Jump to content

Harddiskten Gelen Ses

sessizada01
 Share

Recommended Posts

Bende de aynı sorun vardı, Güç kaynağını değiştirdim bir daha yapmadı.
Güç yetersiz geldiği için disk kapanıp açılıyordu ve windows çalışırken bahsettiğin sesleri çıkartıyordu.
Bazen 3-5 gün, bir hafta hiç sorun yokken bazen hergün yapıyordu.

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pazartesi vatan aracılıgı ile yolladım serviste hazır haldeymiş buyuk ihtimal degişti ama unutma degişen seagateler sıfır ile degişmiyor arızalı urunler tamir olup sıfır hale geliyor ve onları gonderiyolar ben zaten seagate kullanmıcam sataıp w.digital kullancam fiyatıda uygun 640gb sata3 64mb 100 lira

pazartesi vatan aracılıgı ile yolladım serviste hazır haldeymiş buyuk ihtimal degişti ama unutma degişen seagateler sıfır ile degişmiyor arızalı urunler tamir olup sıfır hale geliyor ve onları gonderiyolar ben zaten seagate kullanmıcam sataıp w.digital kullancam fiyatıda uygun 640gb sata3 64mb 100 lira

[quote name='sessizada01' date='22 April 2011 - 09:13 ' timestamp='1303463588' post='997133']
Arkadaşlar elimde SEAGATE 1 TB SATA 2 harddisk var aldığım günden berıdır surtunme sesı gelıyortu gırt gırt dıe bellı aralıklarla verı okurken kopyalarken dun aksam bı tane daha harddısk taktım verılerı kopyalamak ıcın wındows u baslatmadan cd den calısan xp ıle pc actım kopyalama yattım sorun olmadı sonra pc kapadım normal halıne donderdıkten sonra bılgısayarı acma/kapama tusuna bastıktan 5 sanıye sonra dit sesı gelıyor ve harddıskten gırttttt dıe yuksek seste ses gelıyor / 1 hafta onceye kadar 2 snıye sonra dıt sesı gelıyordu sımdı sure uzadı nedendır acaba harddıskın bos alan 300 gb 600 gb ı dolu sımdıden yardımlarınız ıcın tsk ederıyorum
[/quote]
garatisi varsa derhal servise gönder
elektronik şans işidir :rolleyes::rolleyes:

norton disk doctor ile düzeltmeyi dene
yada
bilgisayarımda ilgili hard disk simgasine sağ tıkla özellikleri seç araçlar sekmesinde şimdi denetle yi seç ve bozuk bölümleri tarayıp düzetmeye çalış ı işaretle ve başlat de.
hard diskin taramasının tamamlanmasını bekle bu yöntemde veri kaybı yaşamazsın.

almam zaten valla gıdecem kıyacam paraya tekrar 1tb WD alacam ayrıca bu ozellıktekı bılgısayarda fotoshop agır calısıyor neden olabılır acaba CS kullanıyorum wın7 64bit ondan kaynaklanabılırmı arkadasım var fotografcı ondada boyle sorun varmıs zamanında garantıye gondermısler anakart ve işlemcıyı degıstırmısler sıkıntı varmıdır acaba

• 1 ay sonra...

[quote name='sessizada01' date='22 April 2011 - 12:45 ' timestamp='1303465519' post='997157']
yardımcı olabılecek baska kımse varmı
[/quote]

Usb kablonla alakalı olabilir.Bende de benzer bir problem oldu.Hard disk ile bilgisayar arasına farklı bir usb kablosu taktığımda ses çıkarıyor.Doğrudan orijinak kablosunu taktığımda ses kesiliyor.

[b][font="Georgia"]bende samsung 1.5 tb var 5200rpm öle fazla bi sesi yok açılırken falan normal dosya kopyalarken birtek kopyala yapıştır yaptıgında vınn diye çok afif 1-2sn bi ses çıkıyor sonra kesiliyor.performansındanda çok menunum.[/font][/b]

suan bende saten samsung aldım 500 gb 15 gun oldu onu kullanıyorum garantıye yolladıgımdan dolayı cokta memnunum tık ses yok dedıgım gıbı segate almaz olaydım bosuna gıttım bı daha harddıske para verdım garantıden geldıgı zaman 1,5 tb olacak tabı sata2 ayrıca duzgun saglam bıse yollarlarsa ıcınde 600 gb flım vardı hepsını sılmısler suanda ıcı tertemız olarak yolluyorum bakalım ne olacak gorecegız AMA BIRDAHA SEAGATE MI ALLAH YAZDIYSA BOZSUN

[b][font="Georgia"][quote name='sessizada01' date='31 May 2011 - 10:30 ' timestamp='1306830641' post='1021360']
suan bende saten samsung aldım 500 gb 15 gun oldu onu kullanıyorum garantıye yolladıgımdan dolayı cokta memnunum tık ses yok dedıgım gıbı segate almaz olaydım bosuna gıttım bı daha harddıske para verdım garantıden geldıgı zaman 1,5 tb olacak tabı sata2 ayrıca duzgun saglam bıse yollarlarsa ıcınde 600 gb flım vardı hepsını sılmısler suanda ıcı tertemız olarak yolluyorum bakalım ne olacak gorecegız AMA BIRDAHA SEAGATE MI ALLAH YAZDIYSA BOZSUN
[/quote]

bende 160bglık bi seagate var kullanmıyorum takılı deil şu anda gayet iyidi 1senelik hdd takır takır çalışıyordu.
suanda samsung var memnunum ben ama wd caviar green alırım bir daha alırsam.[/font][/b]