Jump to content

Notebook Soru Ve Sorunlarınız Buraya

tipoti
 Share

Recommended Posts

[quote name='devrekli67' date='09 June 2011 - 01:23 ' timestamp='1307582624' post='1026474']
üstad samsung laptoplar hakkında ne diyorsun
garantisi bitince mini fan taktırsak olurmu
garanti bitince temizleme işini kaça yaparsın
esentepe de okumuştum
kartalın neresinde dükkan.
samsung r 522 core 2 duo p8700 4gb ram ati mobility 4650 1 gb gddr3 windows 7 ultimate 64 bit
[/quote]

kartal bankalar caddesındeyım
eger fan temızlıgı ıse 20 tl
format 30
extra fan durumunada makıneyı gorunce bırsey soyleyebılırım ancak

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mehmetben' date='09 June 2011 - 00:49 ' timestamp='1307580581' post='1026473']
@tipoti Notebooklarla çok haşır neşirsin ozaman tam sana göre 2 soru :)
1.bundan 2 3 ay önce bir Notebookla karşılaştım markası hp idi ama modelini tam olarak hatırlamıyorum bu hp Notebook'a sadece vista yükleniyordu daha doğrusu hp sitesinde o marka ve modele göre xp ve win7 driver yokdu arkadaşım xp yüklenmezsse kullanamam kullanmam diyordu.bende ozamanlar driverleri oto yükleyen bir xp yükledim haliyle birkaç driver'i tanımadı bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz illa vistamı kullanmak zorunda.
2.acer aspire 4315 Notebook'um var acer sitesinde bu marka ve modele ulaştığımda kamera driver var ama benim notebookda kamera yok bu nasıl oluyor ben buna çok şaştım ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum buna bir açıklama sadece sizden değil diğer arkadaşlardanda bekliyorum bakalım sizin bu konuda fikriniz nedir.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1307579979__aceraspire.jpg[/img]
[/quote]

Arkadasım
1.xp drıver ı olmazsa bıle bır sekılde sıstem dosyalarını bulup tanıtıyorum ıllakı kurarım yanı xp yı
2-bazı modellerde kamera olmayabılır aynı modelın bı farklı modelınde olabılır bu cok normal aynı samsung star wıfı ve samsung star gıbı arasındakı tek fark wıreeless kart olmamasıdır.

Tipoti arkadaşım Asus X61S model notebookum var. Bunun sesi diğer notebooklara göre az çıkıyor. Windows7 Ultimate kullanıyorum her türlü driveri denedim ama nafile. XP kullandığım zamanlar film izlerken yine az geliyordu, ben de ayrıyaten hoparlör bağlamak zorunda kalıyorum. Xp'de bir ara kendiliğinden nasıl olduysa oldukça yüksek ses vermeye başladı Sonra Windows7'e geçince yine az çıkmaya başladı. Yardımlarını bekliyorum.

[quote name='maxi_cex' date='13 June 2011 - 12:05 ' timestamp='1307966730' post='1028955']
Tipoti arkadaşım Asus X61S model notebookum var. Bunun sesi diğer notebooklara göre az çıkıyor. Windows7 Ultimate kullanıyorum her türlü driveri denedim ama nafile. XP kullandığım zamanlar film izlerken yine az geliyordu, ben de ayrıyaten hoparlör bağlamak zorunda kalıyorum. Xp'de bir ara kendiliğinden nasıl olduysa oldukça yüksek ses vermeye başladı Sonra Windows7'e geçince yine az çıkmaya başladı. Yardımlarını bekliyorum.
[/quote]

tek önerebileceğim şey driver i güncelle
ama cihazın ıcındekı ses kartı aynı hoporlorler aynı yanı bı az cıkıp bı cok ses cıkması bıraz sacma
sen cıhaz ıcınde bır degısıklık yapmadıgın surece sesı degısmemesı lazım

casper nirvana m548sr dandik laptop via corome ekran kartlı ekran bios ekranı dahil sağ ve alt tarafı siyah ekrana tam oturmuyor
galiba monitöre takınca tam oturuyor tamiri kaça olur yada sorun nedir

