Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

16 Nisan Cumartesi Ehliyet Sınavı

Mehmet
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben çok çalıştım ama motordan çok korkuyorum sebebi ise :)
Regülatör
Alternatör
Konjektör
Flaşör
Enjektör
Distribütör
Reflektör
Radyatör
Akümülatör
Karbüratör
hepsi tör ile bitiyor doğal olarak kafa karıştırıyor :D
ilk yardımda damartör akciğertör karaciğertör midetör düşünsenize :rofl:
tnctrtör :yahoo:

ben ehliyet sınavına girmeden önce kurstaki derslere hiç girmedim, kitaptanda çalışmadım sadece 5 CD lik bir eğitim seti vardı. Sınavdan önce her CD'yi 2 şer kez izledim ve o şekilde girdim. Tüm sınavlardan 90'ın üzerinde not aldım. CD'deki adam çıkmış ve çıkabilecek sorulara göre çok güzel anlatıyor, bu şekilde hazırlanın derim.

[quote name='KintaRo' date='15 April 2011 - 15:00 ' timestamp='1302879639' post='993262']
ben ehliyet sınavına girmeden önce kurstaki derslere hiç girmedim, kitaptanda çalışmadım sadece 5 CD lik bir eğitim seti vardı. Sınavdan önce her CD'yi 2 şer kez izledim ve o şekilde girdim. Tüm sınavlardan 90'ın üzerinde not aldım. CD'deki adam çıkmış ve çıkabilecek sorulara göre çok güzel anlatıyor, bu şekilde hazırlanın derim.
[/quote]
Son gün çalışmayın der herkes bütün sınavlar için söyleniyor bu söz sizin fikriniz nedir bu konuda :)

bende kursa hiç gitmedim(derslere yanii)..kitaptan yol işaretleri,çizgileri ne varsa çalıştım..sonra son 5-6 yılın sorularını buldum netten..onlara çalıştım aynısı geldi..trafikte sorunum yok..işaret,yol çizgileri vs biliyorum ama motordan zerre anlamıyorum..oda bi sıkıntı tabii

Edited by slkcer

Ben kursa sadece kayıt olurken gittim, kendimi bildiğim için verdikleri kitabı da almadım ama sınavdan en düşük 82 not alarak geçtim, o sınavın çok önemli bir özelliği var, şıklar seni zaten doğruya götürüyor, öyle absürt seçenekler koyuyorlar ki... En azından benim zamanımda böyleydi. :rolleyes:

bizim zamanimizda kirmizi bir kitap vardi icerisinde sorular olan. o kitaptan cikiyordu tum sorular. halen oyleyse o kitabi alin 1 defa okuyun yeter.

tavsiyem 1-2 kere derse girmen ve 1-2 test çözmen eger temelin varsa asla kalmazsın.

Örneğin ben aldıgımda elektronik mezunuydum arac motorlarında anlamam 1-2 derse girdim 1-2 test çözdüm motordan full trafikden 1 i.yardımdan 2 soru yanlış yaptım ve sınav suresinin yarısından daha az surede çıkdım sorular cok basit öyleki bir sorunun cevabını aşşagaıdaki soruda veriyorlar.

yaw arkadaşlar yaşımdan mı desem yaşadıklarımdan mı desem git istediğin testleri anlayarak çöz eğer sınavı kazanamazsan kesin embesilsin.yaşım itibariyle oğlum olacak olan adama tüm test sorularını çalış diye veriyorsam adan kazanamıyorsa sınavı ya embesil yada su katılmamış salaktır. hiç bir şey bilmiyorsan git trafik kannununu oku soruları yanıtlarsın çünkü eşim söyledi yaptıkları tek şey trafik kanununun öğretmek (my wife lawyer)

[color="#006400"][b]Bende yarın giricem E sınıfı için ilk kez ehliyet sınavına 1200 soru çözdüm yani son yılların bütün sınavlarını 2008 in son sınavı dahil toplam 10 sınav testleri saymıyorum bile ben motorrdan rahatımda ilk yardımda 1 soru fln çıkıyo

enteresan bi onlarda takılıyorum yani son 10 sınavda en az aldığım puan 96.7 oda ilk yardımdan benim gibi girecek arkadaşların hepsinin ALLAH yardımcısı olsun hepinize başarılar arkadaşlar yarın sınavdan sonra bide kıl direksiyon

hocasının dersi var adam hitler gibi yaşa maşa bakmıyo fırçalıyo resmen :D ağzının payını aldı ama...[/b][/color]

[quote name='mehmetben' date='15 April 2011 - 18:05 ' timestamp='1302879919' post='993266']
Son gün çalışmayın der herkes bütün sınavlar için söyleniyor bu söz sizin fikriniz nedir bu konuda :)
[/quote]

valla ben sınava son 2 gün kala çalışmaya başlamıştım :D