Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Nokia Cep Telefonunumun Imei Çalındı

no_panix
 Share

Recommended Posts

Babamın kullandıgı nokia 1100 cep telefonuna gecenlerde bir mesaj geldı imei sahte oldugu ve kısa sure ıcınde kapatılacagı yazıyordu halbukı telfon faturalı ve garantili olarak sıfır kutusunda alınmıstı yaklasık 3 yıldır kullanmaktaydık durumu telfonu aldıgımız satıcıya bıldırdık faturasınıda goturduk klonlnadıgını soyledı yapacak bırsey yok dedı boyle seymı olur ya belkı maddı olarak bır degerı yok ama para verıp aldıgım ve kullanmakta oldgumuz bır cıhaz nasıl kapanır faturasıda var cozum bulmadık ne yapmamız gerekıyor bu durumu cozmek ıcın yardımcı olursanız sevnırım saygılar

yurt dışından gelen telefonları açtırmak icin türkiyede bulunan eski model telofonların imei sini kullanıyorlar. Acaba seninkinide böyle çalmış   olabilirlermi. Cok iyi hatırla telefonunu daha once bırıne verdın mi. Belki biri kalleşlik yapmış olabilir

Edited by &ULTİMATE&

hocam telefon yakın zamanda tamır gormedı yakınlarımızdan yapabılcek bırının oldugunu sanmıyorum ama bır sekılde ulasılmıs malum bunu cozmek ıcın ızlencek yol varsa onu yapmak ıstıyorum varsın ben telefonumu kullanamıyım ama karısdakıde kullanmasın

[quote name='no_panix' date='14 April 2011 - 19:31 ' timestamp='1302805875' post='992907']
hocam telefon yakın zamanda tamır gormedı yakınlarımızdan yapabılcek bırının oldugunu sanmıyorum ama bır sekılde ulasılmıs malum bunu cozmek ıcın ızlencek yol varsa onu yapmak ıstıyorum varsın ben telefonumu kullanamıyım ama karısdakıde kullanmasın
[/quote]
senin imei kodunu sadece kullandığın operatör bilir bir ara call center elemanları yasadışı bilgi veriyorlardı
çetelere filan onlar olmasın ayrıca operatörü arayarak mesaj geldiğini faturanızın olduğunu söyleyin
bide şu mesele var imei no su kaydedilmemiş olabilir o yüzden gelmiştir 5 tl ye kaydediyorlar

Aynı olay benim de başıma geldi. Fatura ile aldığım yere gittim. Durumu anlattım. Tamir bile görmediğini söyledim. Faturamın fotokopisi ve kimlik fotokopisini alıp Samsung'a ileteceklerini söylediler. Halen beklemedeyim. Şu an herhangi bir sıkıntı yok. Aldığın yere tekrar git. Olmassa Tüketici Hakem Heyetine başvur.

[quote name='kalelibilişim' date='14 April 2011 - 20:39 ' timestamp='1302813573' post='992967']
Durumu telekominikasyon kurumuna bldirirsen faturanı ibraz ettiğin takdirde telefonun kapanmaz.
[/quote]
nereden bildirebilirim hocam yardımcı olursanız sevnırım

[quote name='no_panix' date='14 April 2011 - 17:36 ' timestamp='1302802608' post='992890']
Babamın kullandıgı nokia 1100 cep telefonuna gecenlerde bir mesaj geldı imei sahte oldugu ve kısa sure ıcınde kapatılacagı yazıyordu halbukı telfon faturalı ve garantili olarak sıfır kutusunda alınmıstı yaklasık 3 yıldır kullanmaktaydık durumu telfonu aldıgımız satıcıya bıldırdık faturasınıda goturduk klonlnadıgını soyledı yapacak bırsey yok dedı boyle seymı olur ya belkı maddı olarak bır degerı yok ama para verıp aldıgım ve kullanmakta oldgumuz bır cıhaz nasıl kapanır faturasıda var cozum bulmadık ne yapmamız gerekıyor bu durumu cozmek ıcın yardımcı olursanız sevnırım saygılar
[/quote]

Turkucell Call Center da çalışıyorum.. Öncelikle *#06# yapıp telefonunuzun imei numarası ile size gönderilen mesajdaki imei numarasını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer size gönderilen mesajdaki numarayla sizin imei numaranız farklı ise korkulacak bir durum yok gönderilen mesajı dikkate almayınız. Fakat mesajdaki imei numarası ile telefonun imei numarası aynı ise ve telefonu aldıgınız satıcı hakkında işlem yapabilirsiniz orjinal ve faturası elinizdeyse mutlaka ilgilenmek zorundalar çünkü fatura kestiği bir telefonu kaçak satamaz..

Benim de başıma gelen bir olay.Benim telefon philips ti onları aradım 2 gün içinde telefonumu açtırdılar.Anladığım kadarıyla telekominikasyon kuruluna onlar başvurup açtırdılar.Çünkü Onların ithal ettiği telefondu.

vodafone turkcell avea hattın hangisi ise başvur... onlar illaki sana bir yol gösterirler..başıma geldi telefonum orjinal aldım kvk arması vardı..yurtdışından gelme çıktı...götürdüm adamlar yol gösterdi...sanada ne yapman gerektiğini söylerler

bakın burada yeni bir haber var. Adam telefon imei'si klonlandığı için tüketici hakları hakem heyetine başvurmuş. Dava ta yargıtaya gitmiş. Kararı okudum ama ne olduğunu tam anlayamadım.
bir hafta önce de benim başıma geldi. Yeni aldığım telefon bir hafta sonra kapandı. Ünlü bir teknoloji mağazasından almıştım. Geri götürdüm,aldılar ve yenisini verdiler.

[code]http://www.memurlar.net/haber/193396/[/code]

[quote name='no_panix' date='15 April 2011 - 02:45 ' timestamp='1302828308' post='993047']
nereden bildirebilirim hocam yardımcı olursanız sevnırım
[/quote]
http://www.mcks.gov.tr/tr/index.php

http://www.tk.gov.tr/

http://www.tib.gov.tr/

tel no ile imei no ilişkilendirilir. ve o telefon yalnızca ilşkilendirilmiş hatla kullanılır.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

Edited by kalelibilişim