Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

7 Zip İle Katılımsız Kurulum-Sıralı Komut Çalıştır

casira
 Share

Recommended Posts

7 Zip İle Katılımsız Kurulum Hazırmala (Sıralı Komut Çalıştırma)

Merhaba arkadaşlar 7 zip ile hiçbit bat,cmd dosyası olmadan katılımsız kurulum hazırlamayı resimlerle tarif etmeye çalıştım.Bu sayede CONFIG.TXT dosyasındaki sıralamaya göre uygulama çalışacaktır.

Paketide aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Resimler yeterince açıklayıcı olacaktır.

RESİM 1
P0uTT.jpg
RESİM 2
ETfM8.jpg

RESİM 3
6Y1LY.jpg
RESİM 4
f43f7.jpg

RESİM 5
iqPMs.jpg

RESİM 6
w4owD.jpg

RESİM 7
CceEl.jpg

Paket Download

:download1:

casira'nın anlatımındaki paket

http://yadi.sk/d/Od0VJF5b3Fptg

Daha gelişmiş ayar ve sıkıştırma seçenekleri bulunan paket

http://yadi.sk/d/dZrWbG0J3Fq1S
Edited by TugruL
Linkler yenilendi...

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aynı şekilde yaptım oldu yanlız gine manuel yükleme yapıyor neden

[img]http://www.hhresim.com/pictures/a42269c03d13a6b2be674346b6b88e90.jpg[/img]

böle girdim program ismini

;!@Install@!UTF-8!

GUIFlags="4"

RunProgram="[color="#FF0000"]nokia_pc[/color].exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-"

RunProgram="bitti.exe"

;!@InstallEnd@!

Edited by carizma47

Evet resimdeki parametre goldburn programına ait parametre.Siz örneğin Unlockerin parametresi "Unlocker1.9.1.exe" /S bunu yazacaksınız.Burdaki amaç Runprogram satırındaki ilk parametreli koddan sonra ikinci,üçüncü bir Runprogramı sırası ile hiçbir bat,cmd komutuna gerek kalmadan çalıştırmaktır.

[quote name='casira' date='14 April 2011 - 07:25 ' timestamp='1302758701' post='992611']
Evet resimdeki parametre goldburn programına ait parametre.Siz örneğin Unlockerin parametresi "Unlocker1.9.1.exe" /S bunu yazacaksınız.Burdaki amaç Runprogram satırındaki ilk parametreli koddan sonra ikinci,üçüncü bir Runprogramı sırası ile hiçbir bat,cmd komutuna gerek kalmadan çalıştırmaktır.
[/quote]

programın parametresini nasıl öğreniyoruz neye göre yazıyoruz defalarca deneme ramen bir türlü yapamadım en basitinden nasıl yapıldığını gösterir msin videolu anlatım yapma şansın varsa sevinirim bir haftadır katılımsız program yapmaya çalışıyorum bir türlü yapamadım

[quote name='carizma47' date='14 April 2011 - 11:45 ' timestamp='1302770710' post='992658']
programın parametresini nasıl öğreniyoruz neye göre yazıyoruz defalarca deneme ramen bir türlü yapamadım en basitinden nasıl yapıldığını gösterir msin videolu anlatım yapma şansın varsa sevinirim bir haftadır katılımsız program yapmaya çalışıyorum bir türlü yapamadım
[/quote]

Programın parametresini USSF isimli programla öğrenebilirsin.Forumdaki katılımsız hazırlama yöntemlerini iyice araştırırsan bu soruyu sormana gerek kalmazdı ve şimdiye kadar bu işi gerçekten öğrenmiş olurdun.

Onun yeri aslında burası değil ve forumda birçok defa anlatıldı nasıl yapılacağı.Ben yinede burdan yazayım.

[b][color="#FF0000"]TrayTip("Kurulum Tamamlandı", "Saygılarımla", 5)
Sleep(3000)[/color][/b]

Boş bir autoit scriptine bunları kendi isteğinize göre düzenleyip yazın bu kadar.

