştırdım ve söylenlenlere göre partition master'ten kaynaklanıyor diye yazmışlar akşam bi ara katılımsız program hazırlarken partition master portable indirim açmıştım fakat çalışmadığı için silmiştim sadece bukadar herhangi bir işlem yapmadım zaten çalışmıyordun lütfen bi yardım edin

[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/8/10083.png[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/8/10092.png[/img] Edited by milano88

Disk yönetiminden harf atamayı denemişsin sanırım ama bir de paragon partition manager ile dene harf atama işini. Ya da şunu dene Milano, bir live cd ile aç sistemi ve bak bakalım onda da aynı sorun olacak mı. Eğer görebiliyorsan diskini, dosyalarını al ve çak formatı. :) Başka birşey gelmedi aklıma. :)

Edited by exi23

[quote name='milano88' date='08 April 2011 - 21:58 ' timestamp='1302289082' post='989816']
arkadaşım ne alaka şimdi görsellik buton falan iptal durumdayım zaten lütfen editle mesajını
[/quote]
Milano, en sağlam yol bu görünüyor. Oraya yapacağın müdaheleler geri dönüşü olmayan şeylere sebep olabilir. Bence şimdi hiç dokunma harici bi hdd bul ve verilerini yedekle ondan sonra yap ne yapacaksa. Gerçi verilerini öyle göreceğini de bilmiyoruz henüz ama bir umut. Kolay gelsin.

exi23 şu partition lanetinden kaynakalnıyo sanırım win7 destekli değil ya çalıştırdım hata faln verdi açıldı sonra işlem yapmadım ama ne ettiyse hdd yi mafetti ama xp destekli olduğu için xp kurarsam d yi göreceğine emin (gibiyim) olmadı xp kurar biryerden harici hdd bulup aktarırım dosyaları başka çare yok
bu arada exi23 paragon partition manager kurdum D de dosyaları görüyor harf atama nasıl oluyor bunda bu deneyeyim bakalım ilk defa kullandığım için bilgim yok

Edited by milano88

[quote name='milano88' date='08 April 2011 - 22:11 ' timestamp='1302289872' post='989820']
exi23 şu partition lanetinden kaynakalnıyo sanırım win7 destekli değil ya çalıştırdım hata faln verdi açıldı sonra işlem yapmadım ama ne ettiyse hdd yi mafetti ama xp destekli olduğu için xp kurarsam d yi göreceğine emin (gibiyim) olmadı xp kurar biryerden harici hdd bulup aktarırım dosyaları başka çare yok
bu arada exi23 paragon partition manager kurdum D de dosyaları görüyor harf atama nasıl oluyor bunda bu deneyeyim bakalım ilk defa kullandığım için bilgim yok
[/quote]
Valla kardeşim ne zamandır kullanmıyorum ya aklımda değil ama ingilizcen biraz varsa çözersin. Kapsamlı ama basit bir program.

[quote name='TORUNAGA' date='08 April 2011 - 22:22 ' timestamp='1302290551' post='989828']
Tak o zaman Xp cdsini disklerin görüneceği ekrana geldiğinde D'yi görüyorsa devam et formata?
[/quote]
Disklerin görüneceği yerde görür de. İçinin ne durumda olduğunu göremeyiz TORUNAGA. :)

Edited by exi23

[quote name='milano88' date='08 April 2011 - 22:27 ' timestamp='1302290849' post='989831']
exi23 şuralardan olması lazım ama pasif görünüyo
[/quote]
Milano kullandığın tam sürüm mü kısıtlı sürümde böyle yapabilir. Ya da oralarda bi yerde diski birincil bölüm yapma ile ilgili birşeyler olması lazımdı. Sonra aktif oluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Diskin üzerine sağ tıklayarak da menülere ulaşabilirsin. Ama dediğim gibi tam sürümse.