Benim Dell vostro 1015 laptop Xp Kurarken hata verdi reset'ledim Baştan başka bir xp ile kuruluma yeniden başladım ama sürücü secimine Geldiginde Hata veriyor ne kdar denedisem Olmadı bunun icin ne yapmam lazım Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden Tşkler

[quote name='tutuklu8' date='20 June 2011 - 10:19 ' timestamp='1308565189' post='1032664']
casper nirvana m548sr dandik laptop via corome ekran kartlı ekran bios ekranı dahil sağ ve alt tarafı siyah ekrana tam oturmuyor
galiba monitöre takınca tam oturuyor tamiri kaça olur yada sorun nedir
[/quote]

resım warsa yardımcı olmaya calısayım

[quote name='djmanyak' date='20 June 2011 - 11:38 ' timestamp='1308569913' post='1032704']
Benim Dell vostro 1015 laptop Xp Kurarken hata verdi reset'ledim Baştan başka bir xp ile kuruluma yeniden başladım ama sürücü secimine Geldiginde Hata veriyor ne kdar denedisem Olmadı bunun icin ne yapmam lazım Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden Tşkler
[/quote]

bıos ayarlarına gırıp bıosu sıfırla daha sonra acılısı cd rom yaptıysan
orada hdd mode dıe bır yer war ıde mode yazar yada sata o sata mode yazan yerı ıde ye cevırmelısın
yada AHCI/NCQ/RAID gibi ifadeler varsa disable yapın

10 aylık samsung r580 i5 işlemcili 4 gb ram li dizüstü bilgisayarımda ısınma problemleri başladı sanki.Yaz gelmesiyle oluştu gibi kışın pek yoktu.Garantisi devam ediyor.Isı değerleri aşağıda.Sence yüksek mi?Düz bir masada kullanıyorum 3 saatten bu yana açık bilgisayar ve sadece internette geziniyorum..

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1308575197__ekran_alnts.png[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1308575734__ekran_alnts1.png[/img]

not:bu değerler 70 e kadar çıkıp iniyor..

Edited by tmc200505

[b]Haier T5M2 [/b]
Genel Özellikler
Bilgisayar Tipi : Notebook
İşletim Sistemi : Linux
Bağlantı Özellikleri : USB - VGA - HDMI - Mikrofon Girişi - Kulaklık Çıkışı
Dahili Komponentler : Türkçe Q Klavye - Dokunmatik Mouse - Kamera - Hoparlör - Kart Okuyucu
Ses Kartı : Entegre
Optik Sürücü Özellikleri : DVD-RW
Pil Türü : Lithium Ion
Ağırlık : 2.4 kg
Garanti Süresi : 2 Yıl

Sabit Disk Özellikleri
Sabit Disk Boyutu : 500 GB
Sabit Disk Hızı : 5400 rpm
Sabit Disk Ara Birimi : SATA

Ekran Özellikleri
Ekran Tipi : LED
Ekran Boyutu : 15.6"
Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 piksel
Ekran Kartı : ATI
Ekran Kartı Belleği : 1 GB

İşlemci Özellikleri
İşlemci Çekirdeği : Intel
İşlemci Hızı : 2.5 GHz
İşlemci Ailesi : Core i5

Bellek Özellikleri
Bellek Boyutu : 4 GB
Bellek Tipi : DDR3
Maks. Bellek Boyutu : 8 GB

Ağ (Network) Özellikleri
Desteklenen Bağlantılar : Wifi - Ethernet - Bluetooth
Haier T5M2 Intel 2.5 GHz Yüksek Çözünürlüklü Resimler

[b]Üstad BöyLe Bi Hediye GeLdi Ama NasıL Bişey Driver FaLan Yok Piyasada.DriverLerine NasıL uLasabiLiriz?[/b]

Edited by Lord35

[quote name='tmc200505' date='20 June 2011 - 13:09 ' timestamp='1308575388' post='1032742']
10 aylık samsung r580 i5 işlemcili 4 gb ram li dizüstü bilgisayarımda ısınma problemleri başladı sanki.Yaz gelmesiyle oluştu gibi kışın pek yoktu.Garantisi devam ediyor.Isı değerleri aşağıda.Sence yüksek mi?Düz bir masada kullanıyorum 3 saatten bu yana açık bilgisayar ve sadece internette geziniyorum..

