Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Widows 7 Kurulum Sorunu

hayal@_kny
 Share

Recommended Posts

bilgisayarıma windows 7 yi daha önce birçok kez kurdum ve hiç sorun yaşamamıştım ama bu kez şöyle bir sorunla karşılaştım; kurulum cd mi koyup başlatıyorum bilgi toplanıyor kısmında şimdi yükle deyip hdd mi de seçtikten sonra ileri diyorum ve Sürücü Yükle başlığı altında "sabit diskinize erişmek gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için sürücü dosyalarını içeren yükleme medyasını yerleştirin ve tamam a tıklayın Not: Yükleme medyası bir dvd veya usb flash sürücü olabilir" diyor sonrada "imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olun sonra tamam ı tıklatın" diyor nasıl yapabilirim bi fikri olan varmı? Bilgisayar ViewSonic atom işlemci netbook lardan

Anlattığın kadarı ile Windowsun çalışıyor ve biçimlendirmemişsin.Şayet windowsun çalışıyorsa win.7'yi harddiskten kurmayı dene.Elindeki DVD'de hata olabilir.Win.7 kurulum dosyalarını D veya E diskine boş alana kopyala,vereceğim linkten nt6 hdd yukleyici dosyasını indir.Kurulum dosyalarının yanına kopyala.Bu dosyayı yönetici olarak çalıştır.Açılan sayfada orta yerdeki Mod2 ye tıkla,tekrar açılan sayfada alttaki Yeniden başlata tıkla.Bilgisayarın kapanıp,açılacak.Açılırken siyah ekranda kurulu windowsun ve nt6 hdd yukleyici Mod2 seçili gelir.Burada geri sayım vardır,kaçırmadan ok çubuklarla alttaki nt6 hdd yukleyici mod2 seçeneğini seç Entere bas.Gerisi aynen DVD'den kuruluyormuş gibi devam edecektir.Başarılar.
Link aşağıda...
http://www.sendspace.com/file/tdk6jn

[quote name='savran' date='16 April 2011 - 23:33 ' timestamp='1302996829' post='994088']
Anlattığın kadarı ile Windowsun çalışıyor ve biçimlendirmemişsin.Şayet windowsun çalışıyorsa win.7'yi harddiskten kurmayı dene.Elindeki DVD'de hata olabilir.Win.7 kurulum dosyalarını D veya E diskine boş alana kopyala,vereceğim linkten nt6 hdd yukleyici dosyasını indir.Kurulum dosyalarının yanına kopyala.Bu dosyayı yönetici olarak çalıştır.Açılan sayfada orta yerdeki Mod2 ye tıkla,tekrar açılan sayfada alttaki Yeniden başlata tıkla.Bilgisayarın kapanıp,açılacak.Açılırken siyah ekranda kurulu windowsun ve nt6 hdd yukleyici Mod2 seçili gelir.Burada geri sayım vardır,kaçırmadan ok çubuklarla alttaki nt6 hdd yukleyici mod2 seçeneğini seç Entere bas.Gerisi aynen DVD'den kuruluyormuş gibi devam edecektir.Başarılar.
Link aşağıda...
http://www.sendspace.com/file/tdk6jn
[/quote]

hoca olmayınca geçici olarak hdd den yükleme yapmak için vista kurdum orada dediğini aynen yaptım fakat ortadaki mod2 yi seçtikten sonra "System installation file cannot found in any partition. please check and try again" diyor.

[img]http://img155.imageshack.us/img155/7025/adsztnr.jpg[/img]

Yazımı iyi okumamışsın,görünen sayfada alttaki yeniden başlat yazısına tıkla,pc kapanıp açılacak,siyah ekranda nt6 hdd yukleyici mod2 yi seç enterle.Kuruluma başlar.

Vista kurabildiğine göre,senin Win.7 DVD'sinde hata var demekki.Anlattıklarımı uygula,harddiskten rahatlıkla Win.7'yi kurarsın.Başarılar.

Edited by savran

bu sorun bir zamanların meshur sata harddisk sorununa cok benziyor. kullandığın win7 eğer lite ise önyüklemede kullanılması gereken harddisk sürücüsü silinmiş olabilir.harddiskinin sürücüsünü flasha at yükleme medyası diye onu göster.

bu sorun bir zamanların meshur sata harddisk sorununa cok benziyor. kullandığın win7 eğer lite ise önyüklemede kullanılması gereken harddisk sürücüsü silinmiş olabilir.harddiskinin sürücüsünü flasha at yükleme medyası diye onu göster.

ikinci mesajım fazladan gitmis silinebilir.

Edited by nonamexx