Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win7 X86X64 Sürümlerde Entege Modifiye Ve Anlatım

Share

WiN7CUSTOMiZER ile windows 7 yapalım  

188 members have voted

1. 1. WiN7CUSTOMiZER ile windows 7 modifiye edelim

• sadece windows 7 86 bit olsun
      37
    • sadece windows 7 64 bit olsun
      45
    • her iki sürümde (windows 7 86 & 64 bit) olsun
      114
    • modifiye edilecek sisteme bizimde katkımız olsun diyenler
      35

Recommended Posts

Dediklerinizi aynen yapıyorum zaten

Sanal bir pc kurup denedim yine aynı hatayı verdi,orjinal windows 7 oem cd takip inindeki wim dosyasını aldım bu seferde,yıne aynı hata

son olarak wim dosyalarını resimde gösterildiği üzre çıkartmayı denermisin..

nedendir bilmem aynı problem daha önceleri benimde başıma geldiği için bu anlatımı eklemiştim konuma

(yanlış çıkartma)

wim dosyasını sürükleyerek çıkartma veya üzerinde sağtık yapıp çıkartma

(doğru çıkartma resimdeki gibi)

install.wim ve diğer tüm wim dosyalarını çıkartırken üzerine tıklayıp

komutlar bölümünden çıkartma

pre_1423916288__pre_1305142482__0.jpg

konu altındaki windows 7 düzenleme için kolaylıklar

lümünde anlatımları mevcuttur

sorun'unun hallolup olmadığı için geri dönersen sevinirim

Edited by major_ata

kardeş eline saglık güzel anlatmışında, ilk başlangıcta dosyaları nasıl nerden gösterecez, vidoyuda izledim, ama bir şey göremedim,

Hata: 2

Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

DISM günlük dosyası C:\Windows\Logs\DISM\dism.log konumunda bulunabilir

böyle bir hata alıyorum, yani sorum, ilk başlarken nerden gösterecez programa dosyaları, hem deomantools ile sanal dvd de baglı win 7 hemde klasöre iceriğini kopyaladım,

Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor. demişsin

resimlerle olabildiğince anlattım

konu başlığı altında uyarı ve açıklama bölümünde wim dosyalarını nereye atacağın yazılı yanlış klasöre atarsan olmaz

ayrıca ( deomantools ile sanal dvd de baglı win 7 hemde klasöre iceriğini kopyaladım ) demişsin  öyle olmaz

sadece bot.wim ve  install.wim dosyalarını uyarı bölümünde resme bakarak ilgili klasöre kopyala

pre_1423983660__pre_1325979013__wim.jpg

yalnız iso dosyasından kesinlikle bu şekilde çıkartmalısın

(yanlış çıkartma)

wim dosyasını sürükleyerek çıkartma veya üzerinde sağtık yapıp çıkartma

(doğru çıkartma resimdeki gibi)

install.wim ve diğer tüm wim dosyalarını çıkartırken üzerine tıklayıp

komutlar bölümünden çıkartma

pre_1423916288__pre_1305142482__0.jpg

Edited by major_ata

major gercekten cok emek gerektiren bir aciklamayi bayagi ugrasarak paylasmissin, ellerine saglik. Birgün zamanin oldugunda win7customizer ile ilgili bir video cekebilir misin? Sahsen ben net cafe isletmecisiyim, bircok bilgisayar geliyor kuruyorum. Bana bu sekilde x86 ve x64 aio win7 lazim full güncellemeli. ama benim baska amaclarimda var, mesela net cafemin logosunu eklemek ve secmeli program entegrasyonu yapmak. Bunlari arastiriyorum ama cok sacma konularla karsilasiyorum. Bu güzel paylasimin yaninda eger bilgin var ise onlarida ekler misin? Program entegrasyonunu mesela..