[quote name='milano88' date='08 April 2011 - 22:48 ' timestamp='1302292108' post='989841']
exi32 program full sürüm neyse yandaki bigisayarcı arkadaşımdan 2 tb lik bi taşınabilir ödünç aldım dosyaları ona atıp yeniden d bölüm yaparım şimdi inşallah dosyaşarda zarar yoktur
[/quote]
En güzelini yaparsın bence. ;) exi32 garip oldu be. :)

[quote name='YeniçeRiyan-i' date='08 April 2011 - 21:53 ' timestamp='1302292413' post='989845']
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif][b]Bilgisayarımdan yönete Sonra disk bilgisinde Sürücünün Yolunu yani adını değiştir.Dyi K yap mesela.Bir ara başıma geldi.[/b][/font][/color]
[/quote]
Olmuyorrrr emreciğim disk yönetini güncel değil sisteminiz alabora olmuş diyor :) şaka bi yana yukarıdaki resimde gösterdim işlem yapmaya kalkınca veren hatayı taşıyorum dosyaları şimdi başka bi taşınabilire ;) sağol yorumun için değerli dostum
[b]@exi23[/b]dostum seninde nickini alabora ettim hdd mle beraber kusura bakma panik olmama ver bu akşam :)

verdiğin resimden diskin içindekilerde sorun olmadığını tahmin ediyorum. zaten c'den sonra e sürücüsünün olması da diskin formatlanmasında bir sorun olmadığını gösteriyor lakin diskin etiketi kaybolmuş. resimdeki extended partition'a tıklayıp yine resimdeki menüden "assign drive letter" yani "sürücü harfi ata" komutunu deneyin. en mantıklısı bu görünüyor.

Edited by nonamexx

[quote name='milano88' date='08 April 2011 - 23:23 ' timestamp='1302294224' post='989860']
Olmuyorrrr emreciğim disk yönetini güncel değil sisteminiz alabora olmuş diyor :) şaka bi yana yukarıdaki resimde gösterdim işlem yapmaya kalkınca veren hatayı taşıyorum dosyaları şimdi başka bi taşınabilire ;) sağol yorumun için değerli dostum
[b]@exi23[/b]dostum seninde nickini alabora ettim hdd mle beraber kusura bakma panik olmama ver bu akşam :)
[/quote]
Yok yok önemli değil dostum işini halledebildiysen problem yok. ;) Öylesine takıldım. :)

sürücü harfi ve yolu atayamıyorsan şunları deneyebilirsin:
işletim sitemini tamir et yada d:/ ye dokunmadan işletim sistemini tekrar yükle yani c: ye format at daha sonra d: nin bulunduğu alana sürücü harfi ve yolu atamayı dene.
yada
bilgisayarını hiren boot cd 13.1 ile boot et cd içindeki mini windows xp ile hard diskine bir göz at d görülmüyorsa mini windows xp ile d: ye sürücü harfi ve yolu atamayı dene
mini windows xp nin basit bir ingilizce arayüzü var.
eğer
d: partitionunu kaybetmişsen hiren boot cd nin 9.4 ...vs sürümlerinde partisyon kurtarma araçları var onlarla partisyonu geri almayı dene
verilerin çok önemliyse ve kendine güvenemiyorsan işi iyi bilen birine baktırmanı kendinin herhangi bir müdahalede bulunmamanı tavsiye ederim.
yapacağın küçük bir yanlışlıkla kurtarılabilir durumdaki veriyi kurtarılamaz hale getirebilirsin.
sana kolay gelsin.

halletim arkadaşlar yardımınızdan dolayı teşekkür ederim ne mutlu Tnctr'liyim diyene ;) taşınabilire dosyaları yedekledim ve hdd ye komple format attım sonra 2 ye bölerek yedeklerimi tekrar D içine attım sağ,sağlim çıkabildim işin içinden ;)

dun benım basımada geldı aynı sey herseyı denedım olmadı ne son sunu denedım oldu
bilgisayarım sağ tuş > yönet > disk yonetımı > d ye sağ tus tıkla sıl de daha sonra yenıden bırım olustur nasıl olsa su sekılde bıle butun bılgılerın gıttı ben bu sekılde yaptım oldu