Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Doktorlar Grevde, Bilmediğiniz Nedenleri Ile-2

dryusufbal
 Share

Recommended Posts

[center][size="2"]

Neden Grevdeyiz

1) 19-20 NİSANDA GREVDEYİZ.

2) ARTIK HASTANELERDE ANCAK APENDİSİT(APPENDEKTOMİ) AMELİYATLARI YAPILIR HALE GELECEĞİ İÇİN GREVDEYİZ

3)DOKTOR KANSER HASTASINI İYİLEŞTİRMEKTEN ÇEKİNİR HALE GELECEĞİ İÇİN GREVDEYİZ

4)ÖLÜRKEN SADECE HASTANIN ELİNİ TUTMAMIZ İSTENECEĞİ, ÖLÜRSE FAZLA PUAN ALIRSIN KARIŞMA DİYEN SAĞLIK GÜVENLİK KURUMUNA (SAĞLIK BAKANINA) KARŞI GREVDEYİZ

5)PERFORMANS SİSTEMİ GEREĞİ PUANLAMA; a)EĞER HASTA TAM TEDAVİ OLUR YATMADAN HEMEN ÇIKARSA EN DÜŞÜK PUANI ALIRSIN b)EĞER HASTADA KOMPLİKASYON GELİŞİR VE HASTANEDE DAHA FAZLA YATMASI GEREKİRSE PUAN ARTACAK
c)EĞER HASTA YOĞUN BAKIMLIK HALE GELİRSE PUAN BİRAZ DAHA ARTACAK
d)EĞER HASTANIN KALBİ DURUR VE NEFES ALAMAZSA EN YÜKSEK PUANI KAPARSIN:(

6) NE KADAR FAZLA PUAN YAPARSAN O KADAR FAZLA PARA VERİRİM DİYEN BİR SAĞLIK SİSTEMİNİN MUHATTABI HALKTIR, DİYEREK GREVDEYİZ

7)TÜRK HEKİMİNİN VİCDANA SALDIRAN, DİŞİNİ SIKA SIKA ÇALIŞTIRAN, TÜM TEDAVİLERİ RİSKLİ SAYAN, HASTAYLA ARAMIZA PARA SOKMAYA ÇALIŞAN SİSTEME İNAT GREVDEYİZ.

8)GREV HEPİMİZ İÇİN, BENİM İÇİN, BAŞKA BİR DOKTORA GİDEN YAKINIM İÇİN, MİLLETİN GELECEĞİ İÇİNDİR DİYEREK GREVDEYİZ

9)HALKIN SAĞLIĞINA SAHİP ÇIKMAK İÇİN GREVDEYİZ.

10)MAAŞLARIMIZ DÜŞECEK OLMASINA RAĞMEN GREVDEYİZ.

11)3 DAKİKADA 1 HASTA BAKMAMAK İÇİN GREVDEYİZ.

12)100. HASTA OLMAYIN DİYE GREVDEYİZ.

13)KANSERDEN ÖLÜRKEN SADECE ELİNİZDEN TUTMAK İÇİN DEĞİL, CANINIZDAN TUTMAK İÇİN GREVDEYİZ.

14)KENDİMİZ İÇİN, HALKIMIZ İÇİN GREVDEYİZ.

15)ANLAYAN İÇİN GREVDEYİZ. ANLAMAYIP BAKAN'A GÖREVDEYİZ[/b][/size][/center]

[quote name='kedice' date='20 April 2011 - 15:00 ' timestamp='1303300817' post='995926']
kimi kandırıyosunuz kuzum ?
[/quote]

Sizi kuzu kuzu kandıranlardan alışımışsınız siz kandırılmaya ve herkesi onlar gibi sanıyorsunuz.
Ayıp ya,okumadan yorum yapıyorsunuz, siz harbi sürünün parçası olmuşsunuz.:nea:

Boşuna bu grevler, istediğinizi alamazsınız. Ayrıca iki günde yaptığınız grev yüzünden (kendiniz düşündüğünüz, hastaları düşünmediğiniz için) binlerce kişinin hakkına geçtiniz.. Vebaline katlanırsınız.. Sağlık Bakanlığı bunun altında kalmaz...

