Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win7 64 Bit Dvd Okuyucuyu Görmüyor

cenk_1910
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç denemem sonucunda işletim sisteminin dvd okuyucusunu görmediğini fark ettim . Dvd okuyucu çalısıyor fakat yazmıyor. 32 bit işletim sisteminde öyle değil hem yazıyor hem okuyor. Bunu gidermenin bir yolu var mıdır ? Sistemimde 4 gb ram var 32 bit işletim sistemine dönmek istemiyorum . Lütfen yardım . İlgilenen ve yorum yazan arkadaşlara teşekkürler

DVD-rom'u bence kablolarında sorun var sıkıştır kabloyu olmazsa yorum yaz buraya ben onu halletmiştim

ya da bunu dene %100 çözüm bu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

buraya gir

girdiğin zaman Upperfilters and Lowerfilters. şu dosyadan birisi varsa onu sil bilgisayarını yeniden başlat sorun çözülür banada olmuştu böyle düzelttim

Edited by dokumacı_yaşar

Dostum girdim fakat oyle bır dosya yok bunlar var ;
[img]http://i53.tinypic.com/6s3mmg.png[/img]

yok mu yardım edıcek

up

Edited by dokumacı_yaşar

• 2 hafta sonra ...

cenk arkadasım aynı sorunla bende daha once karsılasmıstım buyuk ıhtımalle asagıdakı lınktekı programı calıstırdıgında duzelecektır.
programı sagtus yonetıcı olacak calıstırıp fıx le pcın yenıden basladıgında optık okuyucun gorunurhalde olacak.

http://hotfile.com/dl/116381295/cd5a8e0/MicrosoftFixit50027.msi.html

Denicem ama az once bende bişiler buldum deniyorum
http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?FamilyID=3db356d3-527e-433f-8c41-5295789ec8fe

burda Mats_Run.dvd.exe indirdim bişiler yapıyor ondan sonra bakıcam dostum

Denedim olmadı :|

Edited by dokumacı_yaşar

aynı sorun bendede var yaklaşık 6 aydır yeni dvd rom aldım eskisi ölükmü diye ondada aynı bir türlü saglam dvd yazdıramıyorum
bende çözemedim giddi win7 32 bit kullandıgım kasanın içini açıyorum kaplolardan filan oynuyorum yazıyor
tekrar gerek olursa dvd yazmam yine yazmıyor kaploları yeniledim sonuç yine aynı yani anlayacagın bir dvd yazacaksam
kasayı açıyorum oynuyorum kaplo filan anca öyle yazıyor bu sürekli böyle

Hocam laptop bendeki heran içini açıp kurcalamam mı gerekecek :D İşin ilginç tarafı 32 bitte canavar gibi çalışıyor 64 bit kurunca aman Allahım .