Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tarihi Eseri Yeniden Yaşatalım

BlueKing3
 Share

Recommended Posts

[center][font="Trebuchet MS"]
[img]http://www.cokguzelresimler.com/data/media/7/eski_bilgisayar_resimleri.jpg[/img]
Herkese merhabalar arkadaşlar... Yeni PC almam ile tarihi eser PCmi yaklaşık 3 yıldır kullanmıyordum. Fakat acımasızlık ettiğimi düşündüm,neticede çoğu işimi eski PC ile halletmiştim. Neyse fazla uzatmadan sorunuma geçeyim. Şimdi o PC'yi olduğu özellikleri değştirmeden en yüksek verim ile çalıştırmak istiyorum. Yani sahip olduğu özellikleri en yüksek şekilde kullanmak istiyorum. Bunun için neler yapmalıyım? (Örn: Reg kayıtlarıyla oynamak, Advanced System Care gibi prog. kullanmak,XP performans artırıcı ipuçları vs.) Sizlerden öneri bekliyorum. Hangi sistem ile format atayım,sitede önerdiğiniz sade ve hızlı XP var mı? Ne tür programlar kullanmalıyım? Film izleyim,müzik dinleyim,Office ile işlerimi halledeyim,küçük oyunlar oynayayım yeter. :) Bu PC min yanında yardımcı anlamında. :) Tüm önerilere açığım,lütfen aklınızdaki herşeyi paylaşın. XP hakkında bildiklerinizi de. (Mesela hangi prog.ların yüklenmemesi lazım) Şimdiden herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum...

[b]SİSTEM ÖZELLİKLERİ:[/b] 256 MB RAM , 128 MB Ekran Kartı , 40 GB HDD , Intel Celeron 1,7 GHz İşlemci. (Biliyorum tarihi eser ama onu yaşatmak istiyorum,lütfen. :))[/font][/center]

heawy09 ; eyvallah kardeşim.
{REiS} ; O benim bidenem kardeşim. :) Değer biçemem ona,yaşatacağım. :)
Önerileri alayım arkadaşalar,lütfen XP hakkında ufak da olsa ipuçları veya bilgi verin. Hangi programlar kasar,hangi antivirüs programını kurayım?

[quote name='BlueKing3' date='20 April 2011 - 19:59 ' timestamp='1303318766' post='996101']
Kardeşim yanlışlık olmasın,resim benim PC değil,netten öylesine koydum konu başına. :) Bu arada Allah rahmet eylesin,mekanını cennet eylesin...
[/quote]

Allah razı olsun...Nur içinde yatsın inşallah ,o resmi gören başka ne anlar ki...?:)

Bizim okulda da celeron 1.7 var. Eset smart security böyle bir sistem için en kasıntısız antivirüs programı.
Forumda katılımsız nod32 ve eset paylaşımı var. Onlardan birini kullan bence.

Edited by Acemi1