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1308575197__ekran_alnts.png[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1308575734__ekran_alnts1.png[/img]

not:bu değerler 70 e kadar çıkıp iniyor..
[/quote]

eger ısı klvyenın ust kısmına kadar gelıyorsa ve klavyeye dokundugunda ısıyı asırı derece hısssedıyorsan garantıye gondermelısın

[quote name='tumzer' date='22 June 2011 - 12:15 ' timestamp='1308744912' post='1033790']
işlemcinin ısısı 60-65 derece normal mi
[/quote]

normal dıyebılırım cunku pc nın calıstıgı ortam sıcaklıgınıda goz onunde bulunduurmak gerek
programlarla tam saglıklı sonuca ulasamayablırsın

eger ısı klvyenın ust kısmına kadar gelıyorsa ve klavyeye dokundugunda ısıyı asırı derece hısssedıyorsan garantıye gondermelısın
[/quote]

Evet klavyeye kadar geiyor ısı en çok da sol tarafa..sağolasın en kısa zamanda götüreceğim servise...

medıon marka notebook nvıdıa chıp arızası

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/29/3076.jpg[/img]
[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/29/3087.jpg[/img]

buda toshıba marka notebook wıreless kart yuvası calısmadıgı ıcın ıcıne harıcı wıreless kart monte ettım.

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/29/3096.jpg[/img]

BUDA cok ısınan compaq makıne fan ı dırek bagladım sonuc olumlu

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/29/3100.jpg[/img]

• 2 hafta sonra ...

[quote name='SON_VATAN' date='02 July 2011 - 22:45 ' timestamp='1309646701' post='1039741']
[img]http://www.hizliupload.com/img/67817625610019658212.jpg[/img]Arkadaşlar benim sony vaio vgn sz780 laptop var açılışta F1 basmadan açılmıyıor,sanki hdd.bozuk yedek alınması hakkında uyarı mesajı veriyor ben bu uyarı mesajını vermesini istemiyorum hdd.bitinceye kadar kullanmak istiyorum bu uyarı mesajı nasıl kapatılır..birde bu model bir laptopta hdd.değişimi nasıl yapılır arka kapak tamamenmi sökülmelidir..
[/quote]

arkadaslar hastaydım form a gıremedım herkezden ozur dılıyorum
senın hdd gıdıyor bıran once yedeklerını al yenı bır hdd tak

Öncelikle teşekkürler böyle bir konu için.Benim de dizüstü bilgisayarımda bir sorun var.Pilsiz kullandığım zaman kendiliğinden kapanıyor, bu kapanma bazen 1-1,5 saati bazen 15-20 dakikayı bazen de açılırken oluyor.Tabi bazen de kapanmadan işimi halledip kendim kapatıyorum.Bu birinci durumdu...İkinci ise pil şarj olmuyor.Pil takılıyken prize taktığımda elektriği görmüyor ve hala pil bitiyor uyarısı veriyor.Böyle olunca pili 10-12 saat kullanmıyorum.Sanırım bu durumda da boşalmış oluyor ve sonrasında bilgisayarı açmadan pili takıp aynı zamanda prizi de takıp açtığımda sorun olmuyor kullanabiliyorum.Ama dün gece böyle olmasına rağmen pil dolu gözüktüğü halde birden sarj bitiyo uyarısı(sesli ve ışıklı) verdi ve 5-10 dakika sonra kendiliğinden kapandı.

Bununla alakalı mı bilmiyorum ama şunu da eklemek isterim.[u]Genelde[/u], sorunlu olduğu durumlarda sanki interneti de etkiliyor.Gidip gidip geliyor internet(tabi bu tesadüf de olabilir)...

