Jump to content

Crysis 1'de Uçak Gemisinde Oyun Kendini Kapatıyor

cyclerboi
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Crysis 1 oyununu yaklaşık 2 yıldır oynamıyordum. son 2 günde uzun süre oynadıktan sonra uçak gemisinde, güvertdeki büyük uzaylıyı öldürmeye çalışıyorum ama bölüm yüklendikten 1-2 dakika sonra oyun cevap vermiyor ve ses dahil her şey duruyor. görev yöneticisini açarak oyundan çıkabiliyorum ve ekranda "bilinmeyen bir neden programın durmasına yol açtı. lütfen programı kapatın" iletisi oluyor. Oyunun bugüne kadar çıkmış tüm yamalarını indirdim, bütün ayarları en düşüğe getirdim, uyumluluktan winXP SP2 ve "yönetici olarak çalıştır"ı işaretledim yine aynı. başka oyunları tam detayda veya crysis'in başka bölümlerini oynarken sorun yok ama son bölümü tekrar yükleyince bir süre sonra donuyor. hatta ram'im 2gbtı 4 gb yaptım değişen bir şey olmadı.
sistemim şu:
amd athlonx2 6400 3.2 ghz işlemci
2*2=4gb kingston ram
ati radeon 4850 256 bit ekran kartı (oyun çalışırken sıcaklık 40-45 derece)
creative sound blaster 5,1 vx ses kartı
win7 ultimate sp1 işletim sistemi.
cuma günü formatladım ve tüm sürücülerin de en güncelini kurdum.
ayrıca thermalright bakır soğutuculu işlemci fanı kullanıyorum ve işlemci ısısı oyunda 39 derece
fsp marka 550 watt güç kaynağım var.
internette araştırma yaptım benzer sorunları yaşayanları gördüm ama çözümler sounç vermedi. benzer sorunla karşılaşıp bana başka öneride bulunan olursa memnun olurum. iyi günler