Edited by casira

[quote name='dJ_Akman_77' date='14 April 2011 - 09:28 ' timestamp='1302773280' post='992676']
Eline sağlık hepsi tamamda şu splash tarzı uyarı balon işini nasıl yapıcaz ? Forumda baktım bulamadım, verdiğiniz paylaşımın içindede yok ??
[/quote]

Şurayı inceleyebilirsin

[code]http://www.tnctr.com/topic/61750-splash-nag-yeni-reklam-oedhesi-nasyl-yapylyr/[/code]

Hocam böyle katılımsız yapmayı biliyorum fakat bazı kurulumların içinde hem setup hemde hedef dosyaları bulunuyor onu nasıl yapabiliriz.? Hem arada öyle programlar oluyor ki parametresi olmuyor yada bulunmuyor o tür programları nasıl katılımsız yapabilirz ? Bilgilendirirseniz sevinirim :)

[quote name='SimpsoN_Bart' date='19 April 2011 - 17:36 ' timestamp='1303223818' post='995448']
Hocam böyle katılımsız yapmayı biliyorum fakat bazı kurulumların içinde hem setup hemde hedef dosyaları bulunuyor onu nasıl yapabiliriz.? Hem arada öyle programlar oluyor ki parametresi olmuyor yada bulunmuyor o tür programları nasıl katılımsız yapabilirz ? Bilgilendirirseniz sevinirim :)
[/quote]

Bazı programların parametresi yok veya tempe gönderdiği msi dosyalarını alarak katılımsız yapılabilir.Bazı programlar içinde özel parametre belirlenebilir.Farklı yol olarak repackager ile parametresi olmayan programlar msi dosyasına dönüştürülerek proadi.msi /qn parametresi ile sessizce kurdurulabilir.Veya Thinapp vb. gibi dosya değişikliklerini yakalayan programları kullanıp bu yakalanan dosyaları Smart Install Maker,Inno Setup,WinRAR Kullanarak katılımsız hazırlayabilirsiniz.

Bu anlatımdaki amaç hiçbir bat,cmd dosyası kullanılmayıp sıralı bir şekilde komutları çalıştırmaktır.

[quote name='hur_82' date='20 April 2011 - 14:38 ' timestamp='1303299484' post='995921']
anlatım ve paylaşım için emeğine sağlık casira peki bu "extracting" şeklinde çıkan menüyü nasıl yok edebiliriz :D yani silent olsun oda
[/quote]

GUIFlags="4" kısmını GUIMode="2" olarak değiştirirseniz hayalet gibi sessizce kurulur. :)

[quote name='casira' date='14 April 2011 - 12:31 ' timestamp='1302773461' post='992678']
Onun yeri aslında burası değil ve forumda birçok defa anlatıldı nasıl yapılacağı.Ben yinede burdan yazayım.

[b][color="#FF0000"]TrayTip("Kurulum Tamamlandı", "Saygılarımla", 5)
Sleep(3000)[/color][/b]

Boş bir autoit scriptine bunları kendi isteğinize göre düzenleyip yazın bu kadar.
[/quote]

Smart Install Maker ile katılımsız program yapıyorum autoit'le splash nag yaptım şimdi bunu nasıl katılımsız programla birlikte nasıl çalıştırabiliriz

[quote name='m3hm3t1991' date='27 April 2011 - 19:01 ' timestamp='1303920097' post='1000639']
Smart Install Maker ile katılımsız program yapıyorum autoit'le splash nag yaptım şimdi bunu nasıl katılımsız programla birlikte nasıl çalıştırabiliriz
[/quote]

aynen bende smartla yapıyorum ama sadatraytiple sag altta kod cıkarabiliyorum ben simle nag cıkaramadım denedimde

[quote name='m3hm3t1991' date='27 April 2011 - 19:01 ' timestamp='1303920097' post='1000639']
[/quote]

Aşağıdaki Resme Bakın.

