Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ttnet Ilk Fatura

nakser007
 Share

Recommended Posts

bugün ilk adsl faturam geldi.nisan 2011 dönemine ait olduğu yazıyor.aboneliğimi 10/03/2011 tarihinde başlatmıştım.16mbps ye kadar limitsiz ve yalın internet tarifesindeyim.gelen fatura bana bira kabarık geldi.normalde 59 lira adsl 15 lira yalın parası ve bağlantı ücreti 2 lira(12 ay taksitli) ve devre hazırlama ücreti 8 lira bunların yansıması gerekmezmiydi faturaya.faturayada birsürü kalemde girmişler.hiç bir şey anlaşılmıyor.bu fatura kabarık mı yoksa normal mi siz ne düşünüyorsunuz.? ilginiz için şimdiden teşekkürler :rolleyes:
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/19/8946.png[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/19/8982.png[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/19/8991.png[/img]

[quote name='teknohalit' date='19 April 2011 - 15:54 ' timestamp='1303228493' post='995507']
bi sorun olabilir 444 0 375 i arayarak sor bence bi ne nereye gitmiş diye. yoksa kazık atmaya yer ararlar hakkını aramazsan. bnm de başıma gelmişti. snn faturan normal deil
[/quote]

senin faturaydamı kabartıp yollamışlar? sen sorunu nasıl çözdün

[quote name='PurpleStreet' date='19 April 2011 - 15:59 ' timestamp='1303228747' post='995508']
geçmiş olsun ...
[/quote]

geçmiş olmadan çözeyim sorunu tabii çözebilirsem

Edited by nakser007

aradım ve kadına izah etmesini istedim. o da eklentileriniz bulunuyor dedi (ttnet aile koruma şifresi ,tt net vitamin vs. ) bir dahaki aya iptal edilmesini istedim.ayrıca kadın abuk sabuk ücret tarifeleri soyledi bu deişmez dedi. biraz bağırınca oteki ay nedense dusuk geldi :)

Ttnet,te önce öde sonra kullan sistemi var dolayısı ile 33 tl lik kısım mart ayıma ait ilk fatura kesim tarihine kadar olan kullanım ücreti,diğer 42 tl,lik kısımda nisan kullanımın için olan kısım ve diğerleride yalın adsl,hat kurulumu vs. vs. yani fatura normal,mayıs ayı faturan normal adsl kullanım ücreti ve yalın internet ücreti ve varsa diğer taksitli ödemelerinin toplamı kadar gelir..

[quote name='Xedox' date='19 April 2011 - 16:09 ' timestamp='1303229397' post='995523']
Ttnet,te önce öde sonra kullan sistemi var dolayısı ile 33 tl lik kısım mart ayıma ait ilk fatura kesim tarihine kadar olan kullanım ücreti,diğer 42 tl,lik kısımda nisan kullanımın için olan kısım ve diğerleride yalın adsl,hat kurulumu vs. vs. yani fatura normal,mayıs ayı faturan normal adsl kullanım ücreti ve yalın internet ücreti ve varsa diğer taksitli ödemelerinin toplamı kadar gelir..
[/quote]

tamam bunları anladım peki taksitli 2 tl giriş var.birde bunun yanında bağlantı ücreti diye 19.51 tl lik giriş var bu ne peki bir bilgin varmı? herhalde tarife ücreti olan 59 tl de kdv dahilmi yoksa değilmi? ayrıca kdv öiv de hesaplamışlar :)

Açıkçası ilk faturada çeşitli isimler altında (bağlantı ücreti,hat kurulum,tesis vs.) bir defaya mahsus haşırdatıyolar,onun dışında 59 tl kdv dahil fatura geliyo,o 2 tl de adını hatırlamıyorum ama bilmemne ücretini 12 aya bölüp taksit yapıyolar..

[quote name='gozyası' date='19 April 2011 - 16:44 ' timestamp='1303231443' post='995545']
Faturan Fazlasıyla Fazla Gelmiş,Normalde 60-70 Tl hadi diyelim en FAZLA 90 Tl gelsin,Sanırım Biyer de Bişi Var [b]İyi Düşün [/b]Kampanya Felan Hani ??
[/quote]

yok hiçbir kampanyasına katılmadım sonradan birşey çıkarmasınlar diye. modemimi filan ayrı aldım.

sadece bu aya özgü bir şey olsunda her ay şişirmesinler faturayı.Mecbur alışacağız ttnet e uydu net yok henüz burada gelsin bende geçerim direk :D ayın sonu gelsinde bir arayıp sorayım müşteri hizmetlerini.şimdi arasam hızımı düşürürler filan iyice uğraştırırlar beni :)

Edited by nakser007

biz o zamanlar bu internet konusunda biraz toyduk ilk defa bağlatıyoduk yaptık bazı hatalar neyse insan hata yapa yapa öğrenirmiş :D (Bu arada modemi onlar vermişti onun parası,kampanya vardı ilk 3 ay mı ne 10 TL mi ne öyle bi kampanya vardı bilmiom daha vardır ama hatırlamıyom :D )