Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Nin Format Sırasında Isı Durumu?

BARHANN
 Share

Recommended Posts

[color="#006400"][b]anca böyle görürsün [/b][/color] [b][color="#006400"]yani cpu gpu ve anakart hdd ısısını gösteren lcd yada led panelle [/color][/b]

[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/646074/C7A74C7394C1491387479C16D7AEFBEB.jpg[/img]

[quote name='neskali' date='20 April 2011 - 12:24 ' timestamp='1303302276' post='995939']
[color="#006400"][b]anca böyle görürsün [/b][/color] [b][color="#006400"]yani cpu gpu ve anakart hdd ısısını gösteren lcd yada led panelle [/color][/b]

[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/646074/C7A74C7394C1491387479C16D7AEFBEB.jpg[/img]
[/quote]

Neskali arkadaşım,
Böyle bir Lcd ya da Led paneli kasaya sonradan taktırabilir miyim? Gördüğüm kadarıyla senin kasanda örjinalinde var. Bağlantıları nasıl olacak,nereden bulabilirim? Saygılar...

[quote name='BARHANN' date='20 April 2011 - 18:33 ' timestamp='1303317189' post='996073']
Neskali arkadaşım,
Böyle bir Lcd ya da Led paneli kasaya sonradan taktırabilir miyim? Gördüğüm kadarıyla senin kasanda örjinalinde var. Bağlantıları nasıl olacak,nereden bulabilirim? Saygılar...
[/quote]
[color="#006400"][b]
Benim kasam değil o örnek olsun diye vermiştim ama yapabilirsin tabi işlemciye gpu ya yani ekran kartı işlemcisine ve diğer bileşenlere oluyomu bilmiyorum ama ikisine kesin oluyo bu panelin ısı ölçerleri var işlemci ve gpu nun yakınına

gömüyosun o şekil görülüyomuş bende tam bilmiyorum açıkçası ama çokda zor bi iş değil ....[/b][/color]

[color="#006400"][b]misal işlemci için termometre sadece yurt dışı ndan almış vatandaşın birisi [/b][/color]

[code]http://www.chilledpc.co.uk/shop/product_info.php?cPath=123&products_id=537[/code]

Pc nin format sırasında ısı durumunu görmenin imkanı yoktur.Sanırım böyle bir işlemler esnasında hdd niz format atma işleminde silip tekrar bicimlendirme ve üzerine işletim sistemi yükleme esnasında ısı değerleri düşük olabilir çünkü bu tür işlemler esnasında donanıma pek faazla yük vermediği olabilme olasığı yüksek,xp nin formatlı kurulumdaki son 13 dk larında directx vs programların yüklenmesi esnasında bu ısı değerleri bir miktar yükselebilir buda o son dakikalarda program yüklenmesinen kaynaklanabir bu benim şahsi fikrimdir.