Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Exe Dosyası Virisü

maksworld
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma son zamanlarda bir virüs bulaştı Flaş belleğimdeki tüm dosyaların içine otomatik olarak o klasorun exe dosyasını açıyor Görev yöneticisi açılmıyorbu gibi sorunlar nasıl kurtulabilirm bi çözüm önerin lütfen..

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

virüs adını ben söyleyeyim :) newfolder ve regsvr.exe illeti elbette.blackman12 modum gerçekten çok iyi tanım yapmış :) avastı boot ederken taramaya ayarla ve kurtul.nod32,kaspersky,g-data çare olmuyor bu illete.buna tek çare ya microsoft security essential yada avast 6 free sürümü.

budurum bendede oldu günlerce uğraştım...şimdi yaptıgım işi sölim...öncelikle makineye format bile atsan))eğer usb ye harici hardiske falanda bulaştıysa taktıgında yeniden aynı sorunla karsılasacaskın....alman virüsü falan deniyo zaten taradımı gözükecek))acık olan exelerin hepsine bulaşıyo ve görev yöneticiyle kayıt defteri kapatıyo...çare...önce harici hardiskteki ve usb deki bütün exeleri makineye yükle ve ikisinide biçimlendir sil....sonra makineye sk8er_boi arkadasın dediği gibi..microsfot security esentiel ve panda cloud antivirüs free ücretsiz yazılımı yükle...defalarca tarat...ne bulursa silsin....defalarca yap))...yani dört beş...hatta ertesigün yine önlem olarak tarat...ama bulupta sildiği exler dah sonra calışmıcak yani mümkünse makinedeki verileri daha sonra yeniden yükle derim...varsa elinde....taramalr bittikten sonra...bütün exe dosyaları vinrar sekline cevir öle kullan derim..öle bulaşamıyo)).....ha bu D sürücüsü dahil...kısaca bukadar....kolay gelsin....ha verileri yedeklerken vinrarla öle yedekle...exe bişi kalmasın...program olarak ....

Benim Başımada Gelmişti Böyle Bir Olay newfolder.exe flah bellek virüs ben Doktor Skype Antivirus ve Antivir programı ile temizlemiştim.
Görev yöneticisinde virüsün çalışan programı var SVCHOST.EXE olması gerek (büyük harfle) onu sonlandırman lazım.

[quote name='s8er_boi' date='12 April 2011 - 16:43 ' timestamp='1302626622' post='991905']
virüs adını ben söyleyeyim :) newfolder ve regsvr.exe illeti elbette.blackman12 modum gerçekten çok iyi tanım yapmış :) avastı boot ederken taramaya ayarla ve kurtul.nod32,kaspersky,g-data çare olmuyor bu illete.buna tek çare ya microsoft security essential yada avast 6 free sürümü.
[/quote]

nod32 çare olmuyor demişsin benim flashımdada aynı virüs vardı Eset Smart Security 4.2.64.12 kurtardı

bir de format atacaksan windowsu acmadan at (malum exe virüsü).Hatta format islemini windows cdlerine bırakma, kendin at quick format olmasın. taratma islemini boot sırasında yap. dosyalarını da dos'ta veya live cdler yardımıyla yedekle. temiz windows'a antivirüsü kur.yedekledigin dosyaları tek tek taratarak sisteme kur.Bunu yapabilmek icin de yedekledigin medyayı takmadan önce bütün autorun özelliklerini devre dışı bırak.

• Editor

[font="Franklin Gothic Medium"][size="2"]Arkadaşlar benim [u][b]Sandisk Cruzer Micro 8 GB U3[/b][/u] Flash Diske de bulaştı bu illet..
Bir arkadaş Filipinlerden bir Laptop almış, yeni! modifiyeli bir XP ile format attırmış mış..
virüs görev yöneticisi, msconfig filan hepsini ele geçirmiş..
İnternetten [u][b]ComboFix[/b][/u] indireyim de iş sağlam olsun dedim, indirmeye bile müsade etmedi;
Bende Flash diskteki ComboFix ile taratayım derken benim flashdisk de şifayı kaptı :(
Ne kadar Klasör ve dosya varsa (.rar lı olanlar hariç) hepsine bulaştı..
[u][b]AVG antivirüs free [/b][/u]ile kendi flash diskimi temizledim (Virüslü dosyaları karantinaya aldı)
içindeki 5.5 GB veri (kapasiteye göre) hala içinde olmasına rağmen hiç görünmüyor.
Gizli dosyalar ve sistem dosyalarını görünür yaptım fakat durum değişmedi..
[size="3"][b][u] Flash ımdaki 5.5 Gb dosyayı Kurtarmak için bir yol varmıdır?[/u][/b]
[/size][/size][/font]

[quote name='semsibey' date='12 April 2011 - 22:41 ' timestamp='1302648109' post='992105']
[font="Franklin Gothic Medium"][size="2"]Arkadaşlar benim [u][b]Sandisk Cruzer Micro 8 GB U3[/b][/u] Flash Diske de bulaştı bu illet..
Bir arkadaş Filipinlerden bir Laptop almış, yeni! modifiyeli bir XP ile format attırmış mış..
virüs görev yöneticisi, msconfig filan hepsini ele geçirmiş..
İnternetten [u][b]ComboFix[/b][/u] indireyim de iş sağlam olsun dedim, indirmeye bile müsade etmedi;
Bende Flash diskteki ComboFix ile taratayım derken benim flashdisk de şifayı kaptı :(
Ne kadar Klasör ve dosya varsa (.rar lı olanlar hariç) hepsine bulaştı..
[u][b]AVG antivirüs free [/b][/u]ile kendi flash diskimi temizledim (Virüslü dosyaları karantinaya aldı)
içindeki 5.5 GB veri (kapasiteye göre) hala içinde olmasına rağmen hiç görünmüyor.
Gizli dosyalar ve sistem dosyalarını görünür yaptım fakat durum değişmedi..
[size="3"][b][u] Flash ımdaki 5.5 Gb dosyayı Kurtarmak için bir yol varmıdır?[/u][/b]
[/size][/size][/font]
[/quote]

winrar ile bakmayı dene.en azından görebilecegini düsünüyorum.Bir de tarama islemlerini live cdler ile yaparsan daha iyi bir sonuc elde edebilirsin.yani virüslü bilgisayara internetten onun izin verdigi bir antivirüs programı kurup bu programın registry kayıtlarının yine virüsün kontrolü altındaki regedite kaydedilmesinden mütevellit yapılan bir taramadan cok sey beklememek lazım.