Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Ve Windows Vistaya Ie9 Entegre

Share

Recommended Posts

• Editor
[center][code]http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/results.aspx?freetext=KB982861&displaylang=tr&stype=s_basic[/code]
Linkteki sistemimize uygun ie9 exe dosyasını indiriyoruz ve C sürücümüze atıyoruz daha sonra uygun cmd dosyasını calıs
tırıyoruz cmd ekranında devam etmek için bir tuşa basın yazısı beklerken siz ie9 entegre etmek istediğiniz kurulum dosyalarını
c de olusan DVD klasörüne cıkartıyorsunuz ve bir tuş ile devam ediyorsunuz komutlar orjinal isolara göre düzenlenmiştir
eğer elinizde içinde tek sürüm olan iso dosyasına entegre yapmak isteyen olursa index numarasanı 1 yapsın[/center]
[color=#FF0000][size=2]WINDOWS7 X64 ULTIMATE[/size][/color]

[codebox]@echo off
mkdir C:\DVD
mkdir C:\WIM
C:\IE9-Windows7-x64-trk.exe /x:IE9 /x:C:\IE9
erase /F /Q "C:\IE9\IE9_SUPPORT.CAB"
pause
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\DVD\sources\install.wim /index:4 /MountDir:C:\WIM
dism /Image:C:\WIM /Add-Package /PackagePath:C:\IE9
dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\WIM /commit[/codebox]

[color=#FF0000][size=2]WINDOWS7 X86 ULTIMATE[/size][/color]

[codebox]@echo off
C:\IE9-Windows7-x86-trk.exe /x:IE9 /x:C:\IE9
pause
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\DVD\sources\install.wim /index:5 /MountDir:C:\WIM

[color=#FF0000][size=2]WINDOWS VISTA X86 ULTIMATE[/size][/color]

[codebox]@echo off
C:\IE9-WindowsVista-x86-trk.exe /x:IE9 /x:C:\IE9
pause
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\DVD\sources\install.wim /index:5 /MountDir:C:\WIM

[color=#FF0000][size=2]WINDOWS VISTA X64 ULTIMATE[/size][/color]

[codebox]@echo off
C:\IE9-WindowsVista-x64-trk.exe /x:IE9 /x:C:\IE9
pause
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\DVD\sources\install.wim /index:4 /MountDir:C:\WIM
dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\WIM /commit[/codebox] Edited by köylü

• Editor

[quote name='striker_55' date='09 April 2011 - 18:33 ' timestamp='1302363206' post='990257']
bu araç ile windows 7 starter sürümüne de ie9 u entegre edebilirmiyiz
[/quote]
Evet tüm windows 7 sürümlerine ie9 entegre edebilirsiniz

• 2 hafta sonra ...

@funky_still;
Hatadan kastın ne biraz açabilir misin?
Kullanmış olduğun işletim sistemi win 7 ise ve dosya yollarını kendine göre düzenledi isen hata alman mümkün değil ...

Hataları paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

• Editor

Arkadaslar program o kadar basit ki neresine videolu anlatım yapacam bilemiyorum tekrar anlatıyorum

1-İlk olarak indirdiğiniz exe ye çift tıklayıp çalıstırıyoruz ve exe calıstıktan sonra size gerekli dosyalar C dizinine kopyalanacaktır

2-C dizininde olusmus olan DVD klasörüne windows 7 dvd mizdeki dosyaları kopyalıyoruz sadece ultimate için entegre yapacaksak onunla alakalı cmd yi

tüm sürümler için entegre yapacaksak onunla alakalı cmd yi calıstırıyoruz hepsi bu kadar

hata alıyorsanız pc nizi yeniden baslatıp dosyaları yeniden kopyalamanız gerekir işlemi yarım bırakırsanız devamlı hata alırsınız eger yarım

kaldıysa işlem dosyaları silip yeniden kopyalın bastan baslayın windows7 86 ve 64 tüm sürümlerde calısır dosyalar oynanmamıs windows 7 dvd lerine

göre düzenlenmiştir modifiye edilmiş sistemlerde wim imaj numarası değişmiş sistemlerde hata verebilir

• Editor

Hatanın sebebi işlemi yarım bırakmıssın ve tekrar denemişsin hata almamak için işlemi yarım bırakmayın su an wim klasörün dolu zannedersem önce wim klasörünü bosalt tüm dosyaları sil pc yi yeniden baslat dosyaları yeniden kopyala wim klasörünü silemezsen asagıdaki komutu not defterine cmd olarak kaydet calıstır sonra silinecektir

dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\WIM /commit

• Editor

Kardes sen bir aio dvd calısıyorsun ve haliyle 32 bit ie9 u 64 bite entegre etmeye calısıyorsun aio kimin yapısı ise söyle ona göre komut yapalım programlarda hata yok orjinal dvd lerde deneyebilirsiniz

Yukardaki resimde 32 ve 64 bit imajlar karısık olduğu için haliyle 32 bit ie9 64 bite uymaz ve hata verir

Edited by by_köylü

• Editor

Yukarda bahsettim hata alırsanız işlemi yarım bırakmayın bekleyin cmd kendisi kapansın beklemezseniz wim klasörünü direk silemezsiniz silmek için komut satırını acın

dism /cleanup-wim

dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\WIM /commit

bu iki komutu uygulayın wim klasörü bosalacaktır bosaldıktan sonra silebilirsiniz

[quote name='by_köylü' date='24 April 2011 - 20:08 ' timestamp='1303668486' post='998731']
İşlem devam ediyor hala bekle su ana kadar problem yok işlem bitince kendi kapanır
[/quote]

Çok Uzun Sürüyormuş Hala Devam Ediyor.Ama Sorun Yok Şuana Kadar..Sistem Modifiye Etmeye Çok Merakım Vardı Bu ilk yaptığım entegre oldu.Genelde Modifiye Konularıyla ilgili Pek videolu anlatım yok.haliyle hiç bişey bilmiyorsanız çok zorlanırsınız..yardımlarınız için saolun

[quote name='by_köylü' date='24 April 2011 - 21:32 ' timestamp='1303673524' post='998794']
Sisteminizin hızına göre değişir bu kadar uzun sürmemesi lazımdı ekranda hata mesajı almadıysanız sorun yok zannedersem 64 bit tüm sürümlere entegre işlemi yapıyorsunuz?
[/quote]

Sistemim Gayet Hızlı Onda Bir Problem Yok.Evet 64bit kullanıyorum ben.O yuzden 64bit Tüm Sürümlere Entegre Ediyorum..
Şuan ki Güncel Resim Buyrun

[img]http://i55.tinypic.com/2vucyh5.png[/img]

Toplam 11 imaj var ;
[codebox]x86;

Windows 7 Starter
Windows 7 Home Basic
Windows 7 Home Premium
Windows 7 Professional
Windows 7 Ultimate
Windows 7 Enterprise
x64;

Windows 7 Home Basic
Windows 7 Home Premium
Windows 7 Professional
Windows 7 Ultimate
Windows 7 Enterprise [/codebox]

imaj açma kapama entegre 20 ila 30 dakika arası sürüyor. 11 imaja vurunca kolay değil.

Edited by rulman

[quote name='rulman' date='24 April 2011 - 21:59 ' timestamp='1303675143' post='998806']
Toplam 11 imaş var. Her imaj açma kapama entegre 20 ila 30 dakika arası sürüyor. 11 imaja vurunca kolay değil.
[/quote]

Anladım Saol Bilgi İçin 2 tane Kaldı Zaten.Peki bu entegre olayı bitince c de ki wim klasörü falan otomatik olarak kaybolacak mı nasıl olacak o?