Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Mavi Ekran Hatası

kozmaca
 Share

Recommended Posts

Bir süredir bilgisayarım açılırken restart atıyor üstüste.Win 7 başlangıç onarması yapıyorum ama sorun devam ediyor. genelde pc açılırken windows logosu tam kaybolacağı sırada mavi ekran hatası verip retart atıyor bazende pc açıkken.Mavi ekran hatası şu şekilde çıkıyor.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

[img]http://img705.imageshack.us/img705/5424/fotoraf0013d.jpg[/img]

Sistem bilgileri :

Amd Phenom x6 1090T
Asus M4A87TD/USB3
Western digital 1TB Hdd
4GB DDR3 1600 RAM
Ati HD5670 1GB DDR5
LG dvd writer
Aopen 450W Kasa Edited by kozmaca

"yeni bi donanım/yazılım/driver filan yüklediyseniz windows gincellestirmesi gerektiriyor mu ögrenin.olmazsa son yüklediğiniz donanım yazılım ne varsa devre dışı bırakın.güvenli modda başlatmak icin reset çakıp windows başlama ekranındayken f8e basın gelişmiş yükleme özelliklerini secin " diyor.
ha bir de "bios bellekleme gölgelendirme özellikleri acıksa kapatın" diyor.

Edited by nonamexx

Konu başlığını düzelttim sonunda :) Combofixi kurdum yeniden başlattım pc yi restart atmadı ama düzelip düzelmediği yarın belli olur.çünkü pc bikaç saat kapalı kaldıktan sonra açınca reset atıyor daha cok.açıkken ben yeniden başlatırsam reset falan atmıyor.

[quote name='nonamexx' date='20 April 2011 - 20:22 ' timestamp='1303330928' post='996264']
"yeni bi donanım/yazılım/driver filan yüklediyseniz windows gincellestirmesi gerektiriyor mu ögrenin.olmazsa son yüklediğiniz donanım yazılım ne varsa devre dışı bırakın.güvenli modda başlatmak icin reset çakıp windows başlama ekranındayken f8e basın gelişmiş yükleme özelliklerini secin " diyor.
ha bir de "bios bellekleme gölgelendirme özellikleri acıksa kapatın" diyor.
[/quote]
Teşekkürler ilgilendiğiniz için bide onu deneyelim inş düzelir.

rica ederim şu adreste de "http://ezinearticles.com/?0x00000019-Error-Fix---How-to-Stop-the-0x00000019-Error-Appearing-on-Your-System&id=4942717"
özetle ntfs fat32 dosya cakısmasından olur windows update yapın sonra registry cleaner programı kullanıp cakısmaları düzeltmeye calısın diyor.

Başlığı düzeltmen iyi olmuş uyarı almayalım diye yazamıyorduk. :)

bellekle ilgili de olabilir. iki modülse tek tek dene derim.
anlamanın en iyi yolu hiren's bootcd içerisindeki minixp ya da pardus,ubuntu gibi linux dağıtımların livecd'leri ile sistemi başlatmak.
bunlar üzerinden programlar sorunsuz çalışıyorsa bellek ya da bellekler temizdir.

Ram de sıkıntı olma oranı cok yüksek öncelikle ramleri cıkart ve arkadaşın dediği gibi tek tek dene sonra birde iki ram in yerlerini değiştirerek dene.
Bios dan ramlerin ayarlı ile oynadıysan ozaman biosu default olarak tekrar yükle yada anakart üzerinden reset atmayı biliyorsan anakart dan reset at bios a .

Bu mavi ekran birde yazılım sal olabiliyor benim de başıma gelmişti bir ara . ekran kartı driver ı da sıkıntı cıkartabiliyor , anakart cipset de ati mi ? ati ise önce anakart driverı kur sonra ekran kartının bir önceki sürümünü dene .
bende böyle bir sıkıntı oldu anakart ati ekran kartı da ati yeni sürüm anakart driverı ekran kartını etkiliyor . birde windows update den anakart veya ekran kartını update etme direkt sitesinden indir .

bir tane daha öneri pci lardaki tüm cıhazları cıkart , wirless card filan . birde oyle dene yada on board ekran kartın varsa ekran kartını cıkart ve oyle başlat pc yi .