Jump to content

Tdf Libre Office' Nin Hedeflerini Yeniden Açıkladı


KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#006400"][b]The Document Foundation LibreOffice’in Hedeflerini Yeniden Açıkladı[/b][/color][/size]

[img]http://www.pardus-linux.org/wp-content/uploads/2011/02/lo.png[/img]

Oracle’ın OpenOffice için yaptığı projenin topluluk temelli devam etmesi duyurusuna cevaben The Document Foundation, vakfın ve LibreOffice’nin hedeflerini yeniden açıkladı.

Vakfın yönetim komitesi adına bir duyuru yapan Charles-H. Schulz, OpenOffice.org topluluğu ve kodları için vakfın hedeflerinin, The Document Foundation’ın kuruluş tarihi olan Eylül 2010′da zaten açıklandığını belirtti.

Schulz kısaca, TDF ve LibreOffice’nin en başında planlandığı şekilde yoluna devam edeceğini ve yeni üye ve ortaklara istekli olduklarını belirtiyor. Duyuru, projeye rahat bir geçiş için, her türlü emeğin, vakıfça gösterileceğini belirterek son buluyor.

15 Nisan’da Oracle yöneticilerinden Edward Screven, OpenOffice’in, tamamen topluluk temelli olarak geliştirileceğini ve bir ticari sürümünün planlanmadığını duyurmuştu. Ancak Oracle, OpenOffice’in kodları ve telif hakları ile ilgili detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Buradan anlaşılacağı üzere, The Document Foundation’ın LibreOffice’i, OpenOffice ile tekrar birleştirmek gibi bir düşüncesi yok.

[right][size="2"][color="#FF0000"][b]KAYNAK:[/b][/color] [color="#0000FF"][u][i]Pardus-Linux.ORG[/i][/u][/color][/size][/right][/color][/size][/center]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...