Edited by Medeniyet

Arkadaşlar sağlık, eğitim ve barınma hakkı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese ücretsiz ve anayasal hak olmadığı sürece doktorda grev yapar diğer sağlık personelleride. Önümüz seçim ve hangimiz oy vereceğimiz partinin program tüzüğünde böyle bir düzenleme yapacağını okuduk?

[font="Times New Roman"][b] [size="3"] Tamam haklı nedenleriniz olabilir hiç şüphesiz sonuna kadar destek veririm.Ancak;
1-Doktorların hem devlet hastanesinde çalışıp hem muayenehane açmalarına karşıyım
Nedenine gelince:Bir örnek vereyim;Evinize hırsız girse karakola gitseniz ordaki polis memuru da şu an çok yoğunum malesef şu an bakamam baksam da [/size][/b][/font][font="Times New Roman"][size="3"]işiniz ç[/size][b][size="3"]ok gecikir siz en iyisi akşama benim özel dedektiflik büroma gelin çok çabuk şekilde işinizi halleder hırsızı bulurum dese nasıl olur sizce?Bu doktora verilmiş hak ise polise hakime vb memurlarada verilmeli bence.Etik mi sizce bu doktorların bu yaptığı?
2-Az maaş aldıklarına inanan var mı?ne kadar maaş alıyorlar acaba?doktorlar harici personel maaşlarını bilmiyorum arkadaşlar açıklarsa bilgileniriz...
3-Pankartlarda sloganlarda hep vatandaş ön planda zaten bugüne kadar da devlet hastanelerine gittiğimizde doktorlar zaten bizlere zaman ayırmıyorlardı ve yüzümüze insan gibi bakmıyorlardı(Bazı doktorları bundan tenzih ederim)kimin hakkını savunuyosun ki....
4-Çalışma şartları iyileştirilmeli,maaşlarda dengesizlik varsa giderilmeli bunda hemfikiriz....
[/size][/b][/font]

Edited by tmc200505

[quote name='fearlesshackteam' date='20 April 2011 - 14:19 ' timestamp='1303305585' post='995971']
Hehe vermez mi ? :D Daha neler denir ona da hem forum kuralları hem de ahlak kuralları engel olur. Bu kadarı ne olduğunu göstermeye yetiyor.

Bence de HERKES konuşuyor !
[/quote]

Konuyu nerden nereye getirdin?Herkesin siyasi görüşü kendine aittir ama hakaret kabul edilemez Sorunlarımızı bundan dolayı çözemiyoruz.Birbirimizi dinlemiyoruz hemen hakarete,suçlamaya kalkıyoruz...Konuyu dağıtmayalım saygı çerçevesinde herkes düşüncesini yazsın bence...

Edited by tmc200505

Bildiğim kadarıyla ACİL bölümleri hizmet veriyor sadece. Mesai saatleri konusuna gelince 1 gün(24 saat) çalışıp 3 gün(72 saat) izin yapıyorlar (Özellikle Hemşireler). Maaş konusuna gelince o konuda bilgim yok ne söylersem yanlış olur. [u][b]Ayrıca[/b][/u] Polislere Askerliği kaldırdılar tüm Doktorlar ayaklandı biz de bu haktan yararlanmak istiyoruz diyerek ( Askere gittikleri zaman askerlik yapıyorlarmış gibi...). Grev yapma konusuna gelince tamam haklarıdır eyvallah. Gelelim puan meselesine o konuda çok haklısınız çünkü sonuçta insan hayatı 3 dakikada yaz reçeteyi yolla ile olacak birşey değildir.
Son olarak Doktorların pek fazla birşey yaptıklarını düşünmüyorum. Sinir krizi geçiren bir vatandaş 112 yi arıyor ve 112 görevlilerinin söylediği 155 i arayın Önce Polisler gelip incelesin sonra biz bakarız (Polisler doktor ya herşeyden anladığı için).
Hakkınızı aramanızı takdir ediyorum fakat hakkınızı ararken başkalarını mağdur etmeyiniz. Düşünün Polisler sadece 1 gün görevi bıraktıklarını ortalığın ne hale geleceğini tahmin bile edemeyiz.
Saygılarımla

