Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

4 Gb 1333 Mhz Ram'de Kingston Mu Hi-Level Mi?

EKE58
 Share

Recommended Posts

4 gb DDR3 1333 Mhz tek modül halinde sipariş edeceğim inşaallah ancak;
Hi-Level 55 dolar, soğucutuculu
Kingston 67 dolar, soğutucusuz
Sizce hangisini almalıyım?Sonuçta Hi-Level daha ucuz, artı soğutucusu var ve sorun çıkarmayacaksa onu alayım ama bir sormak istedim sizlere.
Evet hangisi??? :mellow:

Edited by EKE58

[quote name='Taytanix' date='15 April 2011 - 17:31 ' timestamp='1302881506' post='993285']
kingston almanı tavsiye ederim.hi-level'den performans alamassın.ayrıca sogutucu falan hikaye.çok ısınıyor.
[/quote]

Tamam.

[quote name='mert.0698' date='15 April 2011 - 17:32 ' timestamp='1302881579' post='993286']
ramlerin en iyisi cosair sonra hi-level sonra kingston ... diye biliyorum
[/quote]

İlginç ben de en iyisi OCZ diye biliyorum ama o kadar param yok :)

[quote name='exi23' date='15 April 2011 - 17:46 ' timestamp='1302882417' post='993298']
Kingston al eke kardeşim soğutucu falan istemez. ;)
[/quote]

Teşekkür ederim usta, bu kadar insan kingston diyorsa vardır bir hikmet.Aldığımda Kingston alacağım :)

Maddi durumun iyi ise OCZ, ikisi arasında ise kesinlikle Kingston.Özellikle ddr3 ramler konusunda dikkat edeceğin konu anakartın.Eğer anakartın Asus ise sadece ve sadece Kingston al çünkü lanet Asus ram seçer göbeğin çatlar rami gerçek hızında çalıştıracağım diye ve pc açılışında sorun yaratır. (Deneyimlerimle sabittir)Gigabyte ya da farklı bir marka ise önceliği Kingston'a ver ama diğer markaları da düşünebilirsin.

Şimdilik bütçem üst markalara olanak vermiyor.Anakartım Gigabyte, Asus alır mıyım hiç :) Anakartta sıkıntı yok, mesele f/p olarak en iyi rami bulmakta ki bulduk sanıyorum oda kingston.

Edited by EKE58

[quote name='rulman' date='15 April 2011 - 19:15 ' timestamp='1302887709' post='993333']
Kingston al derim
Ama tek modül veya dual kit konusunda tavsiyem dual kit alman.
2*2 /4*2 veya 8*2 Dual kit al derim
[/quote]

Esasen ben de 2*2 dual düşünüyordum ancak, benim anakartım hem Ddr2 hem de Ddr3 destekli, o yüzden ddr3 slotu sadece 2 tane.
2*2 alırsam iki slot da dolacak ve yarın yükseltmek istediğim zaman elimdekileri elden çıkarmam gerekecek.Oysa bu şekilde olursa çok sıkılırsam alırım bir dörtlük daha diye düşünmüştüm :D

[quote name='rulman' date='15 April 2011 - 19:21 ' timestamp='1302888115' post='993336']
Anakartın max kaç GB destekliyorsa ona göre al derim. tekrardan masraf yapmazsın hem
[/quote]

Teşekkür ederim, 8 gb üst limit, o yüzden o şekilde düşünmüştüm zaten :)

[quote name='smtkrt55' date='15 April 2011 - 18:48 ' timestamp='1302889686' post='993347']
kingston hyperx 4gb 1333 tek modul kullanıyorum cok guzel düsünmete gerek yok kingston al
[/quote]

Arkadasa katılıyorum.Hyper Ram lar gerçekten çok iyi alabileceğin en iyi ram Kingston dur.

[quote name='EKE58' date='15 April 2011 - 18:17 ' timestamp='1302880641' post='993277']
Kingston Amerikan diye biliyorum, Hi-Level'dan bahsediyorun sanırım...
[/quote]

yok bendaha 2 gün önce 2gb kingston ram aldım üstünde made in taiwan yazıyordu kutusunda

ram alırken marka seçilmez anakart üreticileri bütün ram markalarını test ederler
hangileri sorunsuz çalışırsa liste yaparlar kitapçığına ve sitesine koyarlar
eğer ram listeden seçilirse sorunsuz çalışır

[quote name='yawuz58' date='15 April 2011 - 22:03 ' timestamp='1302897827' post='993445']
ram alırken marka seçilmez anakart üreticileri bütün ram markalarını test ederler
hangileri sorunsuz çalışırsa liste yaparlar kitapçığına ve sitesine koyarlar
eğer ram listeden seçilirse sorunsuz çalışır
[/quote]

Ondan bahsetmiyoruz ki burada hangi ram daha uzun ömürlüdür, hangisi daha kalitelidir onlardan bahsediyoruz.