Yardımcı olursan çok makbule geçecek.Şimdiden teşekkürler...

öncelikle baska bır batarya ıle denenmelıdır.
kendı kendıne kapanması 1-vırus den olabılır.2-ısınıyordur altı yastık yorgan vs yerlerde kullanıyorsan ondan oluyordur.3-işlemcı ve ekran kartına chıp ıne gıden sogutma blokları tıkanmıs olabılr. yanı tek tek denemekle ogrenebılırsın ancak
ist anadolu yakasında ısen yardımcı olmaya calısırım yada kargo ıle gonderebılırsın

[quote name='tipoti' date='16 July 2011 - 18:44 ' timestamp='1310834645' post='1047189']
öncelikle baska bır batarya ıle denenmelıdır.
kendı kendıne kapanması 1-vırus den olabılır.2-ısınıyordur altı yastık yorgan vs yerlerde kullanıyorsan ondan oluyordur.3-işlemcı ve ekran kartına chıp ıne gıden sogutma blokları tıkanmıs olabılr. yanı tek tek denemekle ogrenebılırsın ancak
ist anadolu yakasında ısen yardımcı olmaya calısırım yada kargo ıle gonderebılırsın
[/quote]

Benim de ilk aklıma gelen virüstü onun için hemen formatladım ama devam etti.Altında daima soğutucu ile kullanıyorum.Hatta ondan kaynaklanabilir mi diye de düşündüm onsuz da denedim yine aynı.Farklı bir batarya ile şu an için deneme imkanım malesef yok.İçini açmak da beni aşıyor diğerleri için.Keşke yakın bir yerde olsaydım da getirseydim ama taa Manisa'dayım :) Yine de ilgilendiğin için tekrar teşekkür ederim.Hiç olmazsa fikir sahibi olmuş oldum.Burda dizüstü tamiri yapan biri var ona götüreyim.Bakalım ne çıkacak...

Düzenleme:İmla hatası...

Edited by ayazoglu

[quote name='tutuklu8' date='16 July 2011 - 17:07 ' timestamp='1310836040' post='1047205']
pavilion dv6 1371et laptopların dokunmatik ses ayar çubuğunu nereden bulabilirz
[/quote]
bende var :)

[quote name='ayazoglu' date='16 July 2011 - 18:44 ' timestamp='1310841867' post='1047261']
Benim de ilk aklıma gelen virüstü onun için hemen formatladım ama devam etti.Altında daima soğutucu ile kullanıyorum.Hatta ondan kaynaklanabilir mi diye de düşündüm onsuz da denedim yine aynı.Farklı bir batarya ile şu an için deneme imkanım malesef yok.İçini açmak da beni aşıyor diğerleri için.Keşke yakın bir yerde olsaydım da getirseydim ama taa Manisa'dayım :) Yine de ilgilendiğin için tekrar teşekkür ederim.Hiç olmazsa fikir sahibi olmuş oldum.Burda dizüstü tamiri yapan biri var ona götüreyim.Bakalım ne çıkacak...

Düzenleme:İmla hatası...
[/quote]

götür ama dıkkat et elıne her tornavıda yada cd gecıren bılgısayar tamırcısı degıldır unutma :) bıde sorunun neyden kaynaklandıgı bana yaz

Slm ben birşey sorucam ama cevap şunu dene bunu dene olmasın:) Bir çok drıver denemdim olmadı?

SORUM: Dell ınspıron n5110 laptop aldım ve freedos olarak bana hiçbir drıveri gelmedi irtibatta kurdum netice alamadım ve mecburen Win7 32bit kurmak zorunda kaldım.

Şimdi asıl sorunum şu Aslında Win XP 32Bit kurmak istedim fakat özellikle eternet kartı ve Ekran kart driverleri yok buna kendi dell sitesi dahil hiç uyumlu bulamadım size böyle bir sorun geldimi ve geldiyse XP driverları için yardım istiyorum umarım bir cevap yazarsınız. Şmdiden teşekkürler.