NOT: Polis olduğum için taraflı konuştuğum algılanmasın. Eğer ki eleştiriyi kabullenemiyorsan çıkıp kendini savunmayacaksın.

bırakın edebiyatı:

1. ailesinde birkaç sağlık personeli olan biriyim
2. çalışma zorluklarınızı iyi bilirim
3. aldığınız maaşları ikramiyeleri tazminatları iyi bilirim
4. hastalara yapılan çoğu muameleyi gördüm (çoğu zaman ziyarete giderim)
5. 6 senedir çalışıyorum ben (afedersiniz ama) sizin kazandığınız ücretin 10 da birini kazanıyorum ama sizin aldığınız risklerin 10 kat risk alıyorum. sizler cumartesi pazar yatarken ben çalışıyorum. sizler mesai ücreti alırken ben gece 10 lara kadar çalışıyorum. sizler işinizde kdem tazminatı görürken ben adını bile anmaya utanıyorum. sizlerin çoğusunun lise mezunu olduğunu ve yasa ile ünv. mezunu yapıldığını (burası dr. lar için tabiki geçerli değil)ama ben 4 sene neden okuyup bu çileyi çektimi bilmiyorum.
6. evladım olduğunda sağlıkçı yapacağım
7. ama kazandığına şükretmesini öğretip grev yaptırtmayacağım..

saygılar

Edited by kedice

[quote name='tmc200505' date='20 April 2011 - 12:59 ' timestamp='1303304396' post='995961']
[font="Times New Roman"][b] [size="3"] Tamam haklı nedenleriniz olabilir hiç şüphesiz sonuna kadar destek veririm.Ancak;
1-Doktorların hem devlet hastanesinde çalışıp hem muayenehane açmalarına karşıyım
Nedenine gelince:Bir örnek vereyim;Evinize hırsız girse karakola gitseniz ordaki polis memuru da şu an çok yoğunum malesef şu an bakamam baksam da [/size][/b][/font][font="Times New Roman"][size="3"]işiniz ç[/size][b][size="3"]ok gecikir siz en iyisi akşama benim özel dedektiflik büroma gelin çok çabuk şekilde işinizi halleder hırsızı bulurum dese nasıl olur sizce?Bu doktora verilmiş hak ise polise hakime vb memurlarada verilmeli bence.Etik mi sizce bu doktorların bu yaptığı?
2-Az maaş aldıklarına inanan var mı?ne kadar maaş alıyorlar acaba?doktorlar harici personel maaşlarını bilmiyorum arkadaşlar açıklarsa bilgileniriz...
3-Pankartlarda sloganlarda hep vatandaş ön planda zaten bugüne kadar da devlet hastanelerine gittiğimizde doktorlar zaten bizlere zaman ayırmıyorlardı ve yüzümüze insan gibi bakmıyorlardı(Bazı doktorları bundan tenzih ederim)kimin hakkını savunuyosun ki....
4-Çalışma şartları iyileştirilmeli,maaşlarda dengesizlik varsa giderilmeli bunda hemfikiriz....
[/size][/b][/font]
[/quote]

Bir pratisyen hekimin maası ortalama 1.350 en dusuk devlet memurununkinden bile daha asagıda bundan sonrası kendini zorlayıp performans yapmana baglı ki maasın biraz artsın.İlk calıstıgım yerde lise mezunu bir ebeden daha dusuk maas alıodum toplamda gerisini sen dusun artık ;)

[quote name='kedice' date='20 April 2011 - 13:47 ' timestamp='1303307231' post='995985']
bırakın edebiyatı:

