Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asus Eee Pc 1001Ha Hdd Sorunu

ademsahin
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Elimde Asus eee pc 1001Ha netbook var ve doğal olarak CD/DVD sürücüsü yok.Pc nin üzerinde windows 7 starter vardı tabı zaman geçtikçe yavaşlamaya başladı.Bende format atıyım dedim ama keske dokunmaz olsaydım da direk üstüne kursaydım.Her neyse su an sorunum win 7 i usb belleğe Windows 7 Us-Dvd tools proğramıyla attım ve bios ayarlarını yaptım.Format atmaya başladıgı zaman C: D: ve imaj alınan 16 gb lık bı bolum daha vardı ben bunları komple biçimlendirdim.Sonra bölum oluşturdum ve kurulum yaparken %49 larda hata verdi ve kurulum kapandı.Sımdı denemedıgım xp ısletım sıstemı ve wındows 7 sıstemı kalmadı bi turlu C: D: yi göremıyorum. Ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.

göremiyorsan biostan sata modu açık olabilir..forumdaki sata lı xp yada 7 lerden deneyebilir yada biostan sata yı kapatabilirsin..biosta ahci yada sata gibi bişey olur..onu disable(kapalı) yada ide olarak değiştir..her anakartta farklı olur..sorun bu değilse başkada bilemiyorum,kolay gelsin

• 1 yıl yıl...

arkadaş, sorunu çözdüyseniz çözümünü belirtseydiniz.
aynı sorunu şu an ben de yaşıyorum.

asus eeepc netbook kullanıyorum. usb boot ile win8 kurulumu başlıyor ama harddisk seçemiyorum. sorun bu.