Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Regedit Sağ Tık Ile Ilgili Ayarlar Buraya Lütfen.

RAPTER
 Share

Recommended Posts

Slam Arkadşlar . Ben internette araştırıken kendim sağ tık reg kayıtları oluşturdum. Öncelikle CMD (Komut Satırı) sağ tıklama menulerini sizlerle paylaşayım. Eğer sizlerde bunun gibi Regedit kayıtlarını paylaşırsanız sevinirim.

Klasör Sağ Tık CMD komutu için Regedit Kodları:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\CommandPrompt]
@="Komut Satırı ile ac"
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\CommandPrompt\Command]
@="cmd.exe /k cd %1"

Bilgisayarım Sağ Tık CMD komutu için Regedit Kodları:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell\Command Prompt]
@="Komut Satırı"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell\Command Prompt\Command]
@="cmd.exe /k pushd %1"

Birde sizlerden iki isteğim var, Regedit uzmanları için.
1.cisi Bu yukarıdaki işlemleri birde Masaüstü sağ tık (CMD için) için yapmak istiyorum. Yalnız regedit kaydını bulamadım. Birileriniz paylaşırsa sevinirim.
2.cisi bu aşağıdaki kod için Komut satırını "C:\Documents and Settings\APACHE\Desktop>" böyle değilde; direkt olarak "C:>" şeklinde yani Root klasörde başlatmak için aşağıdaki kodda ne gibi değişiklikler yapmam gerekir. Teşekkürler..

Bilgisayarım Sağ Tık CMD komutu için Regedit Kodları:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell\Command Prompt]
@="Komut Satırı"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell\Command Prompt\Command]
@="cmd.exe /k pushd %1"

valla işini görürmü bilmiyorum ama ben pc de bir ayar yaptım diyelimki sistem geri yüklemeyi kapattım ve her pc format sonrası aynı işi yapmamak için ayarı yapmadan önce RegShot programı ile bi izleme yapıyorum sonra işlemi yaptıktan sonra bi izleme daha alıyorum ikisini prg karşılaştırıp bana reg anahtarını veriyor bu şekilde tüm ayarları txt ye alıp yeni kurduğum pc de reg kaydına tıklayarak tüm ayarları kolayca girmiş oluyorum yani elle yapılan bir ayarın kayıt defteri girdisi kolayca elime geçmiş oluyor belki işine yarar aklıma geldi yazdım kolaygelsin iyi forumlar[img]http://keyiflimp3.com/images/smilies/bicak.gif[/img]

Anladım arkadaşım ama ben şu kodları Desktop üzerinde yapabilecek bi arkadaşa ihtiyacım var. Yada ba Desktop sağ tık menulerinin regeditteki konumunu söylesenizde ben yapacam zaten. Sadece Masaüstü regedit girişinin yeri lazım bana. Ok