Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Notebook Soru Ve Sorunlarınız Buraya

tipoti
 Share

Recommended Posts

[quote name='tipoti' date='15 April 2011 - 09:33 ' timestamp='1302852833' post='993091']
casper tw7 ekran kartı problemi

[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/15/3052.jpg[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/15/3113.jpg[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/15/3129.jpg[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/15/3151.jpg[/img]
[/quote]

Tipoti kardeşim buraki ekran kartı problemini nasıl çözdün. Ekran chipini mi değiştirdin. Eğer değiştirdiysen, değiştirmek için hangi makinayı kullanıyorsun.

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tipoti kardeşim buraki ekran kartı problemini nasıl çözdün. Ekran chipini mi değiştirdin. Eğer değiştirdiysen, değiştirmek için hangi makinayı kullanıyorsun.
bga makınesı kullanıyorum ama degısım yapmadım chıp ı sokup ayaklarını tekrar caktım

[quote name='tipoti' date='02 June 2011 - 16:27 ' timestamp='1307024834' post='1022875']
bga makınesı kullanıyorum ama degısım yapmadım chıp ı sokup ayaklarını tekrar caktım
[/quote]

Birşeyler daha soracağım seni de fazla yorayayım.

1. Ben Kendi notebookumun fanını temizleyip yağladım ama yine de ısınıyor. Ne yapmamı önerirsin.

2. Ekran kartı arızalarında işlemci fanından elektriği alsam ayrıca ekran çipinin üzerine mini bir fan taksam uygun olur mu sence.

3. Notebookum windows kurarken ve bilgisayar ilk açılışında çok yavaş. Harddiski değiştirdim yine de aynısını yapıyor ne yapmalıyım.

Yardımların için çok teşekkür ederim.

@tipoti
Ustam bugün aleti götürdüm bir teknik servise, adam yanımda açtı baktı etti, bunda bir sorun yok dedi, orada ekranla biraz oynadık falan alet gayet normal çalıştı, eve geldim, bilgisayarı açtım ve ekran gidip gelmeye başladı. :)

selam
ben siteye yeni gelenlerdenim lakin sitedeki calismalar beni bagimlisi yapti tüm calismalardan dolayi emegi gecen herkese en kalbi sevgi ve saygilarimi gönderiyor tesekkürlerimi sunuyorum
sorunuma yanit olacagini umut ettigim sana ise simdiden tsk ederim
üstat bende acer aspire 5600 marka laptop var orjinal aldigimda xp yüklü idi ve sorun yaratmiyordu
taki ben xp den vazgecip windows 7 yükleyene kadar ilk baslarda gayet güzel performans elde ediyordum lakin son zamanlarda ekran kartini tanimiyor ve aygit yöneticisi kisminda ise laptoptaki sabit camerayi göstermiyor
bu sorunlarla ilgili yardim edersen sevinirim
simdiden tskler ayrica tekrar xp yükledigimde yine ayni sorunlari yapti

[quote name='maxi_cex' date='02 June 2011 - 14:36 ' timestamp='1307025402' post='1022886']

1. Ben Kendi notebookumun fanını temizleyip yağladım ama yine de ısınıyor. Ne yapmamı önerirsin.

2. Ekran kartı arızalarında işlemci fanından elektriği alsam ayrıca ekran çipinin üzerine mini bir fan taksam uygun olur mu sence.

3. Notebookum windows kurarken ve bilgisayar ilk açılışında çok yavaş. Harddiski değiştirdim yine de aynısını yapıyor ne yapmalıyım.

[/quote]

eger fan a gıden kablolar 4 taneyse yaz dırek baglayalım fanı bellı zamandan sonra sıcaklık sensoru bozuldugu ıcın fan ı devreye sokmuyor o zmanda ısınmaya baslıyor tek cozuk dırek baglamak
bu arada resım marka model yazarsan daha ıyı yardımcı olurum umarım hp dv6700 falan degıldır:)

[quote name='TORUNAGA' date='02 June 2011 - 14:43 ' timestamp='1307025809' post='1022889']
@tipoti
Ustam bugün aleti götürdüm bir teknik servise, adam yanımda açtı baktı etti, bunda bir sorun yok dedi, orada ekranla biraz oynadık falan alet gayet normal çalıştı, eve geldim, bilgisayarı açtım ve ekran gidip gelmeye başladı. :)
[/quote]

wala garıp bı yerde mutlaka bırsey oynuyor demekkı :=:)

[quote name='yavuz_76' date='02 June 2011 - 14:45 ' timestamp='1307025950' post='1022891']
selam
ben siteye yeni gelenlerdenim lakin sitedeki calismalar beni bagimlisi yapti tüm calismalardan dolayi emegi gecen herkese en kalbi sevgi ve saygilarimi gönderiyor tesekkürlerimi sunuyorum
sorunuma yanit olacagini umut ettigim sana ise simdiden tsk ederim
üstat bende acer aspire 5600 marka laptop var orjinal aldigimda xp yüklü idi ve sorun yaratmiyordu
taki ben xp den vazgecip windows 7 yükleyene kadar ilk baslarda gayet güzel performans elde ediyordum lakin son zamanlarda ekran kartini tanimiyor ve aygit yöneticisi kisminda ise laptoptaki sabit camerayi göstermiyor
bu sorunlarla ilgili yardim edersen sevinirim
simdiden tskler ayrica tekrar xp yükledigimde yine ayni sorunlari yapti
[/quote]

senın kuzey chıpset gıdıyor yakında usb lerde gormemeye baslar 130 tl chıp degısım maalıyetı olur sana

