Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Recovery

arthur123
 Share

Recommended Posts

[quote name='xfailedkomplex' date='10 April 2011 - 20:07 ' timestamp='1302466021' post='991013']
imkansız diye bişey yoktur ama partition kurtarma proğramları ile denemen gerekir buda zor bir iş hdd yi harici olarak bir bilgisayara bağlaman gerekecek ve o sildiğin bölümün çokta gereği yok bence birde laptopun modelinide yazsaydın.
[/quote]

[size="3"]Arkadaşım doğru diyorsunuz imkansız diye bir şey yok ama Sildiğin bölümün pekde gereği yok derken de yanlış oldu sanırım.Bilgisayarın formatlanması için lazım olan dosyaların bulunduğu bölümdür orası.[/size]

[quote name='arthur123' date='11 April 2011 - 13:30 ' timestamp='1302528629' post='991291']
model hp g62 yazıyo dogruysa tabi:) ttnetten almıstım birde bu bölüm olmadan format atmam imkansızmı? ilk lap topm format işleri farklıymıs internetten baktım neler yapmam gerek?
[/quote]

[size="3"]Arkadaşım Laptoplarda CD vermiyorlar artık. Kitapçığında yazıyordur format atılmayla ilgili bilgiler.Sadece 1 veya 2 tuşa basacaksınız kendiliğinden format atılacak.[/size]

[quote name='arthur123' date='11 April 2011 - 14:25 ' timestamp='1302531935' post='991321']
ya önceden zaten f11 tusuna basınca atıyodu otomatik ama şimdi bastıgım zaman dosya eksik diyor.
[/quote]

[size="3"]Tamam işte tam da dediğiniz gibi.

CD ROM dan format atarken napılıyor bilgiler gerekli olduğu zaman CD ROM dan okunarak format atılıyor. Şimdi bizim elimizde CD olmadığı için format tuşuna basıldığı zaman sistem CD ROM yerine HDD de ayrılmış olan RECOVERY bölümünden bilgileri alıp format atıyor. Sizde bu bölümü sildiğiniz için nooluyor, sistem gerekli dosyaları hafızasında tuttuğu yerde bulamayınca Dosyalar eksik diye hata veriyor.

Düşünün masa üstü bilgisayarınız var ve elinizde orjinal CD niz var siz bu CD yi arabanızın arka koltuğuna koydunuz arkadaşınızda bilmeden CD nin üzerine oturdu ve CD kırıldı. O zaman nooldu artık Orjinal CD niz yok oldu. Naapacaksınız forumumuzdan yakışıklısından bir format CD si indirip bilgisayarınıza kuracaksınız.

Garantisi var mıydı daha? Eğer varsa Garantisini yada ttneti arayıp bir sorun bakalım ne diyecekler. Garanti herhangi bir arıza durumunda üzrinde kurulu olan işletim sistemi olmazsa garantiye almıyorlar. Gidin işletim sistemini kurun yada farklı bir işletim sistemi varsa değiştirip gelin diyorlar. [/size]

bunun için ek ücret alıyorlarmış o yüzden gerek duymadım garantiye göndermeye en iyisi kafama göre xp atayım :) zaten buradan indirdigim bi xp cdm var ne kadar eski olsada sorun olmaz sanırım xp xp takılırık sagolun yardım için driverları da ayarlarım heralde sıkıntı olmaz tekrar teşekkür ederim iyi aksamlar