Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Aktivasyon Sorunu

dantedan
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Sistemde XP yüklüydü ancak etkinleştirme istiyordu ve hesap ekranından ilerisine geçişe izin vermiyordu.
Ben de c-ronaldo nun hazırladığı win7 ile format atayım istedim.
win7 bu http://www.tnctr.com/topic/165523-windows-7-tum-surumler-sp1-tr-dvd-msdn-25-thubat/

Kurulum bittikten sonra ana açılış ekranı hemen gelip, gidiyor ve görebildiğim kadarıyla etkinleştirme istediği.

Bilmiyorum böyle birşey mümkün mü ama bu kasa, markalı ve üzerinde xp lisansı ile gelenlerdendi ve sanki anakarta yani biosa windows etkinleştirmesi gömülmüş gibi... hangi windows olursa olsun ilk istediği bu olacak gibi geliyor.

bilmiyorum anlatabildim mi?

ayrıca başka bir kasada çalışan xp yüklü bir hd yi bu kasaya bağladığımda bana yine etkinleştirme ekranını açıyor.

eğer yanlış başlığa açtıysam, kusura bakmayın lütfen. Edited by dantedan

C-Ronaldonun hazırladığı sistem otomatik aktivasyondur ve kurulumdan sonra bilgisayarınız otomatik olarak aktive edilmiş olması lazım ve bu hiçbir soruna yol açmaz Wat Uyumlu aktvisyondur yani biosunuz modlu ise sertifika ve key girer değilse uygun bir crack yaparak aktive eder

[quote name='milano88' date='15 April 2011 - 10:02 ' timestamp='1302861778' post='993139']
C-Ronaldonun hazırladığı sistem otomatik aktivasyondur ve kurulumdan sonra bilgisayarınız otomatik olarak aktive edilmiş olması lazım ve bu hiçbir soruna yol açmaz Wat Uyumlu aktvisyondur yani biosunuz modlu ise sertifika ve key girer değilse uygun bir crack yaparak aktive eder
[/quote]
teşekkürler.

c-ronaldo'nun çalışmasında sorun olduğunu düşünmüyorum. ancak kurulumdan sonra etkinleştirme isteği ile ortada kaldığım da aşikardır.
en kötü ihtimalle pc açılır ve bana 30günlük süre verirdi ama malesef olmuyor...

[quote name='dantedan' date='15 April 2011 - 12:20 ' timestamp='1302862816' post='993143']
teşekkürler.

c-ronaldo'nun çalışmasında sorun olduğunu düşünmüyorum. ancak kurulumdan sonra etkinleştirme isteği ile ortada kaldığım da aşikardır.
en kötü ihtimalle pc açılır ve bana 30günlük süre verirdi ama malesef olmuyor...
[/quote]
sistemi aktive edemediysenis yardımcı olabilirim

memnun olurum, teşekkürler.

hemen belirteyim ki c-ronaldo'nun çalışması ile başka bir bilgisayara format attım ve aktivasyon dahil herşeyi kendi halletti. yani win7 ile ilgili sorun yok.

bazı şeyleri tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum;

1- xp yüklü olan hdd etkinleştirme istiyor ve açılmıyordu.
2- aynı hdd ye win7 kurduğumda da etkinleştirme istedi ve açılmadı.
3- başka bir hdd yi (xp yüklü) bu sisteme taktığımda o da etkinleştirme istedi açılmadı.(normalde, başka pc de çalışan hdd)

aslında "Katılımsız Kurulum Destek" başlığının çok dışına çıktığımı hissediyorum...

Edited by dantedan

• 2 hafta sonra ...

[quote name='dantedan' date='15 April 2011 - 11:08 ' timestamp='1302865732' post='993173']
memnun olurum, teşekkürler.

hemen belirteyim ki c-ronaldo'nun çalışması ile başka bir bilgisayara format attım ve aktivasyon dahil herşeyi kendi halletti. yani win7 ile ilgili sorun yok.

bazı şeyleri tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum;

1- xp yüklü olan hdd etkinleştirme istiyor ve açılmıyordu.
2- aynı hdd ye win7 kurduğumda da etkinleştirme istedi ve açılmadı.
3- başka bir hdd yi (xp yüklü) bu sisteme taktığımda o da etkinleştirme istedi açılmadı.(normalde, başka pc de çalışan hdd)

aslında "Katılımsız Kurulum Destek" başlığının çok dışına çıktığımı hissediyorum...
[/quote]
yedek alacaklarını al makinendeki hdd ye tam format at büyük bir ihtimalle sorunun çözülecektir. ister xp kur istersen w7