1. ailesinde birkaç sağlık personeli olan biriyim
2. çalışma zorluklarınızı iyi bilirim
3. aldığınız maaşları ikramiyeleri tazminatları iyi bilirim
4. hastalara yapılan çoğu muameleyi gördüm (çoğu zaman ziyarete giderim)
5. 6 senedir çalışıyorum ben (afedersiniz ama) sizin kazandığınız ücretin 10 da birini kazanıyorum ama sizin aldığınız risklerin 10 kat risk alıyorum. sizler cumartesi pazar yatarken ben çalışıyorum. sizler mesai ücreti alırken ben gece 10 lara kadar çalışıyorum. sizler işinizde kdem tazminatı görürken ben adını bile anmaya utanıyorum. sizlerin çoğusunun lise mezunu olduğunu ve yasa ile ünv. mezunu yapıldığını (burası dr. lar için tabiki geçerli değil)ama ben 4 sene neden okuyup bu çileyi çektimi bilmiyorum.
6. evladım olduğunda sağlıkçı yapacağım
7. ama kazandığına şükretmesini öğretip grev yaptırtmayacağım..

saygılar
[/quote]
yazık sana kedicik,aslında hicbisey bilmedigin ne kadar acık.neyse sana cvp vermeye bile degmez...

doktorlar haklı.adamlar boşuna o kadar sene okuyup ot gibi yaşamıyor.siz de okusaydınız kimse doktorlar fazla alıyor diye kıskanmasın.bi yakınınız hastalandıgında doktorlardan başka yardım alacagınız kimse yok.

[quote name='grasp' date='21 April 2011 - 01:12 ' timestamp='1303348364' post='996365']
doktorlar haklı.adamlar boşuna o kadar sene okuyup ot gibi yaşamıyor.siz de okusaydınız kimse doktorlar fazla alıyor diye kıskanmasın.bi yakınınız hastalandıgında doktorlardan başka yardım alacagınız kimse yok.
[/quote]

bu sana cevap: ben mühendisim kardeşim; 5 sene ter döktüm. benim aldığım puanla tıp arasında sadece 13 puan vardı (sene 98) bir tıp öğrencisi 6 sene okur. tembelse yada çalışmamışsa (bazı ünv. normalde 7 sene ama istisnalar kaideyi bozmaz ) 7 sene. ama 8. senesi olmaz (nedense hepsi mezun olur) mühendislikte 12. yılını görenleri biliyorum. af çıkar geri döner.. kimisi tembeldir kimisi kapasitesi yetmemiştir. tıp çok zordur evet ama mühendislikte zordur.

mesela bölümün süperliği vs. vs.. değildir. tabiki tıp isterdim. ama olmadı. şimdiki işimdende memnunum. ama çalışma şartlarım 10 kat fazladır. dedimya alesinde doktor hemşire ve röntgen teknisyeni olan biriyim. sorun anlatayım. bu iş nikimle alay etmeyle olmuyor.

ben işe başladım 6 sene oldu 4 şirket değiştirdim. sanmayın sadece ben böleyim (mühendislik genelde malesef böyle) ilk işe başladığımda 800 ile başladım (tabiya üzüldüm şimdi doktorlar 1300 alıyodu değilmi -abim doktor siz atmaya devam edin :) ) ben bu şarlarda hala şükredebiliyorum kalkmış grev var diyorsunuz. bakın yukarda polis açıklama yapmış. siz polislik ne? biliyormusunuz? şartları nedir ne maaş alır? neyi yapamaz? neyi yapar? babam polistir size isterseniz onu anlatayım?

doktorlara muhtaç olmaya gelince.. otomobile binersiniz hemde hergün. evinizde ocakta yemek yapar kaloriferle ısınırsınız hemde hergün.wc ye gider rahatlarsınız hemde hergün. yangın olursa die önlem alırsınız hemde hergün.. vs.. vs.. bunlar biz mühendislerin rutin işleri mühendislere muhtaç değiliz ama hastalanınca doktorun yaptığı kutsal değilmi..

doğru ya siz az kazanırdunuz vah vah... üzüldüm hadi grev yapın.. hastalar nasılsa beklemeye alıştı kapılarda kuyruk olsun..