[quote name='PoweredByAbdullah' date='27 April 2011 - 19:22 ' timestamp='1303921332' post='1000664']
aynen bende smartla yapıyorum ama sadatraytiple sag altta kod cıkarabiliyorum ben simle nag cıkaramadım denedimde
[/quote]

m3hm3t1991 ve PoweredByAbdullah
Aslında bunu burda sormamanız lazım.Smart Install Maker konusunda sormalısınız.Bu konu 7 ziple sıralı komut çalıştırma.Neyse Aşağıdaki resmi uygularsanız istediğinz gerçekleşmiş olur.Son.exe ismi size bağlı finish.exe felanda olabilir.

[img]http://img41.imageshack.us/img41/2229/simei.jpg[/img]

• 1 ay sonra...

[quote name='casira' date='19 April 2011 - 14:46 ' timestamp='1303224407' post='995452']
Veya Thinapp vb. gibi dosya değişikliklerini yakalayan programları kullanıp bu yakalanan dosyaları Smart Install Maker,Inno Setup,WinRAR Kullanarak katılımsız hazırlayabilirsiniz.

[/quote]

Thinapp ile böyle bir calismanin nasil yapilacagini kisaca anlatabilirmisin?

Edited by kaplan33

Arastirmadan birsey yazmam ve thin ile ilgili olarak sadece portable ile ilgili calismalar var ve portable yapimi,Sim,WinRar,7zip veya Repackager ile katilimsiz hazirlamak ile ilgili bir problemim yok.Benim merak ettigim thin ile nasil yapildigiydi.

[quote name='kaplan33' date='05 June 2011 - 16:23 ' timestamp='1307283833' post='1024681']
Arastirmadan birsey yazmam ve thin ile ilgili olarak sadece portable ile ilgili calismalar var ve portable yapimi,Sim,WinRar,7zip veya Repackager ile katilimsiz hazirlamak ile ilgili bir problemim yok.Benim merak ettigim thin ile nasil yapildigiydi.
[/quote]
[b]Bende tam yardım almak için konu acacaktım arkadaş iyi bir konuya değinmiş thinapp ile nasıl yapılıyor bu iş anlatırsanız seviniriz.[/b]

[quote name='kaplan33' date='05 June 2011 - 17:23 ' timestamp='1307283833' post='1024681']
[/quote]

Araştırmadan yazmıyorsun ama burayı tam anlamamışsın.

[b]Veya Thinapp vb. gibi dosya değişikliklerini yakalayan programları kullanıp bu yakalanan dosyaları Smart Install Maker,Inno Setup,WinRAR Kullanarak katılımsız hazırlayabilirsiniz.[/b]

Buradaki cümlede yakalanan dosyaları diye belirtmişim.Yani katılımsız kurulumu thinapp ile yapabilirsiniz demedim.

[b]Thin appde katılımsız yaptım fakat sagda acılırken thinapp cıkıyor aynen portable acılır gıbı vede program ekle kaldırda program ısmınde thınapp yazıyor bunun önüne nasıl geceriz kardeş.[/b]

[quote name='DUNC4N' date='05 June 2011 - 18:42 ' timestamp='1307288566' post='1024728']
[b]Thin appde katılımsız yaptım fakat sagda acılırken thinapp cıkıyor aynen portable acılır gıbı vede program ekle kaldırda program ısmınde thınapp yazıyor bunun önüne nasıl geceriz kardeş.[/b]
[/quote]

Ya konuyu nerden aldınız nerelere getirdiniz. ne thinapi kardeşim ya nerden çıktı.kim sana thinapp ile katılımsız yapmayı gösterdi veya nerden kendince esti.Birçok farklı yöntem var katılımsız yapımı ile ilgili gidip deveye hendek atlatır gibi niye kendinize zulüm yapıyorsunuz ne işiniz var thinap ile.Forumdaki var olan farklı yöntemleri dene mümkünse thinapi bilgisayarından kaldır. :)