Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Donma Sorunu

alixboy33
 Share

Recommended Posts

[b]Sistem özellikleri[/b]

Asus P5VD2-MX Anakart
Pentium D 2.80 Çift cekirdek işlemci
Zotac Nvdia GeForce 9500GT 1GB 128 bit Ekran Kartı
1,5 Gb Ram
Sistem : Premium Xp Sp3 2009 (p@pill@n kullanıcısının hazırladgı modfyelı xp)

Uzun zamandan beri yasadıgım bir sorun bu. bilgisayarı baslatıorum. normal sıradan işlemler yaparken bırden ekran donuyor ve hıcbır fonkısyon ıslemıyor ve reset cekmek zorunda kalıyorm. bu sorun nadiren yasanan bir sorun. daha sıklıkla daha dogrusu her oyuna girdigmde ya oyuna girerken yada oyunun ortasında ekran donuyor renkler degısıyor bıraz sonra sıyah oluo tekrar eskı rengne gelıo ve bı 15-20 sn. sonra kendını yenıden baslatıyor. Bilgisayar yenıden acıldıgnda ise sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı yazıyor. Bu sorunu aylardır yasıorum bir turlu cozum bulamadım.

[b]Benim Yaptıklarım :[/b]

[font="Lucida Console"]-Ramleri degiştirip denedim.
-işlemci macununu yenıledm.
-kasanın daha ıyı soguması ıcın fan felan taktm bı 8 derece kadar asagıya cektm ısıyı.
-güc kaynagıda kullanıyorum 1000 Wattlık.
-kasanın tamamen tozunu temızledm
-hdd sata gırıslerını degstrp dıgerne taktm.
-sistemi yenıledm win7 kurdm.
[/font]

[b]Bu işlemleri yaptm ve sorun hala devam edıyor. Cözüm önerilerinizi beklıorum. Yardımcı olan arkadslarıma simdiden tesekkur edıyorum.[/b]

Cözümü kesin olmayan bir durum her şeyden cıkabilir ramlerin uyumsuzluğundanda olabilir asus anakartlar genelde ram çok secicidir anakartın sitesinden taktığın ramlerin uyumlu olup olmadığından kontrol etmeni tavsiye ederim.

sorununun anakarttan olma ihtimalide var yani istersen bi teknik servise göster derim çünkü diğer hepsini denemişsen pek bi altarnetifin kalmıyor yada üzerinde harici olarak donanım aygıtı varsa bunları söküp deneyebilirsin pcı da falan başka aygıtlar ama bunlar yoksa anakartını göster derim arkadaşım birde bunların yanında başka bir hdd ile deneme fırsatı bulursan bunuda deneyebilirsin garanti olsun.

Edited by crazy_hunter

benim üzerinde durdugum 2 sebep var bana göre. 1.si chpset cok ısınıyor 2.si de işlemci overlock hatası veriyor arada bunları test etmek ıcın ugrastm bayada olmadı. Zaten 3-5 ay a kadar yenı bır pc veya laptop alcam ama bu pc nınde cope gıtmesnı ıstemıorum. bu pc yı silkroad gbi oyunları oynamak ıcın kullanmak ıstıorum. hani şu saatten sonrada bu pc ye masrafta yapmak ıstemıorum.

Buna benzer bi olay gelmişti başıma senin gibi bi çok şey denedim , sorun ekran kartında çıkmıştı özellikle oyunlar ve videolarda donma ve mavi ekran hatası veriyordu. sende farklı bi ekran kartı dene istersen geçmiş olsun.