[quote name='STAN' date='02 June 2011 - 14:56 ' timestamp='1307026575' post='1022897']
s.a.en acer laptopa windows 7 kurmak istiyorum ama acer edition windows 7 oem dvd si olursa iyi olur bi türlü bulamadım netten buldugum linklerde silinmiş
bulabilirmisiniz
[/quote]

bılgısayarın ozellıklerı cok ıyı degılse xp kurmanı tavsıye ederım

[quote name='STAN' date='02 June 2011 - 14:56 ' timestamp='1307026575' post='1022897']
s.a.en acer laptopa windows 7 kurmak istiyorum ama acer edition windows 7 oem dvd si olursa iyi olur bi türlü bulamadım netten buldugum linklerde silinmiş
bulabilirmisiniz
[/quote]

senın kuzey chıpset gıdıyor yakında usb lerde gormemeye baslar 130 tl chıp degısım maalıyetı olur sana
[/quote]

öncelikle verdigin yanit icin tsk ederim
trde degilim ben aldigim firmaya gidip sorunu gidermeye calisayim

[quote name='tipoti' date='03 June 2011 - 13:35 ' timestamp='1307100913' post='1023361']
eger fan a gıden kablolar 4 taneyse yaz dırek baglayalım fanı bellı zamandan sonra sıcaklık sensoru bozuldugu ıcın fan ı devreye sokmuyor o zmanda ısınmaya baslıyor tek cozuk dırek baglamak
bu arada resım marka model yazarsan daha ıyı yardımcı olurum umarım hp dv6700 falan degıldır:)
[/quote]

Cevabın için teşekkürler tipoti. fana giden kablo 3 tane.

Diğer 2. ve 3. soruma cevap yazmamışsın vaktin olmadı galiba ilgilenirsen memnun olurum.

HP dv6000 invertör voltaj sorunu
invertöre normalde gelmesi gereken 18 volt anakarttakı bır dıyotun patlaması nedenıyle gelmemekteydi
biraz uğraş sonucunda devrede 18 volt u bulup ınvertöre verdım.

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/3/6707.jpg[/img]
[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/3/7922.jpg[/img]
[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/3/7940.jpg[/img]

Edited by tipoti

[quote name='maxi_cex' date='03 June 2011 - 13:18 ' timestamp='1307107119' post='1023415']
Cevabın için teşekkürler tipoti. fana giden kablo 3 tane.

Diğer 2. ve 3. soruma cevap yazmamışsın vaktin olmadı galiba ilgilenirsen memnun olurum.
[/quote]

walla butun sorularını yanıtlamaya calıstım kardesım ama :)
1 casperın ekran kartını sormustun
2 cok ısınıo demıstın

baska sorun neydı hemen cvplıyım?

[quote name='maxi_cex' date='02 June 2011 - 14:36 ' timestamp='1307025402' post='1022886']

[/quote]

hangı ısletım sıstemını kuruyorsun ?
normal oynanmamıs sp3 kurmanı tavsıye ederım o yoksa wındows 7 kurar kurmaz hdd den de 2 bolum warsa d ye gırme yada flash dısk takma dırek ınternete gır eger ethernet kartını otomatık tanıyorsa cunku vırus falan warsa sısteme dagılır hemen bı kaspersky kur deneme surumu guncelle sonra tarat tekrar dene gereksız pc yazılımlarını yukleme

[quote name='tipoti' date='03 June 2011 - 13:52 ' timestamp='1307101955' post='1023370']
[/quote]

markası acer aspire 5735Z
şu an vista var windows 7 hayli hayli olur
link yok mu?

Edited by STAN

4 ay önce laptop aldım. Oyunlarda kasma falan olmadan oynuyordum.
Aşırı zorladım galiba bilgisayarı (Knightda 8 char açıkken Pes11 oynuyordum).
Artık Bilgisayarı açıyorum açar açmaz fandan çok aşırı sıcaklık geliyor.
Bilgisayar boşda iken bile çok aşırı sıcaklık geliyor neden olabilir ? nasıl düzeltebilirim ?