çok sevdiğim bir insanın sözüdür kulağınıza küpe olsun:

vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır!

not: siz ne grev yaparsanız yapın: oğlum olursa zeki ise tıp isterim. yoksa sağlık memuru olsun kız ise hemşire ebe gerisi boş.. bu ülkede çok okumanın fazla bir getirisi yok. devlet her yıl 20000 sağlıkçı alır 20000 öğretmen ama koca senede 400 mühendis zor alır.. gerek yok bukadar zorlamaya..

not: nikimle alay etmeyin illa nickmi değiştireyim.

saygılar

Edited by kedice

Sabahın köründe yaptığın yoruma pisicik. Sosyal haklarını savunan insanlara destek olacağına söylediğin sözlere bak. Mühendisim diyorsun ama bu yorumlar kendini yetiştirmiş bir insana ait olamaz. Sanırım sadece okumuşsun.

Herkese Merhaba;

Eşim sağlık çalışanı işin içinde sayılırım, eğri oturup doğru yazıyorum,

Eşim 18 yıllık çalışan ve 1300 tl maaş alıyor, 300-400 gibi döner sermaye alıyor, (20metre ileride sağlık ocağında çalışan arkadaş 100tl döner sermaye alıyor)

Sorun şurdaki Sağlık Kurumunda sözü geçen PROF lar BAŞHEKİM ler vs gibi kadrolar[size="4"] X [/size]maaş alıp[size="4"] [color="#ff0000"]XXXXX[/color] [/size]katı döner sermaye aldıkları sürece maaşların azlığından karar verici mekanizma yakınmaz.

Hangi memur hem çalışıp hem işyeri açma lüksüne sahip, Emin olun sözü geçen PROF lar BAŞHEKİM ler 20.000 tl maaş verseniz ve sadece görev yerinde çalışacaksınız deseniz kabul etmezler çünkü düzen sadece onlara hitap ediyor mevcut düzen , onlardan ses çıkaran yok farkındaysanız .

Saygı ve Sevgilerimle..

cevap 1
çünki en paralı meslek tıp! hemde ne paraa... devlet ucundan biraz alınca hemen grev. tabiki sosyal haklarıdır. ama ben karşıyım..

cevap 2
çünki en paralı meslek tıp! hemde ne paraa...

[quote name='xcodex' date='21 April 2011 - 06:04 ' timestamp='1303365849' post='996389']
Herkese Merhaba;

Eşim sağlık çalışanı işin içinde sayılırım, eğri oturup doğru yazıyorum,

Eşim 18 yıllık çalışan ve 1300 tl maaş alıyor, 300-400 gibi döner sermaye alıyor, (20metre ileride sağlık ocağında çalışan arkadaş 100tl döner sermaye alıyor)

Sorun şurdaki Sağlık Kurumunda sözü geçen PROF lar BAŞHEKİM ler vs gibi kadrolar[size="4"] X [/size]maaş alıp[size="4"] [color="#ff0000"]XXXXX[/color] [/size]katı döner sermaye aldıkları sürece maaşların azlığından karar verici mekanizma yakınmaz.

Hangi memur hem çalışıp hem işyeri açma lüksüne sahip, Emin olun sözü geçen PROF lar BAŞHEKİM ler 20.000 tl maaş verseniz ve sadece görev yerinde çalışacaksınız deseniz kabul etmezler çünkü düzen sadece onlara hitap ediyor mevcut düzen , onlardan ses çıkaran yok farkındaysanız .

Saygı ve Sevgilerimle..
[/quote]

işte bilen le bilmeyen arasındaki fark.. hadi nikimle alay etmeye devam:)

Şükretmesini bilmek lazım bence....
Grevin gerçek amacı neyse açıklanmalı maaşsa maaş....
Tabiki haksızlığa karşı yanınızdayız....
Ancak hiç kimse bana vatandaşın daha iyi sağlık hizmeti alması için grevdeyiz demesin...

Edited by tmc200505