anladığım kadarı ile indirmede bulunmadın

x86 ve x64 birleştirme yapıyor zaten

eğer tüm güncellemelerini indirip ilgili klasöre atarsan onuda entegre ediyor

logoya gelincede ilgili dll dosyalarını editleyerek yapabilirsin

windows 7 sistem bilgisine logo ekleme 

bölümünden bakıp ön bilgi edinebilirsin

dosya bende düzenlenmişi var zaten ilgili klasörden bulup düzenleyebilirsin

WiN7CUSTOMiZER\CD_Root\SE7EN\DUZENLENMiS-X86BiT-iNSTALLWiM-DOSYALARI\windows\Branding\ShellBrd

program entegrasyonu içinse katılımsızlarını bu klasöre atman yeterli

pre_1423997259__pre_1325979013__wim.jpg

• Like 1

@major_ata

Merhaba dediginiz gibi iso dosyalarının içinden çıkart yaptım ama olmadı.Ben daha onceden iso ları dvd ye çekip içerisinden copy-paste yapmıştım.

Şimdide sizin dediginiz gibi çıkart yaptım ama aynı hata devam ediyor.

dims.log içinde şu satırlar error vermiş. d:\win7sp1_gdr dizini nereden geliyor bilmiyorum.

2015-02-16 08:40:29, Error                 DISM   DISM WIM Provider: PID=5540 The specified image does not exist in the WIM. - CWimManager::InternalOpGetImageByIndex(hr:0xc1510113)
2015-02-16 08:40:29, Error                 DISM   DISM WIM Provider: PID=5540 d:\win7sp1_gdr\base\ntsetup\opktools\dism\providers\wimprovider\dll\wimmanager.cpp:2239 - CWimManager::InternalCmdMount(hr:0xc1510113)
2015-02-16 08:40:29, Error                 DISM   DISM WIM Provider: PID=5540 Error executing command - CWimManager::InternalExecuteCmd(hr:0xc1510113)
2015-02-16 08:40:29, Error                 DISM   DISM WIM Provider: PID=5540 d:\win7sp1_gdr\base\ntsetup\opktools\dism\providers\wimprovider\dll\wimmanager.cpp:516 - 

social sorununnu ne olduğunu anlamış değilim burdan bukadar oluyor

arkadaşlar WiN7CUSTOMiZER   ile çalışma yapıp deneyenler yazabilirlermi

okadar çok indiren olmuş ama hep problem yaşayanlar cevap yazıyor

bu yüzdende problemliymiş gibi görünüyor indirmek isteyenlerin aklında soru isareti kalıyor

eğer sağlıklı bi şekilde kullananlar birkaç kelime yazarlarsa çok sevinirim

ayrıca yakında düzenlenmiş yeni versionu gelecektir

• Like 2

• 2 ay sonra...

hocam ben şimdi sizin anlatımlarınızdan yola cıkarak ve forumdaki paylaşılan win7 32-64 bitleri elden gecirerek birşeyler yapmaya çalışcam fakat sorum şu;

1- 32+64 birleşdirdim diyelim ama 32 gb lik flasha yazdırcam geri kalan flashdaki yere driverpack programını atayım diyorum. multibbot oluyor sanırım bu yazdığım. ama multi konusundada konular hep eski konular mevcut forumda. yenisini tavsiye edecek varsa iyi olur 32 lik flasha 32+64+driverpack yüklemek için ?

• 3 hafta sonra ...

Güncelleme ler ile ilgili sorum olacak size

Wintoolkit ile güncellemeleri indirdim (güncelleme indirme konusunda en iyi program önerisi yapabilirseniz sevinirim)

dism yöntemi ile güncellemeleri entegre ediyorum (dism en iyi yöntem olarak nitelendiriliyor forumda tercihim bu yüzden)

güncelleme dosyaları mevcut wim dosyası içerisinde eskisi ile değişiyor mu yoksa dosyayı daha büyük bir boyuta mı yükseltiyor (bunları yazarken şuan güncellemeleri entegre ediyorum bitiminde sonuç'u öğrenmiş olurum) şayet dosya boyutu yükseliyor ise ne yapmamız lazım  

bunlara ek olarak sizi tebrik ediyorum çok detaylı bir çalışma yapıp bizlere sunduğunuz için 

• 1 ay sonra...