[quote name='mehmetcem' date='06 June 2011 - 13:49 ' timestamp='1307368183' post='1025119']
4 ay önce laptop aldım. Oyunlarda kasma falan olmadan oynuyordum.
Aşırı zorladım galiba bilgisayarı (Knightda 8 char açıkken Pes11 oynuyordum).
Artık Bilgisayarı açıyorum açar açmaz fandan çok aşırı sıcaklık geliyor.
Bilgisayar boşda iken bile çok aşırı sıcaklık geliyor neden olabilir ? nasıl düzeltebilirim ?
[/quote]

1-yastık yorgan kanepe vs gıbı seyler uzerınde kullandıysa fan a toz ıplık gıbı vs pıslıkler bulasmıs olabılır.
2-ekran chıpın zarar gormusse ondanda yapar senın duzeltebılecegın bırsey oldugunu sanmıyorum kardesım
545 634 36 18 gene soruların ıcın arayabılrsın

[quote name='tipoti' date='07 June 2011 - 10:46 ' timestamp='1307432777' post='1025340']
1-yastık yorgan kanepe vs gıbı seyler uzerınde kullandıysa fan a toz ıplık gıbı vs pıslıkler bulasmıs olabılır.
2-ekran chıpın zarar gormusse ondanda yapar senın duzeltebılecegın bırsey oldugunu sanmıyorum kardesım
545 634 36 18 gene soruların ıcın arayabılrsın
[/quote]

pc'ın garantisi var göndermek için bahane olurmu bu ?

[quote name='mehmetcem' date='07 June 2011 - 17:49 ' timestamp='1307468998' post='1025637']
pc'ın garantisi var göndermek için bahane olurmu bu ?
[/quote]

şöyle olur bıraz üstüne abartman lazım 10 dakıka gectıkten sonra kapanıyor
ekran gıdıp gelıyor,sıcaklık cok yuksek (duz bır zemınde kullandıgını mutlaka belırt) ve ısınınca kasma yaptıgını soyle :)

arkadaşım öncelikle herkeze yardım ediyorsun klavyene sağlık

laptop alırken bazı markalar verdin hepsine katılıyorum fakat hp ye katılmıyorum çünki hp deki drum farklı

hp her paçadan enüst düzeyde verim almak için parçaların ısınma seviyelerini yüksek tutuyor ama ona görede soğutucu koyuyor ama (sesi çok verenlerden) acer gibi değil yani

mesela dell de aynısını yapıyor fakat dell makinelerinin fanları büyük ve cok sağlam oluyor vede sessiz

gine hp dv6000 modeli ödüllü bir laptoptur çok satmıştır bunednlede arızalı olanlrısda çoktur yani çokluğuna göre değil satış oranına göre düşünürsen meseleyi kavramış olcaksın

@tipoti Notebooklarla çok haşır neşirsin ozaman tam sana göre 2 soru :)
1.bundan 2 3 ay önce bir Notebookla karşılaştım markası hp idi ama modelini tam olarak hatırlamıyorum bu hp Notebook'a sadece vista yükleniyordu daha doğrusu hp sitesinde o marka ve modele göre xp ve win7 driver yokdu arkadaşım xp yüklenmezsse kullanamam kullanmam diyordu.bende ozamanlar driverleri oto yükleyen bir xp yükledim haliyle birkaç driver'i tanımadı bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz illa vistamı kullanmak zorunda.
2.acer aspire 4315 Notebook'um var acer sitesinde bu marka ve modele ulaştığımda kamera driver var ama benim notebookda kamera yok bu nasıl oluyor ben buna çok şaştım ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum buna bir açıklama sadece sizden değil diğer arkadaşlardanda bekliyorum bakalım sizin bu konuda fikriniz nedir.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1307579979__aceraspire.jpg[/img]

üstad samsung laptoplar hakkında ne diyorsun
garantisi bitince mini fan taktırsak olurmu
garanti bitince temizleme işini kaça yaparsın
esentepe de okumuştum
kartalın neresinde dükkan.
samsung r 522 core 2 duo p8700 4gb ram ati mobility 4650 1 gb gddr3 windows 7 ultimate 64 bit

[quote name='tutuklu8' date='08 June 2011 - 23:22 ' timestamp='1307575366' post='1026458']
arkadaşım öncelikle herkeze yardım ediyorsun klavyene sağlık

laptop alırken bazı markalar verdin hepsine katılıyorum fakat hp ye katılmıyorum çünki hp deki drum farklı

hp her paçadan enüst düzeyde verim almak için parçaların ısınma seviyelerini yüksek tutuyor ama ona görede soğutucu koyuyor ama (sesi çok verenlerden) acer gibi değil yani

mesela dell de aynısını yapıyor fakat dell makinelerinin fanları büyük ve cok sağlam oluyor vede sessiz

gine hp dv6000 modeli ödüllü bir laptoptur çok satmıştır bunednlede arızalı olanlrısda çoktur yani çokluğuna göre değil satış oranına göre düşünürsen meseleyi kavramış olcaksın
[/quote]

tabi bu senın görüsün :)
bir dükkana 10 bilgisayardan 8 tanesi hp gelirse bozul olarak hele bunların 6 sı hp dv6000-6700 olursa anlarsın :)

[quote name='tumzer' date='09 June 2011 - 03:48 ' timestamp='1307591307' post='1026480']
vestel onyx game laptopların ekran kartı değiştiriyor mu
[/quote]

makıneyı sokmeden bırsey soylemem soz konusu olamaz ama ekran kartı 1 gb sa atıyorum zaten yapabılecegın bırsey yok
256 dır max 512 takarsın aynı modelde
acer 5520 lerde oluyor mesela