Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Laptop Fan'ı Yağladıktan Sonraki Ses Yapma

dövücü
 Share

Recommended Posts

sıvı yag ile yağlama gress ile denemedim ama sıvı ile denedim laptop vs tüm fanlarda kötü sonuçlar doğura biliyor birde fan kalitesizliğinden ama.
mucit41 dediği gibi saten fan tozları çekiyor tüm pislikleri fana toplar komple herşeyi hava tutsanda gitmez kalıntı kalır.

nereye toz toplar motorun içine toz girermi yağlamanda fayda vardır ama bir damla yeter
ben otür şeylerde margarine benzeyen gres yağlar gördüm ama adını bilmiyorum onunla yağlasan daha
iyi olur ses yapma meselesi bence yağladıktan sonra biraz hızlı döner fan ondan olabilir
bu arada arkadaş fanın kanatlarını yağlamamıştır fanın moturunun lastik kapakçığı var onu söküp
içine yağ damlattıktan sonra kapatmıştır bende bir çok kez yaptım faydası vardır çünkü motor zamanla
sıcaktan kurur ve neredeyse dönmemeye başlar ve etrafındaki plastik çatlar ve motor çalışmaz
yağlamada kesin fayda var

adam doğru demiş yeni yağlandıgından dolayı fan hızlı çalışır ve ses yapar.o biraz zaman geçsin düzelir.ama arkadaşlar dediği doğru makina yağıyla falan yağladıysa adam toz çok toplar içine.

Genellikle bilgisayar fanlarında bu toz alabilecek kısım (mili diyelim) üstübir bantla kapalıdır.Siz yağladıkdan sonra burayı tekrar kapatabilirseniz sorun olmaz.Hazır bantı yoksa eğer,siz bir sağlam bant uyduruverin...Ben herzaman böule yaparım,hiç sorun çıkmadı şu ana kadar.Bol bolda yağlamayın sakın.Az bir miktar (damlanın yarısı kadar falan) yeter...

hocam bu güne kadar kdr hiç makina yağı y da gres kullanmadım hep arko krem veya dove krem kullandım, fanı aç u üzerindeki etiket ile plastik yeri çıkart içine kremi az miktarda koy kapğı kapat, etiketi yapıştır işlemin biter ne toz derdi ne elim yağlandı derdi olmaz ....

[quote name='yeniceli2001' date='12 April 2011 - 09:39 ' timestamp='1302601183' post='991732']
hocam bu güne kadar kdr hiç makina yağı y da gres kullanmadım hep arko krem veya dove krem kullandım, fanı aç u üzerindeki etiket ile plastik yeri çıkart içine kremi az miktarda koy kapğı kapat, etiketi yapıştır işlemin biter ne toz derdi ne elim yağlandı derdi olmaz ....
[/quote]
ben vazelin kullanmanı tavsiye ederim( yanlış yöne çekilmesin vazelin petrol türevlidir bilmeyenler için)