Sayın Major_ata çalışmanızı windows 8.1 ide düzenleyecek biçimde düzenleyebilir misiniz? İsteğe göre install.wim i esd sıkıştırma yapabilsin. install.esd dosyalarını kendi düzenleyebilsin, güncellemeleri otomatik kendi çeksin vs.. harika bişey olur kanımca..

Güncelleme ler ile ilgili sorum olacak size

Wintoolkit ile güncellemeleri indirdim (güncelleme indirme konusunda en iyi program önerisi yapabilirseniz sevinirim)

dism yöntemi ile güncellemeleri entegre ediyorum (dism en iyi yöntem olarak nitelendiriliyor forumda tercihim bu yüzden)

güncelleme dosyaları mevcut wim dosyası içerisinde eskisi ile değişiyor mu yoksa dosyayı daha büyük bir boyuta mı yükseltiyor (bunları yazarken şuan güncellemeleri entegre ediyorum bitiminde sonuç'u öğrenmiş olurum) şayet dosya boyutu yükseliyor ise ne yapmamız lazım  

bunlara ek olarak sizi tebrik ediyorum çok detaylı bir çalışma yapıp bizlere sunduğunuz için 

güncellemeleri indirmek için whddownloaderi öneririm.esd sıkıştırma yaparsan dosya sıkıştırılıyor ve dvd boyutunda oluyor.

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar yoğun iş yüzünden ilgilenemiyorum.. kusura bakmayın..

ama win7 ve xp modifiye için gerekli anlatımlar in ince ayrıntıya kadar yapılmıştır

güncel bir win7 modifiye etmek için bana ihtiyacınız yok zaten

konuda anlatıldığı üzere , hangi sistem üzerinde düzenleme yapacaksanız , zaten elinizdeki wim dosyasına ihtiyacınız var

düzenlenmiş dosyalara gelince benim verdiğim düzenlenmiş dosyaların aynılarını modifiye ederek yerine kopyalayıp değişiklik yapabilirsiniz

unutmayın acemi olanları hızlandırmak adına yapılan bir çalışmaydı bu .. ve her an için geçerliliğini sürdürebilir bir çalışma olup

örnek olsun diye paylaşılmıştır

win 8'e uyarlamak size kalmış apz dosyasını vermiştim tekrar verebilirim

sadece emek harcayarak bu çalışma apayrı bir yere getirilebilir

ama malesef yoğunluğumdan dolayı ilgilenemiyorum

herkese iyi çalışmalar şimdiden

güzel şeyler çıkarın.. bizde faydalanalım :)

• 3 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Selamun aleykum anlatim super kardesim 5 part olan dosyalarida indirdim ama WiN7CUSTOMiZER programini bulamadim:(

acaba benmi goremiyom yoksa programin linkinimi vermediniz?:)

eger indiren arkadaslarda varsa lutfen o programi bi zahmet upload ederlermi?:)

onceden tesekkurler.:)

• 1 yıl yıl...
  • 4 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

iyi günler hocam ben editle yapıyorum ama hata alıyorum bazılarında hata kodu 740 diye veriyor yardım edersen sevinirim hocam teşekkürler

iyi günler hocam ben editle yapıyorum ama hata alıyor

C:\Users\Gelisim\Desktop\WiN7CUSTOMiZER\CD_Root>DISM /Image:SE7EN\CIKARTILAN-iNSTALLWiM-DOSYALARI-X64BiT /Set-ProductKey:2WX6M-X2HKM-86X8X-2QD44-F3FGJ 

Error: 740

Elevated permissions are required to run DISM. 
Use an elevated command prompt to complete these tasks.

um bazılarında hata kodu 740 diye veriyor yardım edersen sevinirim hocam teşekkürler

• 4 ay sonra...